Wirhale

Zaczęty przez Spiritus, Styczeń 05, 2013, 22:47:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Spiritus

Cytat: CookieMonster93 w Styczeń 10, 2013, 18:16:49
Cytat: Pingǐno w Styczeń 10, 2013, 14:14:01
Cookie, a jakie były twoje pierwsze języki?

Hyhy, notatki spaliłem :D i dobrze XD
Wracając do tematu: pomyśl nad fajnymi dyftongami, Spiritusie, albo nad obocznościami <3

Cóż... oboczności będą na 100 %. Nad dyftongami muszę się jeszcze zastanowić. Sorry, że mnie nie było, ale byłem na TRENINGU:

yshinkan.pl
  •  

CookieMonster93

#31
Nie zniechęcaj się tylko moim gadaniem, po prostu dużo już na tym forum widziałem :-) Trzeba zaczynać od prostych rzeczy, potem można szaleć.

Aha, i ciekawi mnie jeszcze dlaczego końcowych pojedynczych samogłosek na końcu słowa się nie wymawia? Bo widzisz, można tworzyć ciekawe reguły ortograficzne, ale wszystko musi mieć swoje uzasadnienie. :-) Np. zapis słowa "foka" jest fonetyczny, zaś np. zapis "ó" w polskim odzwierciedla historię języka itp. itd. Czyli: najpierw jest sobie język, potem wymowa się zmienia, pismo zostaje takie samo albo zostaje zmienione :-) [jeśli za bardzo pouczam, to przepraszam]

Dyftongi i oboczności to tylko przykłady. Możesz wprowadzić w języku wiele innych ciekawych rzeczy np. 5 czasów przeszłych XD lub ciekawe konstrukcje gramatyczne. :-) Chętnie zobaczę, co z tego wyjdzie.

EDIT: Wprowadzając oboczności też pamiętaj, by je uzasadnić np. jest sobie "ja idę" powiedzmy: "gan", zaś "ty idziesz" "gow", bo załóżmy przed "w [w]" [a] przeszło w [o] :-) itd. :-) 
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Spiritus

Dzięki, to jest przykłady (tak wiem, że to tylko przykłady) dałeś średnie, bo czasownik w tym języku jest nieodmienny  ;-). Ale przyszedł łikent i mam trochę czasu na konlanżenie.
  •  

Spiritus

#33
@Offtop: Tak, wiem nie pisz posta pod postem, ale mam powód.

I tak BTW: Ciastku, dzięki za pomysł na te 5 czasów xd!
@top: Wirhale v.4.0.

Ortografia jak coś wykombinuję  :-).

Jak widać w tym języku to podmiot mówi nam wszystko  :-).
  •  

Ghoster

#34
[...........]
  •  

Pingǐno

Cytat: GhosterStrasznie to noobowate

Cytat: Conlanger Wikizależy też od osoby twórcy - jeśli twórca języka powie, że się dopiero uczy, to jest normalne, że pierwsze conlangi są słabe. Wtedy nie można nazwać kogoś nooblangerem i zazwyczaj się mu pomaga.

:>

Ale Ghoster ma rację troch, bo wszystko w języku powinno mieć swoje uzasadnienie.

  •  

Spiritus

Cóż... Póki co wrzuciłem podstawy. Uzasadnienia są już PRAWIE ukończone. A, linki:

Cytat: Feles muribus w Styczeń 12, 2013, 13:11:26
Nie każdy musi gustować w elaboratach długością dorównujących dwóm przeciętnym pracom doktorskim.

::-)
  •  

Aureliusz Chmielewski

No cóż, jeżeli ty nie masz dla nas czasu i nie poświęcisz tych kilku minut więcej na opisanie conlangu, to my nie znajdziemy czasu dla Ciebie. Posiedź nad tym z tydzień, prześpij się z kilkoma sprawami. Wtedy sam oceń jak to wygląda i jeśli uznasz, że to jest to co chciałeś osiągnąć - dopiero wtedy publikuj to na forum.
The n-word
  •  

Spiritus

#38
Dobrze. Tak zrobię  :-).

--
Chociaż... może jakieś konkretniejsze wskazówki  :-\?
  •  

Noqa

Połączenie dopełniacza i biernika jest raczej niemożliwe, zdecydowanie za dużo niejednoznaczności, o ile nie rozróżnia tego składnia. Już raczej coś by się skleiło z celownikiem.

Palić Annę mąż - albo mąż pali Annę albo mąż Anny pali.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Silmethúlë

Może takie całkowite zlanie się faktycznie nie jest zbyt prawdopodobne, ale... Orła kot psa zjadł.
  •  

Pingǐno

CytatPołączenie dopełniacza i biernika jest raczej niemożliwe, zdecydowanie za dużo niejednoznaczności, o ile nie rozróżnia tego składnia. Już raczej coś by się skleiło z celownikiem.

Mi się udało. Chyba, że źle zrozumiałem.
W razruhskim mam przypadek zw. "dopełniacz-biernik".
  •  

Fanael

#42
Cytat: Noqa w Styczeń 13, 2013, 15:09:41
Połączenie dopełniacza i biernika jest raczej niemożliwe, zdecydowanie za dużo niejednoznaczności, o ile nie rozróżnia tego składnia. Już raczej coś by się skleiło z celownikiem.
Fińskiemu to, że to jest raczej niemożliwe, wcale nie przeszkadza, tam biernik – poza kilkoma słowami, które są hipsterskie i się nie liczą – zlewa się albo z dopełniaczem (głównie w pojedynczej), albo z mianownikiem (głównie w mnogiej).
  •  

Toivo

Cytat: Noqa w Styczeń 13, 2013, 15:09:41
Połączenie dopełniacza i biernika jest raczej niemożliwe, zdecydowanie za dużo niejednoznaczności, o ile nie rozróżnia tego składnia. Już raczej coś by się skleiło z celownikiem.
Bzdura kompletna. Nawet w polskim w rodzaju męskim ożywionym biernik i dopełniacz mają tą samą końcówkę.

Cytat: Fanael w Styczeń 13, 2013, 16:02:01
Fińskiemu to, że to jest raczej niemożliwe, wcale nie przeszkadza, tam biernik – poza kilkoma słowami, które są hipsterskie i się nie liczą – zlewa się albo z dopełniaczem (głównie w pojedynczej), albo z mianownikiem (głównie w mnogiej).
Konkretnie poza zaimkami osobowymi.
  •  

Drukarz

Odnośnie tego biernika - mi też się udało w ati ;)
  •