Alternatywne sposoby zapisu języka polskiego - temat własnych ortografii

Zaczęty przez kmitko, Sierpień 17, 2011, 09:24:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

tob ris tob

Cytat: Ⓐ Vilén w Listopad 23, 2011, 22:53:24
Zebralibyście te cyrylice w jednym wątku jak było wcześniej, a nie zaśmiecacie całe podforum tematami typu Хуёвица, Дуповица, Пжьбникаргжьскица, Jedyna słuszna cyrylica, Niesłuszna cyrylica, Wcale nie cyrylica, Cyrylica zapisywana alfabetem arabskim, etc. etc.
Ja tam nie wiem, ja się nie znam, ja inicjatywy na tyle nie mam. Może jakiś Jedyny Słuszny Moderator to przeniesie, ja nic nie mówię.
Dzień dobry :-)
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: тоб рiс тоб w Listopad 23, 2011, 22:41:53
Ó Ó (Ю̛) - proszę, nie zabijajcie!

to nie jest złe, podoba mi się zwłaszcza wersja jotowana.


Cytat: Ⓐ Vilén w Listopad 23, 2011, 22:53:24
Zebralibyście te cyrylice w jednym wątku jak było wcześniej, a nie zaśmiecacie całe podforum tematami typu Хуёвица, Дуповица, Пжьбникаргжьскица, Jedyna słuszna cyrylica, Niesłuszna cyrylica, Wcale nie cyrylica, Cyrylica zapisywana alfabetem arabskim, etc. etc.

zapomniałeś o cyrylicy bez ortografii. ;D
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Canis

Nie podoba mi się. Poza wyjątkami takimi jak "rz" zbyt etymologiczna.
  •  

ози

U góry: Chrząszcz brzmi w trzcinie
Na dole: Litwo ojczyzno moja ty jesteś jak zdro [wie

Ot, taki szkic, którym piszę w zeszycie z polskiego. Nie mam skanera, ale może jak uda mi się zrobić zdjęcie dobrej jakości, to wrzucę dłuższy tekst.
  •  

Henryk Pruthenia


Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

ози

Akurat ma rację, trochę z cyrylicy zaczerpnąłem.
  •  

Henryk Pruthenia

Kaczmarski w avatarze. Me gusta.
Х тоже из кириллицы взял?

Towarzysz Mauzer

Próbuję się ustosunkować do problemu łącznej i rozdzielnej pisowni wyrażeń przyimkowych w polszczyźnie. Widzę dwa rozwiązania, żadne mię nie satysfakcjonuje. Pomóżcie.

1) Pisownia łączna przyimków z pozostałym składnikiem wyrażenia, jeżeli przyimek jest zero- lub jednosylabowy, co skutkuje tym:
Ania zzielonego wzgórza, W osiemdziesiąt dni dookoła świata, Nadrzeką Piedrą usiadłam i chujwieco, ludzie wokółmnie, dlaczego, dlatego, donikąd, dopóki, dopóty, doprawdy, dotychczas, nadaremnie, nadto, naprędce, naprzeciwko, naprzód, zawczasu, zgoła, znienacka.
To straszna chińszczyzna.

2) Pisownia łączna przyimków z pozostałym składnikiem wyrażenia jeśli składnik ten jest jednosylabowy. W pozostałych przypadkach - rozdzielna, chyba że wyrażenie jest traktowane jako rzeczownik (pojutrze, przedwczoraj):
Ania z zielonego wzgórza, W osiemdziesiąt dni dookoła świata, Nad rzeką Piedrą usiadłam i chujwieco, ludzie wokółmnie, dla czego, dla tego, do nikąd, do póki, do póty, do prawdy, do tychczas, na daremnie, nadto, na prędce, na przeciwko, naprzód, za wczasu, z goła, z nienacka.
To straszna chińszczyzna.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Feles

Moje kryterium, które "daje radę":
·jeśli bez szkody dla składni da się między dwie części włożyć coś jeszcze, lub drugą zmienić, to są osobnymi wyrazami i pisać je osobno:
- we wsi > we wspaniałej wsi
- po tem > po chwili
·jeśli nie, to są jednym słowem i pisać je razem:
- nazewnątrz > na wielkie (?) zewnątrz
- dlaczego > dla jakiej rzeczy (?)
Oczywiście poeci zaginają czasoprzestrzeń.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Towarzysz Mauzer

W takim razie będziemy mieć - "wogóle", "przedewszystkim", "zamąż", ale "mimo wszystko" (bo - "mimo tych wszystkich powodów") i "mimo to" (bo - "mimo wcześniej wymienionego")? Czy dobrze to rozumiem?
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Henryk Pruthenia

Wiesz, Ty teraz narzekasz, ale w rosyjskim grupa wyrazów, które się pisze razem, jest dużo szersza, więc tu masz dopiero pole do popisu... :D

Towarzysz Mauzer

Nie narzekam, ta grupa może być szersza, tylko chciałbym opracować jakąś zasadę, którą nawet przeciętny idiota mógłby niewielkim nakładem pracy ogarnąć.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Henryk Pruthenia

W rosyjskim ta zasada jest prosta.
Tą zasadą jest słownik.

Feles

Cytat: Towarzysz Mauzer w Grudzień 12, 2011, 20:24:26
W takim razie będziemy mieć - "wogóle", "przedewszystkim", "zamąż", ale "mimo wszystko" (bo - "mimo tych wszystkich powodów") i "mimo to" (bo - "mimo wcześniej wymienionego")? Czy dobrze to rozumiem?
Tak.

CytatW rosyjskim ta zasada jest prosta.
Tą zasadą jest słownik.
Najgłupsza zasada z możliwych.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •