Pierwszy althist Spiritusa

Zaczęty przez Spiritus, Luty 19, 2013, 20:35:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Spiritus

Uwaga, uwaga! Z góry mówię, że popierdoliła mi się Katalonia z Kastylią na mapie :p!

Ostatnio, podczas historycznego gdybania A co by było gdyby?... wpadłem na pomysł stworzenia własnego althistu. Oto mapa (póki co) Europy:



TADDAAM!

A oto krótka notka historyczna:

W althiście jest rok 2036. Ogólnie cała historia przypomina realhistową (No może prócz: braku Belgii, wczesnej niepodległości Szkocji, Walii i Irlandii oraz nie-połączenia się Iberii) dopóty, dopóki nie okazuje siem, że w Rosji ostatecznie wygrały białasy, stąd brak ZSSR. Tak więc faszyzm ma trochę więcej swobody, lecz plany pewnego malarza z Austrii zostają zatrzymane przez arabski dżihad (który prowadzony jest przez Maroko i Turcję). Islamiści zrobili rozpierduchę, chwilę posiedzieli, aż w końcu zostali wyparci wspólnymi, jewropejskimi siłami. Pozostały jednak takie twory, jak Krym, czy Południowa (muzułmańska) Francja. Wśród europejczyków umocniła się katolicka wiara. Hitler zdradził Mussoliniego i zajął północne Włochy, co pozwoliło stworzyć Państwo Kościelne średniowiecznych rozmiarów. Po śmierci wujka Adolfa stołek naczelnego krzykacza III Rzeszy przejął Joseph Goebbels. Jednak ten nie popełnił samobójstwa, lecz został zastrzelony w 1951r. Po tym wydarzeniu Niemcy pokłócilii się i stworzyli własne mini-rzesze. W 1983 (50. rocznica założenia III Rzeszy) wszystkie te państwa założyły Unię Hitlerowską (NU - Nazi Union), która działa nadal na zasadach podobnych do unii jewropejskiej. Z uwagi na pewną jedność, wszystkie kraje związkowe NU pokolorowałem na czerwono. I wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

AMEN (Taki katolicki CDN)



  •  

Drukarz

Jak Finlandii dostało się tyle terenów, co z Pribałtyką podzieloną między Finlandię, a Polskę, gdzie Czechy (brak Słowacji jeszcze jestem w stanie jakoś zrozumieć...), gdzie Rumunia (chyba, że jej rolę pełni Transylwania?), jakim cudem powstała Mołdawia, skoro to ZSRR uparło się, żeby ten kawałek Rumunii zesowiecić, co z żydami, czy była II wojna światowa, skąd Portugalii dostał się taki duży kawałek Hiszpanii (czy tam Iberii) skoro ten kraj ma chyba te same granice od średniowiecza. I czemu do cholery Kraków jest węgierski... (chyba, że leży przy samej granicy?). I czemu, proszę powiedz, czemu Bawaria jest w Szwajcarii?!
  •  

Hapana Mtu

#2
Miło ze strony Hitlera, że zostawił San Marino nietknięte. Podoba mi się granica Finlandii i Mołdawia zrównana z Budziakiem. Czy Transylwania jest państwem rumuńskim, czy węgierskim~seklerskim, a może saskim? Nazwa wskazuje na to pierwsze. Jeśli nie jest węgierska (w sensie zdominowana przez Węgrów względnie Seklerów), to popieram (mój standardowy komentarz do althistów). Jakim cudem Bułgaria zajęła Stambuł? (Dobrze, że przynajmniej nie zrobiła tego Grecja...) I kto rządzi na Cyprze? Skoro jest zjednoczony (jeśli jest?), to znaczy, że zaszedł tam jakiś kompromis między zwolennikami idei enosis i taksim.
Cytat: Spiritus w Luty 19, 2013, 20:35:39[...]lecz plany pewnego malarza z Austrii zostają zatrzymane przez arabski dżihad (który prowadzony jest przez Maroko i Turcję). [...]
Turcja to nie kraj arabski, a dżihad nie znaczy tak do końca tego, co próbują nam wmówić TVNy (choć TVNowski "dżihad" to też jedna z odsłon dżihadu). Tak czy owak, aby taki sojusz muzułmański spod znaku Turcji i Maroka mógł zaistnieć, to historia tego świata musiała zmienić się bardziej, niż wynikałoby to z pierwszego postu. W naszej historii za czasów Hitlera Turcją rządzili kemaliści, którzy byli dokładnym zaprzeczeniem islamistów, a Maroko należało do Francji.
EDIT
CytatHitler zdradził Mussoliniego i zajął północne Włochy, co pozwoliło stworzyć Państwo Kościelne średniowiecznych rozmiarów.
Spryciarz z tego P12. Najlepsze, że to akurat na seryo byłoby w jego stylu.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Spiritus

@Drukarz

Spokojnie, zacząłem od podstawowych Informacji ;). Cóż, Bawaria po części leży w Szwajcarii (Ale Monachium jest) dlatego, że po śmierci Goebbelsa nim stał siem ogólny porządek rzeczy Cała Rzesza się pokłuciła i pobiła, przez co granice są trochę dziwaczne.

Jeśli się orientujesz, wiesz na pewno, że Czechosłowacja została początkowo przejęta przez nazistów. Tu jednak mogli przejąć tylko Czechy, gdyż Słowacja była nadal pod jurysdykcją węgierską. Węgrzy swego czasu walczyli z Polską (W 2015 zapragnęliśmy Słowacji :D), stąd granicy kilka kilometrów od Krakowa.

Cóż, Rumunia swego czasu istniała, lecz została podbita prze Wielką Bułgarię (o tym innym razem). Jej ochłapy podzieliły się na Transylwanię i... Hospodarstwo Mołdawskie.

Cóż... Portugalia miała większe szanse, ponieważ rozdzielona Hiszpania (a raczej brak połączonej) była domyślnie słabsza, więc Portugalczycy w tym althiście przejęli rolę Hiszpanów na lądzie morzu.

Cóż, kiedy Rosija zmagała się z Tureckim dżihadem, Finowie podchwycili okazję i przęjeli pałeczkę na wschodnim Bałtyku.

A w ogóle granice są trochem dziwne, ponieważ po dżihadzie zwołano Kongres Berliński, na którym ustalono granice (miało to doprowadzić do ponownego ładu w jewropie itp.), ale jak się można było spodziewać - najwięcej do gadania miały silne kraje xD.
  •  

Todsmer

Chciałbym zauważyć, że popierdoliła ci się Katalonia z Kastylią.
  •  

Spiritus

Ach... rzeczywiście, sam nie zauważyłem :-o
  •  

Pluur

Ogólnie rzecz biorąc bardzo oryginalny althist, nie powiem. Jednak.. Co się stało z Norwegją? Jak Andora, Walia i Baskonia tyle zdobiły/podbiły/wzięły?
  •  

Spiritus

Cóż... Walia jest trochę przesadzona, ale na to nie mam odpowiedzi xD. Baskonia nigdy nie była uciśnięta przez silną Hiszpanię, więc mogła się swobodnie rozwijać. Andora za to, wykorzystała sytuację po dżihadzie i siem trochem rozbudowała  ;-).  Może jeszcze dzisiaj wrzucę mapkę Ameryki?
  •  

Spiritus

MAPA AMERYKI PŁN.:



Wytłumaczenie pojawi siem jutro, trochę siem poniecierpliwicie :p.
  •  

Todsmer

Co to jest ta Unia Arktyczna i od czego to coś jest zależne?
  •  

elslovako

#10
Łał, te.wszystkie 180 eskimosów zasłużyło na własne państwo?

Nie podoba mi się brak Albanii.
  •  

Pluur

Spiritus: Komunistyczna Republika Stanów Zjednoczonych - althist coraz bardziej się podoba mi :> A tak no to w sumie podoba mi się ta powiększona Walia i Baskonia, jednak nadal nie rozumiem czemu Finlandia wzieła se Finmark (chyba, że chodzi o Finów tam mieszkających :-P) a tym bardziej nurtuje mnie to co zrobiła Szwecja.
  •  

żuwaczky

Za to ja się wybiję - tego się nawet nie da skomentować, to są jakieś chore sny narysowane na mapie.
  •  

Pluur

Ale za to troszkę bardziej 'inne' XD
  •  

Drukarz

O dupę rozbić ten althist, zwłaszcza Finlandię i Austrię i Węgry. Te granice były rysowane na ślepo i bez żadnej logiki. Pomysł z dżihadem do luftu, obydwa te kraje nigdy nie miałyby tak mocnej armii, żeby cokolwiek w Europie zdziałać. I nie tylko obydwa, ale może i nawet jakby się połowa świata arabskiego zrzuciła, to by nic nie zdziałała wielkiego. I ten Śląsk w Czechach... No bez jaj. Narysuj tą mapę jeszcze raz, tym razem z głową.
  •