Lista Kursów

Zaczęty przez Ghoster, Styczeń 12, 2015, 21:40:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

[...........]
  •  

CookieMonster93

#1
CytatHolenderski:
Kurs niderlandzkiego (CookieMonster93)
Zaznaczam, że nie bez powodu napisałem niderlandzki* – w kursie znajdują się nawiązania do obydwu wariantów j. niderlandzkiego: holenderskiego i flamandzkiego. W wakacje dorzucę też, czym się owe warianty różnią. :-) Póki co przez pracę licencjacką i ogromny zapierdol nie mam czasu na życie, a co dopiero na kursy.
*Stąd też nazwa języka – niderlandzki – proponowana przez ośrodki akademickie ze względu na powiązanie z obszarem historycznych Niderlandów, a nie tylko samą Holandią.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Ghoster

#2
[...........]
  •  

Towarzysz Mauzer

#3
W sumie to skoro niderlandzki, to trzeba byłoby też napisać bośniacki/chorwacki/serbski. Weźmy już tą politycznie poprawną nazwę haskiego trybunału i zachodnich uniwersytetów. Ja wprawdzie osobiście wolę po prostu serbochorwacki, bo na problem Boszniaków odpowiedzieć można, że to nazwa typu indoeuropejski (która w żaden sposób nie dyskryminuje ludów irańskich, tylko wyznacza skrajne punkty Sprachraumu). No ale lepszy taki kompromis niż żaden i sztuczne rozdrobnienie. Nie negując realnej odrębności tradycji chorwackiej, ale jednak.

A, no i ciężko powiedzieć, żebym prowadził kurs węgierskiego, to raczej był taki kącik samokształceniowy z pytaniami do naszych nieocenionych forumowych uralistów ;).
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Wedyowisz

#4
O, Galaktyczne Imperium Obojga Niderlandów zaś stawia do pionu buntowniczą frakcję Holenderską *popcorn*
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

CookieMonster93

#5
Jak z kimś rozmawiam, kto nie jest wtajemniczony, to sam mówię holenderski, bo jak ludzie słyszą, że się uczę niderlandzkiego, to potrafią odpowiedzieć coś w stylu. No.. Bo w Norwegii teraz nowe miejsca pracy teraz., lel :D Albo np. moja fryzjerka: O, to jest ten... Flamęski! (Ledwie się powstrzymałem od parsknięcia śmiechem). Nie chcę wywoływać flejmów, tylko mam zamiar uczyć obydwu wariantów. Używanie jednej wspólnej nazwy, to po prostu wygoda. No i chciałem zapewnić przyszłych przeglądaczy tego wątku, że mogą się uczyć obydwu akcentów, słownictwa potocznego dla obu wariantów. Ważne jest to zwłaszcza w Belgii, gdzie wielu na co dzień mówi Tussentaal - używają tego "międzyjęzyka", bo mówienie à la Holender brzmi dla nich obco. W szkole językowej też się dostosowuję do potrzeb klienta. :D Choć na co dzień mówię z południowym akcentem, to i północnego nauczę. :D
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

CookieMonster93

[Memrise Cookiego] :D

Link: https://www.memrise.com/group/167009/

Zawartość:
Etnolingwistyka Rok 1 Chiński (kurs w obu pismach, wiodące tradycyjne, odpowiedzi można wprowadzać w uproszczonym i też zalicza)
   > Kurs już ukończony w 100%, poziom ~HSK1+2 (i odrobinę 3) / TOCFL1 (troszkę mniej niż A2)
Etnolingwistyka Rok 2 Chiński
   > Kurs będzie ukończony do 1.10, na razie jest jakieś 85%, poziom ~HSK3-4 / TOCFL2-3 (mocne B1)
Repetytorium maturalne (angielski)
   > Trochę angielskiego ~B1-B2, który wrzucałem dla ucznia. Kurs niepełny i pełny nie będzie, ale jest tam trochę fajnych rzeczy
Etno Rok 1 Angielski
   > słownictwo z książki przygotowującej do egzaminu CAE (C1), uzupełniam bardzo powoli, do końca roku może będzie wszystkie 20 rozdziałów, póki co są 3
Etno Rok 2 Angielski
   > słownictwo z książki przygotowującej do egzaminu CPE (C2) oraz druga książka ze słownictwem (uzupełniające do B2+), będzie gotów do 1.10; na razie jest jakaś połowa, ale i tak daje to już w tej chwili prawie 2500 słówek
Chcete mluvit česky? 1. Díl
   > Czeski od podstaw, wrzucam na bieżąco, do końca roku będzie cały kurs, mimo wszystko jest tego dosyć sporo ^^
폴란드인을 위한 한국어 – Koreański dla Polaków od podstaw
    > Wrzucam powoli, na razie jest jakaś 1/3. Może uda mi się do końca października wrzucić całe. Dorzuciłem IPA i hanję do kursu jakby co ^^
A1-A2 Vanzelfsprekend
   > Kurs ukończony w 100%, język niderlandzki
B1 Niet-Vanzelfsprekend
   > Kontynuacja powyższego, póki co niecały pierwszy rozdział, do końca roku będzie cały.

Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy ^^ Dzielcie się z kimkolwiek chcecie. :D

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Henryk Pruthenia

Co myślisz o tym podręczniku czeskiego?

CookieMonster93

Jak dla mnie jest całkiem spoko, chociaż nie mam porównania z innymi podręcznikami do czeskiego.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

elslovako

  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 21, 2017, 11:47:57
Jak dla mnie jest całkiem spoko, chociaż nie mam porównania z innymi podręcznikami do czeskiego.
A masz z tego jakiś pdf? Na chomikuju nie ma, a w antykwariatach u mnie jest tylko ten pasludny Edgar.

Pluur

Podpisuję się pod tym!
  •  

CookieMonster93

#12
Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 22, 2017, 15:32:34
Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 21, 2017, 11:47:57
Jak dla mnie jest całkiem spoko, chociaż nie mam porównania z innymi podręcznikami do czeskiego.
A masz z tego jakiś pdf? Na chomikuju nie ma, a w antykwariatach u mnie jest tylko ten pasludny Edgar.
Mam wydrukowaną książkę, jeśli ci bardzo zależy, to tak za 2 tygodnie jak będę u mamy i będę miał dostęp do skanera, to mogę ci złożyć w pdf-a. I tak to chciałem zrobić dla siebie i jeszcze jednej koleżanki. ^^ Ale uwaga, czasem diakrytyki nie za dobrze mi się odbiły po kserze, więc trzeba nowe słówka sprawdzać, czy mają dlzeň. Ewentualnie możesz wszystkich nowych słów się uczyć z mojego Memrise'a.

Sam swój egzemplarz odkserowałem, bo książka jest w bibliotece wydziału polskiego na Fredy w Poznaniu.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Henryk Pruthenia

Tak? To super!
Byłbym wielce rad zacząć z czesztiną przygodę!
Piwko Ci pocztą prześlę!

Pluur

Też skanuję Czeski dla początkujących, jak ktoś to niech pisze priw.
  •