Autor Wątek: פלן משרת חבן/Pulan Medinat Heban/Nowe Państwo Heban  (Przeczytany 3422 razy)

Offline Spiritus

Dobra, muszę podreperować swój hebrajski.

Może zabrzmię, jak ignorant, ale pozostawię bez pozycji finalnych i niefinalnych.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 21:46:55 wysłana przez Spiritus »
QVIS·SVM

Offline Ghoster

Może zabrzmię, jak ignorant, ale pozostawię bez pozycji finalnych i niefinalnych.
A gdzie problem w niekombinowaniu i używaniu liter końcowych na końcu a środkowych w środku?
No nie wiem, to tak jakbym napisał:
ﺎﻞﻟّﺍﮭ
Muzułmanie by mnie chyba zabili śmiechem/zabili naprawdę.

Offline Spiritus

A coś ci w tym przeszkadza? Mi się bardziej podoba całe 'pe', zresztą to nie jest język hebrajski, tylko konłorld.
QVIS·SVM

Offline Hapana Mtu

Trochę szkoda. Z dwoma wariantami jest ciekawiej. Chyba pośpieszyłem się z pochwałą...

ﺎﻞﻟّﺍﮭ
Rzeczywiście, wygląda koszmarnie.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|

Offline Ghoster

A coś ci w tym przeszkadza?
Tak, ignorancja, wypowiadałem się już raz na temat idiotów-Turków używających arabskiego abdżadu jak alfabetu.

Mi się bardziej podoba całe 'pe'
Nie ma czegoś takiego jak "całe p", to dwie różne litery, w łacince też niE pisSzesz taAk.

zresztą to nie jest język hebrajski, tylko konłorld.
Hwat?

Trochę szkoda. Z dwoma wariantami jest ciekawiej. Chyba pośpieszyłem się z pochwałą...
Z tym, że te warianty to nie jakieś opcjonalne literki, w piśmie łacińskim majuskuła i minuskuła to też nie jakaś opcjonalność.

Offline Spiritus

Odp: פלן משרת חבן/Pulan Medinat Heban/Nowe Państwo Heban
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 18, 2013, 13:05:39 »
Dobra, macie rację. Wróciłem do abdżadu, a końcowe literki zostają. Co teraz o tym myślicie?
QVIS·SVM

Offline Rémo

« Odpowiedź #21 dnia: Luty 18, 2013, 20:27:41 »
Już musieliście zniszczyć kogoś inwencję twórczą. Gratulacje!
Pozdrawiam! :)

Offline Aureliusz Chmielewski

• BBNG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 18, 2013, 20:34:20 »
Czyjąś inwencję twórczą? Wybacz Rémo, ale tu nie chodzi o żadną inwencję twórczą. Skoro zdecydował się używać pisma hebrajskiego, to niech chociaż wie jak się nim posługiwać. Niby jego własne zasady, ale znamy to forum i wiemy, że jeżeli coś nie jest logiczne, wyjaśnione, fajne tylko dla Ciebie to lepiej tego nie publikować* :D

*I tym sposobem ostatnim moim opublikowanym conlangiem na tym forum był mój pierwszy xD
The n-word

Offline Rémo

« Odpowiedź #23 dnia: Luty 18, 2013, 20:36:51 »
Czyjąś inwencję twórczą? Wybacz Rémo, ale tu nie chodzi o żadną inwencję twórczą. Skoro zdecydował się używać pisma hebrajskiego, to niech chociaż wie jak się nim posługiwać. Niby jego własne zasady, ale znamy to forum i wiemy, że jeżeli coś nie jest logiczne, wyjaśnione, fajne tylko dla Ciebie to lepiej tego nie publikować* :D

*I tym sposobem ostatnim moim opublikowanym conlangiem na tym forum był mój pierwszy xD

I takim sposobem publikowanie coś tutaj to bezsens
Pozdrawiam! :)

Offline Spiritus

« Odpowiedź #24 dnia: Luty 18, 2013, 22:06:17 »
A tak BTW,to dzięki, że rozjebaliście dyskusję pisownią hebrajszczyzny...
QVIS·SVM

Offline Hapana Mtu

« Odpowiedź #25 dnia: Luty 18, 2013, 22:39:05 »
Dobra, macie rację. Wróciłem do abdżadu, a końcowe literki zostają. Co teraz o tym myślicie?
Jak dla mnie to, że końcowe litery zostają, to tylko tym lepiej. Z abdżadem - zależy czy lepiej oddaje strukturę języka niż wersja poprzednia. Jeśli nie, to zmiana jest moim zdaniem niepotrzebna.
Na marginesie to nikt w tym temacie nie krytykował użycia pisma hebrajskiego jako nieabdżadu, więc do kogo jest skierowany zwrot "macie rację"?

A tak BTW,to dzięki, że rozjebaliście dyskusję pisownią hebrajszczyzny...
Jeżeli offtop ci przeszkadza, to można go zawsze wydzielić.
Znowuż jeśli dzięki całej tej dyskusji o piśmie hebrajskim paru użytkowników nauczy się czegoś nowego, to nie jest ona próżna i bezsensowa. To forum między innymi temu służy (w każdym razie ja na tym polu bardzo dużo mu zawdzięczam).

A biadoleń pod tytułem "niszczenie inwencji twórczej" komentować nie będę. Ja publikuję straszne noobstwa i dziwactwa dla własnej jedynie przyjemności i jakoś nic mi się nie dzieje, wy też możecie.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|