Cicha conlangowa Noc

Zaczęty przez nirz nej, Listopad 10, 2011, 17:51:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

tob ris tob

O nie nie, przepraszam bardzo, ale się nie zgodzę.
Mikołaj (ten od Coca Coli, ale nie tylko) jest 6 grudnia, a BOŻE narodzenie jest 25 grudnia. Że jakie miejsce?

A tak poza tem - weźcie ludzie dajcie siana, conlangi róbta!

larmodzki:
"M'isht'us m'uts"
M'Zi m'isht'us m'uts, m'Zi m'osht'us m'uts.
M'Zi c'shit'utim m'is tom ps'Ui.
M'osht'us p'apa c'shuit'utim ash m'at-uat.
P'Zi'ios m'auit'us, p'Zi'ios m'utit'us.
Iesus a'Ist c'uit'utim,
Iesus a'Ist c'uit'utim!
Dzień dobry :-)
  •  

Anastazja Nemo

Cytat: тоб рiс тоб w Listopad 13, 2011, 10:48:26

A tak poza tem - weźcie ludzie dajcie siana, conlangi róbta!

larmodzki:
"M'isht'us m'uts"
M'Zi m'isht'us m'uts, m'Zi m'osht'us m'uts.
M'Zi c'shit'utim m'is tom ps'Ui.
M'osht'us p'apa c'shuit'utim ash m'at-uat.
P'Zi'ios m'auit'us, p'Zi'ios m'utit'us.
Iesus a'Ist c'uit'utim,
Iesus a'Ist c'uit'utim!


Zgodzę się z rozmówcą, zajmijmy się conlangami ^^
Walk the dark path
Sleep with angels
Call the past for help
Touch me with your love
And reveal to me my true name
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

Głoska Jest Najważniejsza!
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

tob ris tob

Cytat: Kwadracik w Listopad 13, 2011, 14:27:40P.s. a larmodzki wygląda jak język żywo wzięty z jakiegoś serialu sci-fi.
Ho, vere?!
Znaczy się...
Naprawdę?!
Dzień dobry :-)
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

zavadzky

Cytat: Dynozaur w Listopad 13, 2011, 10:32:33
Św. Mikołaj (ten komercyjny, czerwony) jest w pewnym sensie antychrystem.

A to dlatego, że zabiera miejsce Chrysta w BOŻYM Narodzeniu.
A Ty bez sensu zabierasz głos i nikt nie ma pretensji :P
  •  

Dynozaur

Cytat: zavadzky w Listopad 13, 2011, 19:19:23A Ty bez sensu zabierasz głos i nikt nie ma pretensji :P

E, dlaczego bez sensu?

Już nie mitologizujmy tak słowa "antychryst". Antychryst to ktoś taki, kto stanowi opozycję (także w sensie symbolicznym) do Chrysta.

A Czerwony Mikołaj jest przecież symbolem świąt komercyjnych, które są spółczesną "alternatywą" dla świąt tradycyjnych, duchowych, w których kluczową postacią jest Chrystus. A więc chyba podpada on pod definicję antychrysta.

Cytat: Kwadracik w Listopad 13, 2011, 14:27:40Ale przynajmniej ma więcej wspólnego z 25 grudnia niż sam Chryst. Itp itd.

A co, Germanie czcili Czerwonego Mikołaja podczas Julu? Pierwsze słyszę...

Zresztą, data 25 grudnia nie ma tu nic do rzeczy. To tylko arbitralna, dawno temu ustalona, symboliczna liczba, a mnie chodziło o obchody święta jako takiego (nieważne, kiedy ono wypada). Choćby nawet wypadały 22 lipca, to i tak mój argument brzmiałby tak samo.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

No moim zdaniem ten tak zwany santa klaus robi sporo szkód całej imprezie. Mnie co roku krew zalewa, bo z Wigilii się robi bliżej nieokreślone "Święta", czyli spotkanie na kawce pod dziwnym świecącym drzewem i na którym grubas w czerwonym daje dzieciom prezenty.
To piękna tradycja.
Ale to jest Boże narodzenie, i byłoby dobrze, gdyby media to zauważyły.
  •  

nirz nej

Cytat: тоб рiс тоб w Listopad 13, 2011, 10:48:26
larmodzki:
"M'isht'us m'uts"
M'Zi m'isht'us m'uts, m'Zi m'osht'us m'uts.
M'Zi c'shit'utim m'is tom ps'Ui.
M'osht'us p'apa c'shuit'utim ash m'at-uat.
P'Zi'ios m'auit'us, p'Zi'ios m'utit'us.
Iesus a'Ist c'uit'utim,
Iesus a'Ist c'uit'utim!


