Przywitanie

Zaczęty przez Tomek, Styczeń 28, 2013, 21:08:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek

Witam,
mój wielce oryginalny nick już wskazuje na to, że nazywam się Tomasz i dodam, że jestem czternasto (za miesiąc stuknie piętnastka) letnim torunianinem.

Szczerze mówiąc interesuje się wieloma rzeczami - pierwsza z nich, jaką się zająłem tak "na serio", był penspinning, czyli żonglerka kontaktowa, w której narzędziem jest zazwyczaj zmodyfikowany długopis, potem doszła jeszcze parapsychologia - w tych dwóch dziedzinach chyba mam największe osiągi (jestem tutorem na polskim portalu penpinnerów, a na forum o odmiennych stanach świadomości jestem administratorem). Poza tym jestem "sprytnym" webmasterem (osoba, która tworzy strony internetowe), bo nie mogę się nazwać takim zwykłym, gdyż nie znam za dobrze ani jednego języka do pisania stron (uznałem to za stratę czasu, bo za parę(może paręnaście) lat znajomość np. HTMLa czy CSS nie będzie zbytnio potrzebna) - moje doświadczenie w tej dziedzinie polega raczej na umiejętności szukania.

Moim ulubionym gatunkiem muzycznym jest metal (mój ulubiony zespół metalowy: Metallica), aczkolwiek jestem otwarty również na inne gatunki - reggae (ulubieniec: Natural Dread Killaz), muzyka filmowa (najczęściej Hans Zimmer), blues (Dżem), rock (Lady Pank i Red Hot Chilli Peppers), rap (co prawda już nie słucham, ale za czasów takiej mini zajawki: VNM). Także mimo iż od moich początków z muzyką zawsze byłem najbardziej związany z metalem, to potrafię się odnaleźć również w innych najróżniejszych gatunkach -  to na tyle piękna sztuka, że ograniczanie się do tylko jednej dziedziny jest niczym innym jak zamykaniem duszy w klatce...

To chyba na tyle, z tych najważniejszych rzeczy... Co prawda religia nie jest taka ważna (uznałem, że wystarczy być dobrym człowiekiem i czerpać z życia garściami), no ale czemu nie? Moje wyznanie to agnostycyzm (choć w papierach katolik).

Zapomniałem dodać dlaczego tu się znalazłem... Otóż muszę przyznać i chyba moi znajomi to potwierdzą, że jestem dość pozytywnym gościem i jeżeli mam na coś ochotę to to robię. Kolega mnie jakiś czas temu zaraził sztucznym językiem Tolkiena, a konkretnie quenyą. Bardzo mi się spodobał, ale doszedłem do wniosku, że nie chcę się ograniczać do tego co wytyczył jej autor i pomyślałem sobie "skoro on potrafił, to ja też będę w stanie, poza tym musi to być świetna zabawa i jakże rozwijająca wyobraźnię!" - wiadomo: zabawa i rozwój wyobraźni to tylko niektóre atuty językotwórstwa, ale te przemyślenia sprowadziły się do jednego, a konkretnie do próby stworzenia sztucznego języka i uważam, że to najodpowiedniejsze miejsce do rozpoczęcia pracy nad nim.

Pozdrawiam.
  •  

Ulf

No cześć, też kiedyś kręciłem. Jaki masz nick na PPP? (chyba już wiem, ale chcę się upewnić)
  •  

Tomek

  •  

tob ris tob

Cytat: Tomek w Styczeń 28, 2013, 21:08:17jestem czternasto (za miesiąc stuknie piętnastka) letnim [...]
No to witam w Aureliusz Chmielowski team. ;D
Cytat: Tomek w Styczeń 28, 2013, 21:08:17torunianinem.
Nic nie mówię.
Cytat: Tomek w Styczeń 28, 2013, 21:08:17Otóż muszę przyznać [...] miejsce do rozpoczęcia pracy nad nim.
Jeżeli nie przerażają Cię flejmy, to witam bardzo serdecznie.
Dzień dobry :-)
  •  

Tomek

Cytat: tob ris tob w Styczeń 28, 2013, 21:18:41
Cytat: Tomek w Styczeń 28, 2013, 21:08:17Otóż muszę przyznać [...] miejsce do rozpoczęcia pracy nad nim.
Jeżeli nie przerażają Cię flejmy, to witam bardzo serdecznie.

