Uwagi techniczne

Zaczęty przez Toivo, Luty 21, 2012, 19:33:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Koniec przerwy technicznej.
Głównym celem był update oprogramowania SMF. Zanim jednak to chciałem zrobić, wolałem wykonać symulację na serwerze lokalnym. Niestety, ze względu na różnice w wersji oprogramowania do zarządzania bazą danych pomiędzy moim serwerem a webd.pl, to się nie powiodło. Przywróciłem więc wszystko, co było odkąd zdjąłem forum z anteny. Forum było zamknięte po to, byście nie stracili postów napisanych od początku prac do ich zakończenia, właśnie na wypadek przywrócenia bazy danych.

Oprócz tego przeanalizowałem kilka innych rzeczy. To nie jest ostatnia taka przerwa. Następną przewiduję nie wcześniej niż za kilka tygodni. O następnych pracach będziecie informowani. Wtedy też prawdopodobnie serwer zostanie na chwilę zamknięty.
W związku z tym zdaję uprawnienia.
  •  

Todsmer

Btw jak często mamy robiony backup bazy? :P
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Lipiec 24, 2016, 16:55:12
Btw jak często mamy robiony backup bazy? :P
Webd.pl może ci przywrócić bazę danych z dowolnego dnia (chyba!).
Ja robię dodatkowy backup na swój dysk raz na kilka miesięcy.
  •  

Todsmer

Aha, to spoko. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nasza firma hostingowa nie działa jak pewna inna firma ;)
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Lipiec 24, 2016, 19:39:11
Aha, to spoko. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nasza firma hostingowa nie działa jak pewna inna firma ;)
W takim przypadku pozostałyby tylko kopie, które robię od czasu do czasu.
Do tej pory jednak webd.pl spisywało się w moim zdaniu na medal, nie tylko odnośnie tego forum, miałem u nich wiele innych.
  •  

Dynozaur

#350
Będąc na Małorusi, Canis dostał autobana z niewyjaśnionych przyczyn. Prawdopodobnie Samoświadome Forum uznało go za bota albo jakieś proxy.
Odbanujcie go xDDDDD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

  •  

Obcy

#352
Śmieszna rzecz się dzieje w wątku "Gra w ewoluowanie polskiego" – widzę tylko swój ostatni (pseudo)post, a dalszych odpowiedzi nie widzę – tak, jakby ktoś ukrył stronę 2. Jest ona widoczna wyłącznie po naciśnięciu "Cytuj" lub "Odpowiedz". Skutkiem tego jest też fakt, że w dziale "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" cały czas wisi mi ten durnowaty wątek i za cholerę nie może być uznany za odczytany. W dodatku pokazuje mi, że na ten wątek są 4 odpowiedzi, a jest naprawdę 16 (nie licząc pierwszego). EDIT: Po mojej pomyłce z odpowiedzeniem na wątek zamiast tutaj, to w w wątku omawianym wyżej (zagalopowałem się w przyciskaniu "wstecz") już zniknęło powiadomienie w "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty", ale wyskakuje 6 odpowiedzi.

I inna rzecz: kto jest odpowiedzialny za możliwość blokowania w poście dawania pochwaliszy i z jakiego powodu może tak się stać?
  •  

Obcy

I jeszcze jeden problem:

  •  

Siemoród

Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Canis

Przyjąłem, przyjrzę się temu.
  •  

Τόλας

Tutaj wywaliło wszystkie posty z 2015 roku. Nie wiem, czy tylko u mnie ich nie widać?
  •  

Canis

#357
Szczerze mówiąc, wygląda to absurdalnie. Na pewno nikt (wg mojej wiedzy) nie grzebał przy bazie danych i nie były prowadzone nad czymś takim żadne prace techniczne w wersji, która tu działa.
To wygląda jakby ktoś ręcznie wydzielił wszystkie posty z 2015 roku z tego tematu.
Czarna magia.
  •  

Canis

Na wszelki wypadek pozmieniałem hasła do zabawek, sprawdzę też czy te posty są w bazie danych i czy są w kopii, którą niedawno robiłem. Jakieś czary się tu dzieją.
  •  

Feles

Rok 2015 tak naprawdę nigdy się nie wydarzył. To, co pamiętacie, to są fałszywe wspomnienia i iluzje ego.

#potwierdzoneinfo
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •