Zjednoczone Królestwo Republik Wolfenlandu, Wirha i Otessii Północnej

Zaczęty przez Spiritus, Styczeń 11, 2013, 18:27:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Spiritus

Unahne Ruge da' Wolfenlandt, Wirha und Nortesse Otesse Recpublicen (pol. Zjednoczone Królestwo Republik Wolfenlandu, Wirha i Otessii Północnej, wir. Vulvemlande, Virha hun Otesse Nuchtemn Recnillume Ruuga Unanille, ot. Hunanul Kragsag dandah Volfalandt, Vrhan en Nurvya Otessya Repubeln, wl. Unhassa Rugua dasdi' Wulfenlande, Vierheim un Noressa Otessen Recpublikenn.) - państwo wyspiarskie zajmujące cały obszar Archipelagu Wysp Otesskich i Wyspy Wolfenlandu. Stolicą jest Wolfen Stadt, liczący sobie 268 tys. mieszkańców i będący największym miastem kraju. Ustrój państwa to monarchia parlamentarna oraz federacja. Głową państwa jest król Jahn III. Premierem Andryann Kasdebkee. Każde z trzech republik (zwanych krajami) składowych posiada własny język urzędowy, skarb, rząd, parlament, flagę, herb, hymn oraz system oświaty. Wspólne są: król, wojsko, waluta i polityka zagraniczna. Oprócz trzech krajów jest jeszcze Autonomiczny Region Wulski posiadający własny dialekt urzędowy, skarb oraz rząd. Powierzchnia obejmuje ~ 220 000 km 2. Ludność: ~ 3 200 000 mieszkańców. Walutą jest Korona Jedności (1 KJ = 100 Gussów) Mój conworld  nie jest w stylu fantasy, ale ciekawostką jest, że Wirhalczycy są cóż... hobbitami. Dlatego w wielu ważniejszych miejscach publicznych znajdziemy mniejsze drzwiczki dla tychże niziołków  ::-). No, mapka:



W załącznikach macie flagę całego królestwa, jak i poszczególnych krajów. Jakby co: tak, trochę wzorowałem się na UK.

Kolejność flag:
-flaga całego państwa
-flaga Wolfenlandu
-flaga Wirha
-Flaga Otessii Północnej

--

Najważniejsze miasta (od 5000 mieszkańców),(w tys.):
-Wolfen Stadt (268)
-Manhilfaasse (102)
-Shussedorf (98)
-Wolfen Zicht (72)
-Zacopower (36)
-Andallififfe (24)
-Cabdariff (12)
-Cansse (7)
-Lougaa (6)
-Bundess (5)

--

Parlamenty:

-Unahne Lugustradt - unikameralny parlament ogólny, 360 członków.
-Wolfenladte Lugustradt - parlament Wolfenlandu, 241 członków
-Ðýord - parlament Wirha, 129 członków
-Tujard dandah Nurvya Otessya - parlament Otessii Północnej, 60 członków
  •  

Pingǐno

Trochę dziwne, bo aposterioryzm bardzo miesza się z aprioryzmem tutaj. Ale ogólnie ciekawie się zapowiada.

EDIT: Zacopowera nie zauważyłem. xD
  •  

Vilène

  •  


tob ris tob

Przyznam tutaj rację Pinijno(DATYW). Te nazwy jakieś dziwne, no ale niech będzie (na początku przeczytałem "Osetii" zamiast "Otessii").

Srajpuma?
Dzień dobry :-)
  •  

Pingǐno

  •  

spitygniew

P.S. To prawda.
  •