Nie, nie przerażają, na forach dyskusyjnych chyba zawsze się coś takiego znajdzie :)
  •  

Vilène

Cytat: Tomek w Styczeń 28, 2013, 21:08:17
a na forum o odmiennych stanach świadomości jestem administratorem
Cóż, samo bycie conlangerem jest niejako odmiennym stanem świadomości, co wielu użytkowników tego forum może zaświadczyć, więc serdecznie witamy.
  •  

Todsmer

Samo obcowanie z tym forum jest odmiennym stanem świadomości.

I witaj, mam nadzieję że nasze popierdolenie Cię nie odstraszy. ;)
  •  

Aureliusz Chmielewski

#7
Zaraz, czy to nie jest moje multikonto? XD
• Jestem penspinnerem (udzielałem się na PPP z 3 lata temu)
• Jestem z Torunia
• Mam 14 (za miesiąc 15) lat
OKOK

Ale witam witam.
The n-word
  •  

Tomek

Cytat: Vilén w Styczeń 28, 2013, 21:33:45
Cytat: Tomek w Styczeń 28, 2013, 21:08:17
a na forum o odmiennych stanach świadomości jestem administratorem
Cóż, samo bycie conlangerem jest niejako odmiennym stanem świadomości, co wielu użytkowników tego forum może zaświadczyć, więc serdecznie witamy.

Rzeczywiście, nie patrzyłem na to z tej perspektywy ^^

Cytat: Aureliusz Chmielewski w Styczeń 28, 2013, 21:41:03
Zaraz, czy to nie jest moje multikonto? XD
• Jestem penspinnerem (udzielałem się na PPP z 3 lata temu)
• Jestem z Torunia
• Mam 14 (za miesiąc 15) lat
OKOK

Ale witam witam.

O.o To ciekawy zbieg okoliczności ;D
  •  

elslovako

Wszyscy jesteśmy multikontami, nie zapominaj o tym.
  •  

Widsið

No już, bez psychopatycznych teorii.
Witamy, czekamy na twoją próbę tworzenia języka sztucznego z niecierpliwością :)
  •  

CookieMonster93

Witam :-) Ciekaw jestem, jaki język Ty stworzysz? Tworzysz język a priori ("z niczego"), czy a posteriori (na bazie innego/innych)?
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Tomek

Cytat: CookieMonster93 w Styczeń 28, 2013, 22:03:32
Witam :-) Ciekaw jestem, jaki język Ty stworzysz? Tworzysz język a priori ("z niczego"), czy a posteriori (na bazie innego/innych)?

najprawdopodobniej z niczego - chcę, aby to było w 100% moje
  •  

CookieMonster93

No to masz u mnie plusa na dzień dobry :-) Proponuję zapoznać się z *TYM*, zanim zaczniesz - międzynarodowy alfabet fonetyczny - w angielskiej wersji, bo można tutaj odsłuchać dźwięki po kliknięciu. :-) Użytkownicy forum będą tego od Ciebie wymagać. Niekoniecznie całość, ale chociaż rozeznanie w temacie. :-) Nie czytaj opisów, klikaj na dźwięki i słuchaj. :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Tomek

Cytat: CookieMonster93 w Styczeń 28, 2013, 22:15:11
No to masz u mnie plusa na dzień dobry :-) Proponuję zapoznać się z *TYM*, zanim zaczniesz - międzynarodowy alfabet fonetyczny - w angielskiej wersji, bo można tutaj odsłuchać dźwięki po kliknięciu. :-) Użytkownicy forum będą tego od Ciebie wymagać. Niekoniecznie całość, ale chociaż rozeznanie w temacie. :-) Nie czytaj opisów, klikaj na dźwięki i słuchaj. :-)

Dzięki, jak uda mi się kompa naprawić, albo jak będę u kuzynki (często do niej jeżdżę) to odsłucham sobie, bo na obecnym kompie to nie bardzo, karta graficzna się zepsuła i od miesiąca tryb awaryjny ^^ Trochę dziwne, że zepsuła się karta graficzna, a głośniki nie działają jak je podłączę do tego kompa (a to na pewno wina kompa, bo na innym działają idealnie!) ^^
  •