Ϣaᵾaφᴛռc / Kajara Kəl / Po

Zaczęty przez Miftah, Marzec 03, 2013, 13:31:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Miftah

Ϝcẋʟ́! Jestem nowy na forum i przy okazji przywituję się i miło Was poznaję.
Jestem Kuba i siedem lat temu, podczas wyjątkowo nudnej lekcji religii, zdenerwowałem się na księdza. Siedziałem w pierwszej ławce i pisałem swoje bzdury, a wścibski ksiądz zaglądał mi do zeszytu. Zirytowałem się i zacząłem wymyślać własne pismo. Nazwałem je Po i do dziś potrafię w nim w miarę płynnie pisać i czytać. Wówczas było banalnie proste i w dużej mierze opierało się na polskiej łacince. Zmieniało się wraz z upływem czasu (potem wzorowałem je wizualnie na cyrylicy), ale wciąż pozostało proste, jako że wymyślałem coraz bardziej skomplikowane systemy. Ponad tydzień temu spełniłem swoje wielkie marzenie i znajdując podobne do oryginałów litery w rzeczywistych systemach stworzyłem wersję komputerową (Saramidę - Ϣaᵾaφᴛռć). Jako że jest nudne niedzielne popołudnie, pokażę Wam trzy najczęściej przeze mnie używane pisma - Saramidę, Po i Kajarę (w dwóch stylach, sahlan - ar. سهل (sahl) - prosty, łatwy i chamois).
Zamiast pokazywać poszczególne literki, wklejam mój testowy tekst  .

SARAMIDE: Թᴛcᵾṿхд φхć ṿ μćєчʌ̄v cϣթcᵾaʀзо оռթᵾaṿᴛᴇ́ ɕᴛϣʌ̄vթ Uaʀ ȸaᵾᴛa ȸᴛλaᴇ́ Ϣᴛзcʌ̄ єṿᴛcěλʀᴛʌ̄ Ͻоẋʟᴛоᴇ́a Ϣзaᵾоʌ̄aзоᴇᴛʟʌ̄ᴛcʟ̵о ȸaᵾᴛaṿᴛзóṿ჻ Ꮭчᴇ́о зо 2 ϣᴛcᵾթʀᴛa 1959 ᵾоʌ̄v ṿ ʌ̄оẋʟᴛcᴇc cṿaʀʟ̵cᴇᴛʟʌ̄о-avʟ̵ϣɕvᵾϣʌ̄ᴛφթṿ჻ Ẋṿᴛćзcμ Зᵾóμʟч ṿ Ṿaᵾхaṿᴛc჻
أنا مفتاح الجاهز
  •  

Noqa

Chamois całkiem ładny, choć trochę zbyt rozwlekły moim zdaniem. Może dlatego, ze porównuję go z arabskim, a on, będąc abżadem, ma dużo krótsze wyrazy.

Wersja komputerowy wygląda jakby posypała się kontrola diakrytyków :P
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

LarsEinar

Krótka lista osób, które nie rozumieją cyrylicy:
1. Kliment Ochrydzki
2. Piotr I Wielki
3. Vuk Stefanović Karadżić
4. Азъ
  •  

Miftah

Noqa - diakrytyki u mnie wyglądają zupełnie w porządku, nie wiem do końca, o co Ci chodzi. Może to w Tobie leży problem ; ) ?
أنا مفتاح الجاهز
  •  

Feles

Romahaos, tylko bez plemników roma-.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

Ciekawe te pisma. Chyba się zainspiruje! :D
Pozdrawiam! :)
  •