będziesz taki miły i dasz tłumaczenie, będę bardzo wdzięczna  :-)
bi ajr ynaj ron ulni nna wi - a wtedy świat będzie należał do mnie, więc wy
wi nunt xez! - wy bądźcie przygotowani!
  •  

tob ris tob

Cytat: nirz nej w Listopad 14, 2011, 18:39:47będziesz taki miły i dasz tłumaczenie, będę bardzo wdzięczna  :-)
A proszę ja Ciebie bardzo. (co to w ogóle za powiedzonko, co?!) Dawno to pisałem, ale to było chyba tak:

"M'isht'us m'uts" cicha noc
M'Zi m'isht'us m'uts, m'Zi m'osht'us m'uts. To cicha noc, co święta noc.
M'Zi c'shit'utim m'is tom ps'Ui. To niesie pokój dla nas.
M'osht'us p'apa c'shuit'utim ash m'at-uat. Święta matka czuwa przy łóżku (żłobie).
P'Zi'ios m'auit'us, p'Zi'ios m'utit'us. Ona jest *jakaś*, ona jest *jakaś*.
Iesus a'Ist c'uit'utim, Jezus Zbawiciel się rodzi,
Iesus a'Ist c'uit'utim! Jezus Zbawiciel się rodzi!
Dzień dobry :-)
  •  

tob ris tob

Że tak się zreaktywuję i napiszę kolędę tę w swoim języku szkicu.

«Éntza oy»
Éntza oj, áb'a oy
Djéyej búke o tsiy qoy.
Eau sư yápo Áb'a Máma
Eau je i'e háma buráma.
Rádo Yézuc válưli,
Rádo Yézuc válưli.
Dzień dobry :-)
  •  

jasnysfinks

Mam dwa pytania do ciebie: Tob ris Tob czy larmodzki ma tak trudną wymowę że mam z nią kłopot czy też ortografia jest pokręcona czytałem ten tekst zarówno apostrof traktując jako zmiękczenie jaki i zwarcie krtaniowe obie wersje męczą mój aparat artykulacyjny inne litery czytałem ortograficznie sh jako sz .
Pytanie drugie: czy  ten twój konlang pisany cyrylicą i tak szeroko prezentowany na forum w tekstach wszelakich jest pozycyjny? Jeśli nie to chętnie bym się go nauczył. Nie wymagam kursu na forum, umiem uczyć się języka ze słownika z gramatyką. Pozycyjnych języków nie lubię za to znienawidziłem English wolę dużo bardziej Deutsch i russkij.

tob ris tob

Cytat: jasnysfinks w Styczeń 10, 2012, 13:01:38
Mam dwa pytania do ciebie: Tob ris Tob czy larmodzki ma tak trudną wymowę że mam z nią kłopot czy też ortografia jest pokręcona czytałem ten tekst zarówno apostrof traktując jako zmiękczenie jaki i zwarcie krtaniowe obie wersje męczą mój aparat artykulacyjny inne litery czytałem ortograficznie sh jako sz.
Powiem Ci wielką tajemnicę, właściwie, to nikomu jej jeszcze nie mówiłem: apostrofu się nie czyta, służy jedynie do oddzielania afiksów i sufiksów gramatycznych (właściwie, to kiedy tworzyłem ten język, to nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :D). A "Z" się czyta jako /sz/, a jego minuskułą jest "sh".
Cytat: jasnysfinks w Styczeń 10, 2012, 13:01:38Pytanie drugie: czy  ten twój konlang pisany cyrylicą i tak szeroko prezentowany na forum w tekstach wszelakich jest pozycyjny? Jeśli nie to chętnie bym się go nauczył. Nie wymagam kursu na forum, umiem uczyć się języka ze słownika z gramatyką. Pozycyjnych języków nie lubię za to znienawidziłem English wolę dużo bardziej Deutsch i russkij.
Teoretycznie ma ustalony szyk zdania, ale praktycznie wyrazy można mieszać prawie dowolnie. Czasownik się odmienia, natomiast rzeczownik już nie, ma za to przedimki świadczące o jednym z dwóch rodzajów, trzech liczb i ośmiu przypadków. E, co będę pisać, tutaj opisałem język, ale jest on raczej porzucony. Może kiedyś go wznowię, ale teraz tego nie wiem.
Dzień dobry :-)
  •