Miáumiau, czyli koci język

Zaczęty przez Ojapierdolę, Czerwiec 08, 2012, 16:36:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

http://jezykotw.webd.pl/wiki/Kociokwik

Aimiàu-miai-ia miáu miaumàuma-ma.

Taki języczek. ;-)

Jak się wam podoba?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Caulthaeigh

Jest przepiękny, Uáu!
Jak będzie w kociokwiku Dzień Dobry? Zrób jakieś rozmówki kocio-polskie  ;-D
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Vilène

  •  

Feles

Dzięki. :-)

Można np. powiedzieć "Dzień dobry" Iaumiaimà àumia dosłownie, ale to nie będzie znaczyło nic ponadto, że dzień jest dobry.
Koty generalnie nie są zbyt rozmowne, rzadko kiedy się witają, i trudno byłoby ułożyć takie rozmówki.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Caulthaeigh

Cytat: Fēlēs w Czerwiec 08, 2012, 16:51:57
Dzięki. :-)

Można np. powiedzieć "Dzień dobry" Iaumiaimà àumia dosłownie, ale to nie będzie znaczyło nic ponadto, że dzień jest dobry.
Koty generalnie nie są zbyt rozmowne, rzadko kiedy się witają, i trudno byłoby ułożyć takie rozmówki.

No niestety...mój też nie chce ze mną rozmawiać. Powiedziałem mu przed chwilą Iaumiaimà àumia to jakoś się na mnie dziwnie popatrzył i coś tam miauknął. Dokładniej coś w tym stylu: Miáŋ Miá Mià Miàmiámiauauá
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Canis

Fajny pomysł :D Po meczu przeanalizuję dokładniej xD
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Hapana Mtu

Podoba mi się! Proste i pomysłowe.
Cytat: Fēlēs w Czerwiec 08, 2012, 16:51:57
Można np. powiedzieć "Dzień dobry" Iaumiaimà àumia dosłownie, ale to nie będzie znaczyło nic ponadto, że dzień jest dobry.
Chyba już wiem, skąd Arabowie wzięli słowo al-yawmu jako nazwę dnia.
Cytat: Fēlēs w Czerwiec 08, 2012, 18:05:19
Generalnie, to rozwinięcie mojego dawniejszego pomysłu.
A równo dziewięć postów wyżej jest post kmitka, który posłużył mi za inspirację do stworzenia Cichców.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Noqa

Ładne :)
Opisz coś więcej o czasownikach. Jak rozumiem często ich funkcję przejmuje odpowiednia deklinacja rzeczownika?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Hapana Mtu

Nie często, tylko zawsze. I to właśnie jest fajne.
CytatW kociokwiku nie występują czasowniki, a wszystkie relacje wyrażają się przypadkami.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Noqa

Mało dokładnie czytam.
To opisz w takim razie ten aspekt dokładniej.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Hapana Mtu w Czerwiec 08, 2012, 21:09:44
Nie często, tylko zawsze. I to właśnie jest fajne.
CytatW kociokwiku nie występują czasowniki, a wszystkie relacje wyrażają się przypadkami.

zgadzam się.

ale, czy dobrze rozumiem, że w artykule są podane jedynie przykładowe przypadki?
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Feles

Po prostu, zamiast czasowników, wyraża się konkretne relacje, np.
"idę do domu" = ktoś-K-E dom-C
"jem mięso" = ktoś-K-C mięso-E lub ktoś-K mięso-E usta-C
"mówię kociokwikiem" = ktoś-K-A kociokwik

Czasem takie wyrażenie jest niemożliwe bez użycia nazwy obiektu (np. ktoś-K-E może oznaczać "idę", a równie dobrze "zmieniam się", "uczę się") - początkujący użytkownicy mogą w takich sytuacjach używać rzeczowników zastępczych typu "miejsce", "słowa", "nogi" (dla chodzenia), "brzuch" itp., ale ma to według wielu kotów sztuczny wydźwięk.

Kolejna rzecz to brak konkretnych zaimków, w których miejsce używa się rzeczownika uáu "kot", "ktoś", "osoba". Jako określony może mieć znaczenie "ja", "on", czasem "ty". Koty używają kociokwiku częściej do zbierania i gromadzenia myśli, niż do komunikacji, więc rzadko kiedy sprawia to problem.

Cytatale, czy dobrze rozumiem, że w artykule są podane jedynie przykładowe przypadki?
Gdy będzie więcej potrzebne, to dodam. :-)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Aureliusz Chmielewski

Ostatnio myślałem o takim języku (dokładniej o hau hau, ale później przyszła mi myśl o kotach xD) żeby zrobić z ciekawości. Jednak twoja wersja jest o wiele lepsza i bardziej rozbudowana. Najlepiej jakbyś coś nagrał z tej mowy xD

<Tutaj coś będzie apropo gramatyki, jednak dzisiaj jest zbyt późno, żebym napisał cokolwiek mądrego>
The n-word
  •