Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia

Zaczęty przez Canis, Wrzesień 26, 2011, 08:31:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alfrún Trollsdóttir

Aktualnie wraz z kolegą z grupy walczymy o stworzenie takich materiałów. I jeżeli ktoś mi pokibicuje (czytaj będzie truł tyłek) to materiały powstaną. Właśnie pisałam do kolesia z Wysp Owczych o pomoc, jestem też w kontakcie z Old Norse Medieval Studies Institute w Rejkiaviku. Islandzkiego uczy po polsku Przemysław Czarnecki w Poznaniu (ale ma pełną grupę), on też zgodził się na staroislandzki z wymową wg. szkoły ś.p. Gussmana, którego był uczniem.

Co wy na to, żeby od lipca zrobić kurs nynorsku? Tyle zajmie mi nadrobienie różnic, myślę. Islandzki: iselandiconline.is, kurs promowany przez Uniwersytet w Reikjaviku.
Kiedy ktoś pyta cię o religię i poglądy polityczne - udaj że nie mówisz w jego języku. Nigdy nie wiesz, kiedy zacznie się pogrom ruchu miłośników truskawek.

<a href="http://trollsdottir.wordpress.com">Trolls love coldness</a>
  •  

Noqa

Chętnie pouczyłbym się serbskiego/serbsko-chorwackiego/szczerze mówiąc nie łapię się się w tych podziałach - chodzi o taki, którym można się dogadać w Czarnogórze :)

Jest ktoś chętny do uczenia bądź uczenia się?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Mścisław Bożydar

Ja mogę poprowadzić taki kurs survivalowy chorwackiego.
Uczyłem się w zeszłym roku przed wyjazdem do Hercegowiny.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

patka chorwatka


Mogę pomóc. Napisz co chciałbyś najchętniej wiedzieć, to zrobię notatki.
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: Noqa w Luty 27, 2012, 20:29:49
No to jestem chętny :)

A, właśnie. Do kiedy masz czas na nauczenie się?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Noqa

Prawie do końca czerwca. Fajnie byłoby do tego czasu potrafić zapytać o coś prostego tubylca, zamówić w restauracji :)

(Przymiotnik dotyczy czegoś, nie tubylca ;-))

EDIT: A poza standardowymi rzeczami może być jeszcze coś o łódkach i portach, bo będziemy wodą zwiedzać :)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Mścisław Bożydar

O, spoko. Po środzie coś się może pojawi w dziale z kursami.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Widsið

Cytat: Alfrún Trollsdóttir w Luty 09, 2012, 20:37:21Bo materiały o nynorsku (...) są w bokmaaal
Trochę bzdura, jeśli by zajrzeć do biblioteki UAM, często materiały o bokmålu i dzieła ogólnojęzykoznawcze są właśnie w nynorsk :) Swoją drogą, mogę się zaoferować z norweskim w obu wariantach, pomogę też rozstrzygać wątpliwości w szwedzkim i duńskim, jeśli ktoś by jakieś miał :)
  •  

Widsið

Zauważyłem, że wyrażano chęć kursu staroangielskiego; mogę się tego podjąć, pod warunkiem, że doprecyzujecie, czego konkretnie chcecie się nauczyć. Takich języków-trupów ciężko nauczać (vide zajęcia z łaciny w szkołach) ;)
  •  

Noqa

Mam wrażenie, że główne problemy w szkole wynikają, że podchodzi się do nich jak do trupów. I masochistycznie stawia się na memoryzowanie tabelek zamiast na to, do czego język służy.
Ze staroangielskim, do którego są chętni może być lepiej :)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Henryk Pruthenia

Ja téż jestem za! Gocki i staroangielski, to jest to!

zabojad

Może przekonałby mnie ktoś do języków germańskich, skoro jak widzę jest tu tylu znawców? Bo jakoś mnie tak ciągnie na Północ...
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

żuwaczky

Nie możesz lubić języków germańskich, to nie pasuje do linii programowej ONR.
+polityczny avatar halo halo!
  •  

CookieMonster93

Cytat: zabojad w Lipiec 14, 2012, 17:21:19
Może przekonałby mnie ktoś do języków germańskich, skoro jak widzę jest tu tylu znawców? Bo jakoś mnie tak ciągnie na Północ...
Od października mogę uczyć niderlandzkiego, jak już będę się go uczyć w Poznaniu. :-) :D
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •