Propozycja Netykiety Fora Conlanger

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Styczeń 09, 2013, 22:09:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pingǐno

CytatOczywiście ataki na innego użytkownika powinny być tępione z całą surowością.

Zdarzało się dość rzadko to w historii forum, a Henrykowi za każdym razem wybaczam jego dziwne zachowanie. :P

Cooo nie zmienia faktu, że należy coś takiego zgłaszać, nie ukrywać i potępiać.
  •  

CookieMonster93

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 09, 2013, 22:09:28
d) Niedozwolone jest używanié wulgaryzmów, za wyjątkiém specjalnego wątku w tłómaczeniach. Za każdy wulgaryzm dostaje się 10% ostrzeżenia.
Myślę, że to lekka przesada, ale jeśli uznacie, że tak jest lepiej - dostosuję się.

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 09, 2013, 22:09:28
III. Moderatorstwo z administraotrstwém a użytkownicy.
a) Moderatorzy i administrator są zoobowiązani do poinformowanai o każdém swojém działaniu w specjalnie do tego wyznaczoném temacie.
Bardzo popieram.

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 09, 2013, 22:09:28
d) Usuwane posty są przenoszone do Kosza.
Usuwane w ogóle? Czy wielka litera oznacza specjalny wątek "Kosz" czy może "Krucjaty"?
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

Kosz - w sensie blokowisko, takie coś a la na starém forze.

Dzięki brat :)

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 09, 2013, 23:31:42
Będzie dużo mniéj awantur. Gdyby to zostało wprowadzone wcześniéj, to byśmy nie mieli zablokowanéj wiki.
Gdybyśmy mieli wątek uzasadniający pewne decyzje, to na pewno blackoutu wiki by nie było. A gdyby nie blackout wiki, to nawet nikt by nie ruszył głową z projektami przepisów. Uważam, że o ile sama reakcja na protest była dziwna, o tyle jej skutki tu są co najmniej pozytywne.

Za absurd uważam pomysł odnotowywania wszystkich akcji moderacji - po co komu notatka, że poprawiają Ghosterowi format posta czy usuwają nabicie Pingijna? Co innego, gdy coś jest kwestią drażliwą, kładę pytanie, które musi być usunięte, bo stanowi offtop. Oczywiście tu też wystarczy zwykłe PW... tracimy tylko to, że nie ma podanego powodu do publicznej wiadomości, ale poważnie, aż tak zależy komuś na tym, by kazać robić niepotrzebne tematy?
  •  

Jątrzeniot

Cytat: 카니스 w Styczeń 10, 2013, 18:55:13
A gdyby nie blackout wiki, to nawet nikt by nie ruszył głową z projektami przepisów.

Bo nie byłoby takiej potrzeby, proste. Wybacz gruby kaliber tej metafory, ale to trochę tak jakby ktoś usprawiedliwiał rozpętanie II w. św. przez Hitlera i holokaust tym, że dzięki temu dzisiaj w Europie więcej wysiłku wkłada się w utrzymanie pokoju czy zwalczanie antysemityzmu.
  •  

spitygniew

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 10, 2013, 17:44:01
Kosz - w sensie blokowisko, takie coś a la na starém forze.

Dzięki brat :)
A czy posta Mścisława wedle proponowanych zasad nie powinieneś zganić, a nie chwalić? ;p

I co do samego pomysłu, jestem za, uważam, że takie unormalizowanie przepisów jest potrzebne, choćby do uniknięcia sporów z modami czy było sprawiedliwie czy nie. Ale parę zastrzeżeń mam. Po pierwsze, do zakazu wulgaryzmów - sorry, ale myślałem że chociaż my jako językoznawcy jesteśmy elitą społeczeństwa i zdajemy sobie sprawę, iż strach przed zwykłymi słowami nie przystoi do XXI stulecia... Nie twierdzę, że od razu dobre jest pisanie w każdym zdaniu "kurwa" czy używanie "chuja" w tekście medycznym, ale to tylko użycie złego kodu (mówiąc po lingwistycznemu) i świadczy jedynie źle o użytkowniku, bo wątpię że kogokolwiek tu to gorszy...

Po drugie, jednolonijkowce - jak zgadzam się z tępieniem (wreszcie) pinginizmu i wiadomości bez sensu, tak nie rozumiem co masz do długości postów... Zwłaszcza, że często krótki komentarz potrafi być celniejszy niż długa argumentacja.
P.S. To prawda.
  •  

Pingǐno

CytatPo drugie, jednolonijkowce - jak zgadzam się z tępieniem (wreszcie) pinginizmu

Wcześniej robiłem dokładnie to samo i jakoś waśni nie było, bo inni też robili to samo... ;__;

Ale nieważne. Nie powinienem wylewać swoich uczuć w każdym poście. :P
  •  

Jątrzeniot

Zgadzam się na pewno ze spitygniewną krytyką przepisów o wulgaryzmach i "za krótkich" postach.
  •  

Pingǐno

Ja do kwestii o wulgaryzmach Pruthenii mam trochę pozytywne zdanie, ale skoro tak, to niech nie będzie tego.

Jak netykieta się ziści, mam nadzieję, że info pojawi się także na Wiki.
  •  

Henryk Pruthenia

Jakbyście nie zauważyli, jest to propozycja. Co do krótkości postów, mnie głównie chodziło o posty całkowicie zbyteczne, a nie o każdy krótki post. A co do przekleństw - o to, jak ktoś bluzga mięsém na każdém kroku.
Mam nadzieję, że to sie szybko ziści. Będą przynajmniéj jakieś zasady...

żuwaczky

Bomba, tylko ja miałbym prośbę - możemy tę netykietę opublikować w tekście jednolitym po polsku? ;_;
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatCo do krótkości postów, mnie głównie chodziło o posty całkowicie zbyteczne, a nie o każdy krótki post. A co do przekleństw - o to, jak ktoś bluzga mięsém na każdém kroku.
Ale w taki sposób rozwodnimy te zasady, tymczasem chcielibyśmy uniknąć arbitralności. Lepiej wysilić się trochę i nie kląć i generować o kilka słów więcej w krótkich postach. Możemy też pozwolić na wulgaryzmy, które nie mają adresata, tylko są przekleństwami (a nie obelgami - wykrzyknik k...! nie jest obelgą).

Nawet jeśli komuś wydaje się, że to bez zmysłu - prawa Mojżesza to też na rozum stek bzdur, a jednak pozwolił się Żydom trzymać w kupie przez 5 tysięcy lat.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Feles

CytatNawet jeśli komuś wydaje się, że to bez zmysłu - prawa Mojżesza to też na rozum stek bzdur, a jednak pozwolił się Żydom trzymać w kupie przez 5 tysięcy lat.
A potem będziemy musieli i tak dalej to precyzować setkami paragrafów Forumowego Prawa Kanonicznego.

Nie da się przewidzieć ani zapobiec wszystkim możliwym przypadkom złamania netykiety.
Jestem więc zdania, że forumowy kodeks powinien zawierać podstawowe zasady rozwiązywania konfliktów, sformułowane możliwie prosto, zrozumiale i jednoznacznie.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Feles muribus w Styczeń 12, 2013, 14:42:12
Nie da się przewidzieć ani zapobiec wszystkim możliwym przypadkom złamania netykiety.
Jestem więc zdania, że forumowy kodeks powinien zawierać podstawowe zasady rozwiązywania konfliktów, sformułowane możliwie prosto, zrozumiale i jednoznacznie.
To go napisz.
Póki co tylko pisałeś jak powinno być, nic nie przedstawiłeś. Ja przedstawiłem swój pomysł. Masz inny? Przedstaw nam go, a nie mów, że powinno być inaczéj.

Jesteś do nędzy administratorém tego fora, to napisz swoją wersję, my ją zobaczymy, i zdecydujemy co i jak.

A póki co, jestem za tém, by to ta moja obowiązywała.
Bo nie mamy innego prawa.