Autor Wątek: Pismo (Szyfr) nie do złamania - Porady  (Przeczytany 14978 razy)

Offline Dynozaur

• Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Pochwalisze: 360 razy
  • Wiecznie obserwowany
Odp: Pismo (Szyfr) nie do złamania - Porady
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 30, 2012, 23:25:02 »
Ale dam Ci przykład bardziej realny. W jednej z moich maszyn wirtualnych znajduje się plik, który jest obrazem dysku maszyny wirtualnej, spakowanym i określony jako jeszcze inny typ pliku. Nazwałem go cgcxv.
Teraz piszę opowiadanie, w którym cgcxv uznam za ważne. Użyję synonimu dksad dla cgcxv w następnym opowiadaniu, poprzednie zniszczę. Jeśli będę miał do dyspozycji pliki kdsad, oqeoir i cgcxv, to zaglądając do opowieści i widząc dksad będę wiedział, że chodzi o cgcxv. Dlatego, że cgcxv istniało, a kdsad i oqeoir, mówiąc szczerze, nie kojarzą się z niczym.

Sorry, jest po 23, a ja jestem po paru piwach.

Tak czy inaczej, nie lepiej pisać prosto z mostu i trzymać w bezpiecznym miejscu w takim razie? Serjo.
PFJ to Dyskord, a nie to martwe poletko pana Bucefała...

Offline Canis

« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 30, 2012, 23:26:19 »
Ale dam Ci przykład bardziej realny. W jednej z moich maszyn wirtualnych znajduje się plik, który jest obrazem dysku maszyny wirtualnej, spakowanym i określony jako jeszcze inny typ pliku. Nazwałem go cgcxv.
Teraz piszę opowiadanie, w którym cgcxv uznam za ważne. Użyję synonimu dksad dla cgcxv w następnym opowiadaniu, poprzednie zniszczę. Jeśli będę miał do dyspozycji pliki kdsad, oqeoir i cgcxv, to zaglądając do opowieści i widząc dksad będę wiedział, że chodzi o cgcxv. Dlatego, że cgcxv istniało, a kdsad i oqeoir, mówiąc szczerze, nie kojarzą się z niczym.

Sorry, jest po 23, a ja jestem po paru piwach.

Tak czy inaczej, nie lepiej pisać prosto z mostu i trzymać w bezpiecznym miejscu w takim razie? Serjo.
Można xDDDD
Nigdy nie mówiłem o szyfrze praktycznym. Mówiłem o szyfrze nie do złamania xDDD

Offline Fanael

« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 01, 2012, 00:11:10 »
I który działa tylko wtedy, jeśli szyfrującym i deszyfrującym jest ta sama osoba, w dodatku z pełną RWHÔzą.

Sorry, wolę Rijndaela.

Offline Vilène

« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 01, 2012, 14:01:30 »
Obawiam się, że taki konwencjonalny szyfr zawsze będzie do złamania...
Nie ma szyfru nie do złamania. Są tylko takie, których łamanie trwa miliardy lat ;).