Językoznawstwo > Lingwistyka ogólna

Problem Ciastkowego Potwora (przypadki)

<< < (3/4) > >>

Silmethúlë:

--- Cytat: Fanael w Lipiec 01, 2012, 20:03:14 ---TIL, że na przykład ugrofińskie to nooblangi.

--- Koniec cytatu ---
W sumie niezłe do wyzywania innych narodów… „Twój język ojczysty jest nooblangiem!”

Fanael:
@OP: mając samą listę przypadków nie da się stwierdzić, czy to się do czegoś nadaje, trzeba jeszcze całej reszty języka. W jednym języku taki system może być czymś naturalnym, w drugim będzie zupełnie nie na miejscu.

Swoją drogą, dużoprzypadkoza jest częsta wśród początkujących (i nie tylko) conlangerów. Zwykle przechodzi ;-)

CookieMonster93:
Celem dużoprzypadkozy u mnie jest pominięcie m.in. przyimków i wprowadzenie zamiast nich końcówek. Czyli trochę takie "zastępowanie" :-)

EDIT: Mam już 14 przypadków, cel osiągnięty. Jutro jeszcze ogarnę to jeszcze raz i dopracuję. Dziękuję Wam za pomoc, wszelkie uwagi, jeśli takowe macie, rozważę jeszcze. :-)

Mść: Proszę, nie cytuj poprzedniego posta.

Feles:

CookieMonster93:
@Feles
Tworzyłem język o dużej liczbie czasów i tylko z pozostałościami przypadków, więc teraz pora "pobawić się" w coś odwrotnego. :-)

Przypadki myślę, że są już w ostatecznej wersji. Jest oficjalne 14 dla talmorskiego, jutro zajmę się nazwami dla nich. :-) Końcówki będą wyglądać w sposób a'la (C)V(C)(C)  objaśnienie: po samogłosce, końcówki zakończone samą samogłoską lub samogł.+1/2spółgł., do liczby mnogiej dołączona zostanie regularna końcówka(po odpowiedniej końcówce przypadku): -(a)n (po spółgłosce)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej