Slavic Conworld Reborn (SCR)

Zaczęty przez Spiritus, Styczeń 10, 2014, 21:40:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

#15
Skoro pojawiła się propozycja odrodzenia słowiańskiej części Jawji, to ja skorzystam z okazji by powiedzieć co nieco ciekawego o kulturze jednego z krajów tego świata - Zimki.

Czy wiedzieliście, że narodowym daniem Zimki jest... mięso lisa? Tak! To najpopularniejsze mięso w tym kraju - popularnością bije na głowę drób, wołowinę, świninę, a nawet mięso wilka! Oprócz tego, według starej zimickiej tradycji na lisy poluje się w specyficzny sposób - zastawiając pułapki wypełnione wodą, która w zimickich srogich temperaturach zamarzała, a liski zamarzały razem z nią.

Wygląda to mniej więcej tak: .

Takiego zamrożonego liska następnie się odmraża (bywa, że lisy ożywają po całej operacji [dzieje się to przy skrajnych mrozach - zamiast umrzeć zapadają w hibernację], wtedy odcina się liskowi jedną łapkę i wypuszcza na wolność - zgodnie z tradycją na niepełnosprawne lisy nie wolno polować), pozyskuje z niego mięso, a futro idzie rzecz jasna do Królowej Śniegu.

I, jako gratis, zdjęcie miłościwie nam panującej Królowej Eufrazji.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

Dobrze powiedziane, jenerale!

Oglaf też poświęcił kilka plansz Królowej Zimki, zwanej tytularnie Królową Śniegu.

Generalnie, mimo że mój udział w projektowaniu zimnego jest zerowy, a Zimki - znikomy, to te aspekty jednak przedyskutowaliśmy dość uważnie. Zimnicy są rekordzistami we wcinaniu śniegu. Podobno też są tak konserwatywni i skostniali, że przeżyli śmierć całego conworldu!
  •  

Canis

#17
Kilka interesujących faktów o Republice Zimki

...Zimnicy nie mają prawa zabijać niepełnosprawnych lisów, więc zdrowe się czasem okalecza i wypuszcza na wolność.
...Zimnicy nadal chętnie płacą ozdobnymi monetami z koziego mleka, ponieważ monety przyklejały się do rąk nieostrożnym dzieciom i powodowały odmrożenia. Dziś częściej korzysta się z banknotów z grubej skóry.
...Zimnicy korzystają z lodówek! Według Dynozaura, nazywają się grejataj (od grzania). Nie potrzebują zamrażalników, ale przy chłodziarkach, które muszą mieć te +4 stopnie, można sobie ogrzać łapy.
...Zimnicy mają własne siły powietrzne w grze War Thunder. Ku chwale Królowej Śniegu! Na poniższym zdjęciu, podarunkowy F4U-1C Corsair w barwach Królewskich Sił Powietrznych Republiki Zimki. Niestety nigdzie nie poleci, olej, woda do chłodzenia (topkek) i paliwo zamarzły w przewodach podczas transportu. Zresztą, startowanie pojazdami na śmigiełka nigdy nie było dobre na tych wysokościach...
Spoiler
[Zamknij]
...Zimnicy nie mają dostępu do morza. Ale chcą mieć flotę! Skoro Czechy mają okręty, to czemu nie Zimka?
  •  

Dynozaur

Cytat: 카니스 w Kwiecień 25, 2014, 14:09:36...Zimnicy nie mają prawa zabijać niepełnosprawnych lisów, więc zdrowe się czasem okalecza i wypuszcza na wolność.

Owszem, tak właśnie robią Zimiccy obrońcy praw zwierząt.

Cytat: 카니스 w Kwiecień 25, 2014, 14:09:36...Zimnicy korzystają z lodówek! Według Dynozaura, nazywają się grejataj (od grzania). Nie potrzebują zamrażalników, ale przy chłodziarkach, które muszą mieć te +4 stopnie, można sobie ogrzać łapy.

*grǝjataj xD

Cytat: 카니스 w Kwiecień 25, 2014, 14:09:36...Zimnicy nie mają dostępu do morza. Ale chcą mieć flotę! Skoro Czechy mają okręty, to czemu nie Zimka?

I mają najlepszych lodołamaczy.

Tak, lodołamacze to ludzie. xD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pluur

I co? Są wakacje, to może byśmy wreszcie spróbowali stworzyć wspólny forumowy conworld? Fajnie by było jakoś poruszyć te forum, zachęcić nowych i starych już użytkowników do pracy, do tworzenia. Kto jest za i co proponuje?
  •