Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Τόλας

Co wy? Serio pisałem!  ;-D
  •  

Norris

#226
Chyba pasuje do wątku.

  •  

Obcy

#227
Ludzie, stosujcie boilery, nie każdy ma szybki internet i nie każdy trzepie pieniędzmi na transfer...

EDIT: Najbardziej zajebista jest nazwa "Pico Terlico" XDDDDDDDDD
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Icefał

  •  

Siemoród

Wiem, że zostanę tu zjedzony ale takie cudo znalazłem u siebie na dysku:
Spoiler
[Zamknij]

Nie, ja nie ten od Wielgiej Polski. Ja od Wielkiej Małopolski. Od Częstochowy po Kijów.

Dynozaur mnie pewnie zje za Prusy.
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Obcy

Południowo-zachodnia granica jest taka... zbyt współczesna.
  •  

Siemoród

Śląsk i Kotlina Kłodzka? Śląsk ma Cieszyn i Orawę, a Małopolska Spisz. A podział w sumie i tak bardziej historyczne niż współczesny xD

Gdybym teraz to robił to faktycznie podział byłby zupełnie inny. Jeśli chcecie się bardziej zgorszyć to wiedzcie, że na zachód od Łużyc była Turynia...
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Obcy

#234
No, trochę inaczej bym podzielił te ziemie kłodzkie i śląskie, bo trochę Śląska zostało po stronie Czech (Karniów polski, Vidnava polska, a co!), a poza tym Ziemia Kłodzka w tej postaci to ahistoryczny spadek po Niemcach. Chwała jednak za to, że prawidłowo rozdzielono Dolny Śląsk od Śląska (choć uważam, że tym prawdziwym Śląskiem jest Dolny Śląsk, a ten Śląsk na mapie to Górny Śląsk).
  •  

Todsmer

Cytat: Maorycy w Kwiecień 09, 2017, 00:00:57
Myślę, że to jest dobry podział na pięć
Kompletnie spaprałeś granice na terenie aglomeracji śląskiej (to jest tak, jakbyś granicę województwa dał na Wiśle w Warszawie czy Krakowie). No i danie Żywca Małopolsce to nie jest najlepszy pomysł, bo to miasto jest w naturalny sposób połączone z Bielskiem, a nie z jakimiś miastami w Małopolsce. Częstochowa to może i lepszy pomysł, ale znów ma najlepsze połączenia ze śląską aglomeracją i z północą, a nie z Krakowem.
  •  

Widsið

To samo Bydgoszcz-Toruń-Włocławek. Idealny podział bierze pod uwagę różne kryteria, nie tylko i nie przede wszystkim historyczne, zwłaszcza w naszym kraju.
  •  

poloniok

#237
CytatNie, ja nie ten od Wielgiej Polski. Ja od Wielkiej Małopolski. Od Częstochowy po Kijów.

;-D
  •  

Feles

#238
16 województw, według odległości drogowych:


*klik*


(Na podstawie https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Drogi_krajowe_w_Polsce.svg.)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pluur

A dałoby się zrobić taką mapę dla mniejszej liczby, nie wiem 14 (jak w początkach reformy), czy nawet 12?
  •