Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

Ponieważ poprzedni wątek lóźnych map został wykolejony i wyrzucony, postaram się z drugim.

A o to Europa z marzeń sennych Dynozaura:
TADAAAM!

Jak widać, pare krajów zyskało, paru się dostało, parę zniknęło, powstały dwa nowe. Zlikwidowałem też większość sztucznych tworów.

Na Afrykę i Blizki Wzchód (poniżej Kurdystanu) za mocno nie patrzcie, muszę się zastanowić, co zrobić z tymi kontynentami (Afryka - śmieszne murzyńskie państewka czy kolonjalizm? I przydałoby się też zmniejszyć liczbę państw arabskich).

Granice niektóre rysowane "pi razy oko". Np. granica między Węgrami a Rumunją miała być taka, jak między Austro-Węgrami a Turcją (poza Czerniowcami). A kto zgadnie, na czym oparłem wzchodnią granicę Polski?

Mam nadzieję, że się podoba.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Aleś moich cofnął na wschód...
Murmańsk, Pribałtyka, Wyborg, Odessa... Wszystko nie tak! :D

Feles

CytatNa Afrykę i Blizki Wzchód (poniżej Kurdystanu) za mocno nie patrzcie, muszę się zastanowić, co zrobić z tymi kontynentami
Zrób Federację Elamu wedle historyjnych granic. ;-D
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

tob ris tob

A dlaczemu Malta jest brytyjska? A dlaczego jest kraj Basków, a nie ma Katalonii?
Dzień dobry :-)
  •  

Dynozaur

Cytat: тоб рiс тоб w Wrzesień 14, 2011, 20:52:49
A dlaczemu Malta jest brytyjska? A dlaczego jest kraj Basków, a nie ma Katalonii?

Malta jest brytyjska dlatego, że nie chciałem, żeby to coś było niepodległe. Fakt, Malta ma swój język, ale i tak go nie używa, więc strata niewielka...

A Katalonja - to głównie dlatego, że nie chciałem rozpieprzać Iberji. Poza tym, jak Katalonja, to czemu nie Galicja? Ale nie wiem... przemyślę to.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Mścisław Bożydar

Fajne! Też może wrzucę mapę mojej europy ;-)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Pingǐno

Cytat: Mścisław Ruthenia w Wrzesień 14, 2011, 21:17:39
Fajne! Też może wrzucę mapę mojej europy ;-)
Tak jak z tą cyrylicą - każdy ma swoją(są nieliczni).
  •  

Canis

Dziwi mnie, że Czechy i Słowacja to nadal dwa państwa. Aha, i ja był dał minimum niepodległej Ukrainy (taki ogryzek) oraz chanaty Krymu, Kazania i Syberii na tej samej zasadzie, co niepodległe kaganat Uzbecki czy choćby Kazachstan.
  •  

Dynozaur

Ta Europa miała raczej odzwierciedlać realja dwudziestowieczne, a nie grzebać w historji, więc o żadnych Chanatach nie było mowy. A co do Czechosłowacji - tak, też się zastanawiam, czy tak nie byłoby lepiej.

I w pierwotnej wersji mapy była jakaś Małoruś. Ale wkurzała mnie i zdecydowałem się powiększyć Polskę, a resztę dać Rosji.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 14, 2011, 22:17:50
Ta Europa miała raczej odzwierciedlać realja dwudziestowieczne, a nie grzebać w historji, więc o żadnych Chanatach nie było mowy. A co do Czechosłowacji - tak, też się zastanawiam, czy tak nie byłoby lepiej.

I w pierwotnej wersji mapy była jakaś Małoruś. Ale wkurzała mnie i zdecydowałem się powiększyć Polskę, a resztę dać Rosji.
To mogę wiedzieć, co tam robi Żmudź?
  •  

Feles

Z Odessy mogłeś utworzyć Niepodległe Państwo Izrael. ;-)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Dynozaur

#11
Cytat: Canis w Wrzesień 14, 2011, 22:22:08To mogę wiedzieć, co tam robi Żmudź?

Mam lepsze pytanie:
Co robi Litwa na mapie tej prawdziwej Europy na miejscu Żmudzi?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 14, 2011, 22:53:29
Cytat: Canis w Wrzesień 14, 2011, 22:22:08To mogę wiedzieć, co tam robi Żmudź?

Mam lepsze pytanie:
Co robi Litwa na mapie tej prawdziwej Europy na miejscu Żmudzi?
Kontynuuje średniowieczną Litwę złożoną ze Żmudzi i Auksztoty?

EDIT No, chyba, że Ci nie chodzi o nazewnictwo tylko o nieposiadanie przez Polskę Wileńszczyzny...
P.S. To prawda.
  •  

zavadzky

Natomiast moim zdaniem popartym wiedzą o regionie Litwa jest jak najbardziej na swoim miejscu w Europie, bo obejmuje Żmudź i Auksztotę, Dzukię i Suwalszczyznę. Przypominam, że Wilno było 'polskie' dopiero od Konstytucji. Wilno nie jest polskim miastem, jest spolonizowane.
  •  

Dynozaur

#14
Taaaa, bo przed dwudziestym wiekiem, jak ktoś wzpomniał o "Litwie" to NA PEWNO chodziło mu o Bałtów...

To obecna "Białoruś" bardziej zasługuje na nazwę Litwa.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •