Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Icefał

Ale podział Ślązka jest oczywisty
  •  

Feles

Cytat: poloniok w Kwiecień 14, 2017, 14:51:38
Ale postulując takie nowe województwo Częstochowskie to co z miastami jak Radomsko? Leżą na ziemiach sieradzkich i wieluńskich. Moje pytanie jest: Czy te ziemie są częścią wielkopolski czy małopolski (czy osobne ziemie)? Bo jeżeli oni są osobne ziemie (lub częścią wielkopolski) to chyba się nie da pogodzić historycznie. Zaś po innej stronie ludność z okolic Częstochowy jest bliżej do ludności z okolic Radomska i Wielunia, a nie z okolic Krakowa.
Nie wiem, jak na to patrzę, to wygląda na kolejne dysfunkcyjne województwo, rzędu lubuskiego, opolskiego, czy proponowanego środkowopomorskiego, utworzone z pobudek politycznych, a nie administracyjnych. (Do tego granice sięgające niemal przedmieść aglomeracji śląskiej są co najmniej problematyczne.)

Chyba, żeby dorzucić do tego Kielce, i ew. Radom, i utworzyć jakieś policentryczne województwo, dajmy na to, ,,północnomałopolskie", to może by miało szansę bytu.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Towarzysz Mauzer

#257
CytatNie wiem, jak na to patrzę, to wygląda na kolejne dysfunkcyjne województwo, rzędu lubuskiego, opolskiego, czy proponowanego środkowopomorskiego, utworzone z pobudek politycznych, a nie administracyjnych.
To, czy jest funkcjonalne, czy dysfunkcyjne, zależy od funkcji jednostki samorządu terytorialnego i proporcji podziału dochodów PIT między JST. W Skandynawii czy Czecho-Słowacji np. jednostki najwyższego rzędu są mniejsze, a w Polsce udawanie Bundeslandów wcale nie zabezpiecza nas przed chłonięciem wszystkiego przez Warszawę - raczej zwiększa przepaść między takim Rzeszowem a, dajmy na to, Przemyślem czy Jarosławiem.

Ja jestem za 25-40 mniejszymi województwami administracyjno-politycznymi + osobnym, quasi-tożsamościowo-historycznym sposobem ustalania części lekcji literatury i historii czy rozdzielania niektórych grantów na finansowanie kultury + deglomeracją urzędów centralnych między Warszawę/Łódź, Kraków/GOP (tu ministerstwa), Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Szczecin i Lublin (tu agendy rządowe czy najwyższe władze sądownicze).
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Todsmer

Może wtedy od razu naprawi się stan polskich kolei ;)
  •  

Dynozaur

#259
Oto, co popełniłem, czyli...
Bethisadzka Europa Wzchodnia bez dziwolągów z dupy (typu "Skuodia", "Xliponia", "Nassland" it.p.). Krótko mówiąc - jedynie elementa althistoryczne.
Taki sobie stworzyłem althist w althiście xDDDD

Zastanawiałem się w takim razie, co zrobić z Wenedą. Myślałem, żeby ją zostawić przez szacunek, ale stwierdziłem, że trzeba być konsekwentnym. Jest więc Polska jako część RDK, jest Słowacja. Jeśli chodzi o zgermanizowane Czechy, to one wydają mi się całkiem możliwe (chociaż ten język stworzony przez Hawlisza jest chujowy - raczej byłaby to zwykła niemczyzna), ale mapę można interpretować dwojako.

W przypadku państw "prawdziwych" (t.zn. tam, gdzie w grę nie wchodziły sztuczne twory), tam z granicami nie mieszałem. Poza dwoma wyjątkami - po pierwsze, małoruska Bukowina - bo mnie wkurwiała xD Po drugie, litewska Kłajpeda (bo też mnie wkurwiała, a poza tym nie widzę dla niej uzasadnienia), którą włączyłem do Prus. Oprócz tego, zastosowałem parę elementów historycznego Bethisadu (m.in. nazwa Małoruś - lepiej mi pasuje do tej wersji historji), przeniosłem stolicę Białorusi do Smoleńska (uznałem, że tak jest ciekawiej xD) i Grecji do Konstantynopola (co zresztą jest zgodne z artykułem o Grecji na IBWiki - czyżby ktoś nie dotrzymał QSS?). Dalmację zostawiłem w spokoju, chociaż wydaje mi się stanowczo za duża.

Zostawiłem też te "post-sowieckie" nazwy republik w Rosji (w historji bez Sowietów raczej miałyby bardziej tradycyjne nazwy, typu Zyrja, Czeremisja it.d. - chociaż jeszcze prawdopodobniej, że nigdy by nie powstały xD) i "skorenizowane" nazwy miast, bo w sumie nie chciało mi się zmieniać (jedynie bezsensowny sowiecki "Syktywkar" zmieniłem, bo to już ignorancja/niedopatrzenie ze strony twórców IB). Republika Niemców Nadwołżańskich na mój gust powinna być mniejsza (i stolicę mieć nie w Saratowie, tylko w Pokrowsku), ale zostawiłem, bo tak jest śmieszniej xD

Miałem pewną zagwozdkę z tym "zunifikowanym" językiem skandynawskim, który wydaje mi się dość naciągany, więc tak "tentatywnie" naniosłem angielskie nazwy miast w Unji Skandynawskiej.

W sumie, to nie było takie trudne. Bardziej miałbym zagwozdkę, co zrobić na Zachodzie (zwłaszcza z Brithenigiem)...

Powiedzcie, czyż taka wizja Wzchodniej Europy nie jest piękna?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pluur

CytatPowiedzcie, czyż taka wizja Wzchodniej Europy nie jest piękna?

Może być
  •  

Feles

Cytat: Dynozaur w Maj 03, 2017, 22:27:45
Oto, co popełniłem, czyli...
Bethisadzka Europa Wzchodnia bez dziwolągów z dupy (typu "Skuodia", "Xliponia", "Nassland" it.p.). Krótko mówiąc - jedynie elementa althistoryczne.
Taki sobie stworzyłem althist w althiście xDDDD
Grenzmark nadal niemiecki.

Płakłem.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Ліцьвін

#263
Idealna Jewropa według mnie. Nie zastanawiałem się zbytnio nad historją ale myślę, że jakby na siłę pozmieniać od XIX wieku to może i byłaby mała szansa by wyszły takie granice.



1 - Крым, 2 - Грузія, 3 - Армэнія, 4 - Кудыстан, 5 - Сырыя, 6 - Ірак, 7 - Грэцыя, 8 - Альбанія, 9 - Вэнэцыя, 10 - Італія, 11 - Каталёнія, 12 - Басконія, 13 - Партугалія, 14 - Брэтанія, 15 - Корнвалія, 16 - Валія, 17 - Ірляндыя, 18 - Мэн, 19 - Шатляндыя, 20 - Ангельшчына, 21 - Бургундыя, 22 - Швайцарыя, 23 - Саксонія, 24 - Памэранія, 25 - Данія, 26 - Нарвэгія, 27 - Марока, 28 - Тунэзія.

Konfederacje:



Czerwień - Międzymorze, Szary - Związek Reński, Lawenda - Liga Romańska, Purpura - Związek Afrykański, Seledyn - Liga Gallo-Bretańska, Bordo - Liga Nordycka, Niebieski - Liga Bizantyjska, Brązowy - Liga Arabska, Zielony - Związek Moskiewski.

Litewski = Białoruski
  •  

Borlach

Panie, po polsku prosim :P
Piękna Finlandia i Armenia ale szkoda że Kaukaz wciąż rosyjski xD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

#265
No tu ideją było by Rosja straciła wpływy w Europie ograniczając się do Azji. xd
No ee Litwa, Polska, Ukraina, Krym, Węgry, Słowacja, Czechy, Jugosławia, Włochy, Wenecja, Niderlandy, u Nordów jak było, na Wyspach Brytyjskich też jak się tamtejszych Celtów zna, prócz Francji masz Oksytanię i Burgundię, z Hiszpanii wyszła Katalonja i Baskonja, Na Bliskim wschodzie Syrja, Irak i Kurdystan, Niemcy podzielone na Pomorze, Saksonię, Hesję, Bawarię, Hanower, Austrię i Szwajcarię, a tak to raczej te same kraje jak u nas jeno trochę zyskały lub straciły.

Litewski = Białoruski
  •  

Kazimierz

Międzymorze <3

Masz do tego jakiś althist, czy tylko te mapy?

Te państwa w Wielkiej Brytanii to są niepodległe, czy dalej Zjednoczone Królestwo?

I na czym właściwie polegają te konfederacje? Coś jak teraz unia?
  •  

Ліцьвін

#267
Tylko mapy. No konfederacja to, że mają wspólną politykę zagraniczną, wewnętrzną zaś każdy kraj ma swoją, jeno tyle. No i członkowie każdej konfederacji też się wspierają gospodarczo oczywiście. No w sumie takie UE tylko lepsze. :v No niepodległe są, preca by pisało Вялікая Брытанія jakby nie były.

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

Dziwna ta granica Polszczy, co do Estonii i Łotwy to nie lepiej by było im wyrównać granicę, włączyć europouniwersaliską Republikę Pskowską?
Kurdystan czemu ma Pont? :(
Armenia za mała! XD
A co do Międzymorza - to bez Czech i Austrii to niee :/
  •  

Ліцьвін

#269
Republika Pskowska w XIX to tak nie bardzo. xD Ah ty Rosję chcesz Pskowa pozbawić, ee no nie no jednak wolę słowiański Psków, to w końcu Europa jaka mi się podoba, a nie coś bardzo sensownego. :p
Najpierw Armenja miała Pont ale granice mi się nie podobały to dałem Kurdom. :x
Jak to, preca Czechy i Austryja zawsze ciążyły ku Dojczlandowi. XD
A co do Polszy to nie miałem serca dać Szwabom Zgorzelca no i pomyślałem, że już lepiej jak Łużyce będą nasze to się nie zgermanizują chociaż. :v

Litewski = Białoruski
  •