Staronowa ortografja dla języka polskiego

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Kwiecień 22, 2012, 18:47:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Cytat: Fēlēs w Kwiecień 22, 2012, 20:23:21
Cytat: Noqa w Kwiecień 22, 2012, 20:17:37Gdy jest inna samogłoska to mi to jakoś nawet nie przeszkadza, bo takie "ćeń" też mi dziwnie wygląda.
Tak samo wygląda, jak brzmi.
No, akurat nie wygląda.

Wedyowisz

#16
Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 22, 2012, 19:44:39
Cytat: pittmirg w Kwiecień 22, 2012, 19:38:36
Do fumigantu z tymi ptaszkami, chyba bym jakiegoś przykurczu palca nad altem dostał.
Wiesz, ja pisałem w cyrylicy z jusami, które się wydobywało za pomocą altu i ctrl nawet, i mi się nic takowego nie działo.
:p

Widać za mało pisałeś, poza tym ogonki i tak mamy, a w cyrylicy potencjalnie odpadają np. kreseczki, chociaż widząc tutaj inne twoje chore upodobania może miałeś jakieś с́, ћ, nie wiem. Dla mnie wprowadzenie š, ž, č... daje więcej problemów niż korzyści, absolutnie nie przekonuje to mię pod względem estetycznym, a Czechom współczuję ich grafii pod kątem pisania na klawiaturze.

Dobra, przyznam że nie przepadam za <szcz> z powodu słowa jeszcze, które powinno się zapisywać jakoś krócej (szczególnie wkurza mię na komórce). Niekoniecznie jednak ješče (fuj).
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: pittmirg w Kwiecień 22, 2012, 20:34:36
Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 22, 2012, 19:44:39
Cytat: pittmirg w Kwiecień 22, 2012, 19:38:36
Do fumigantu z tymi ptaszkami, chyba bym jakiegoś przykurczu palca nad altem dostał.
Wiesz, ja pisałem w cyrylicy z jusami, które się wydobywało za pomocą altu i ctrl nawet, i mi się nic takowego nie działo.
:p

Widać za mało pisałeś, poza tym ogonki i tak mamy, a w cyrylicy potencjalnie odpadają np. kreseczki, chociaż widząc tutaj inne twoje chore upodobania może miałeś jakieś с́, ћ, nie wiem. Dla mnie wprowadzenie š, ž, č... daje więcej problemów niż korzyści, absolutnie nie przekonuje to mię pod względem estetycznym, a Czechom współczuję ich grafii pod kątem pisania na klawiaturze.

Dobra, przyznam że nie przepadam za <szcz> z powodu słowa jeszcze, które powinno się zapisywać jakoś krócej (szczególnie wkurza mię na komórce). Niekoniecznie jednak ješče (fuj).
Hmm, ale jakby nie patrzeć, na klaiwaturze masz tak niepotrzebne znaki jak q, v, x, i patrząc na cyrylicę, można by téż prawę część jakoś uporządkować. A co do mojéj cyrylicy, pisałem dużo, na czacie w szczególności. Po myśl o jusach, jusach jotowanych, serbskich, i innech znaczkach, które używałem na co dzień. I nic mnie się nie działo!
I nienawidzę ludzi, którzy uważają czyjeś upodobania za chore.
O takiech ludziach mam jedno i te same zdanie.

Wedyowisz

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 22, 2012, 20:50:08
I nienawidzę ludzi, którzy uważają czyjeś upodobania za chore.
O takiech ludziach mam jedno i te same zdanie.

Hmm, w tym przypadku odbierasz emocje, których tam nie ma... tak wiele.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Henryk Pruthenia

Wybacz, jestem przeczulony.
Jestem osobą, która się z tłumu wyróżnia bardziéj, niż nawét ludzie mojego pokroju, więc słyszę często takie epitety.
Jestem przeczulony.

varpho :Ɔ(X)И4M:

K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Henryk Pruthenia


Feles

Ale u niektórych są.
A przecież zapisać jakoś trzeba. ;-)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Kurczę, ale to jest taki mój pomyśl luźny, stworzony dla mnie, z nudów.
I tak zawsze wolę moję, XIX-wiecznę ortografję.