Menu główne

WikiKyon

Zaczęty przez Canis, Luty 17, 2016, 22:27:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

No ale nazwy religii po polsku pisze się małą literą ;)
Inna sprawa, że większość takich poprawek to moja wtyczka do autokorekty o.O
  •  

Canis

Czy mi się zdaje, czy na Wiki jest masa grafik, które nie mogą tam być z uwagi na łamanie praw autorskich.
  •  

Todsmer

Tak, trzeba będzie zrobić z tym porządek.
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Marzec 04, 2020, 12:37:29
Tak, trzeba będzie zrobić z tym porządek.
To zacznijmy od Kyonu. Jest dużo materiałów w internecie na licencjach, które umożliwiają nam kopiowanie i zamieszczanie, najczęściej za odpowiednim opisem, podaniem autora i linkowaniem.
  •  

Todsmer

#49
Chyba odstrzał powinniśmy zacząć od zwierząt kyońskich:
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Fauna_i_flora_Kyonu
https://jezykotw.webd.pl/wiki/Ajdynir

Proszę autorów (chyba głównie Borlacha i Henryka) o sprawdzenie źródeł plików i licencji (być może trzeba będzie tylko podać źródło). Polecam wikipedię jako źródło, bo prawie wszystko tam jest na warunkach creative commons, więc zazwyczaj wystarczy tylko link do źródła i ewentualnie przesłanie na takiej samej licencji.

Bo będę usuwał jak leci grafiki ewidetnie skądś wzięte, a bez podanych źródeł :)
  •  

Borlach

Zaczekajcie do weekendu, a przejrzę pliki w Ajdynirze
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Borlach

Obwieszczenie: pousuwałem lub uzupełniłem o źródło już chyba wszystkie zewnętrzne (nie mojego autorstwa) obrazki na moich artykułach na wiki, z wyjątkiem obrazków zwierzęcych - tych przedstawiających zwierzęta Kyonu. Tych na razie nie ruszyłem. Zresztą, to chyba Henryk jako autor artykułu o kyońskiej faunie i florze powinien się nimi zająć.
Jeśli jakieś obrazki mi umknęły, dawajcie znać.

Część obrazków zamieniłem na skriny z Kosmicznego Silnika.

Z dobrych wiadomości - szukając źródeł kilku użytych obrazków natrafiłem na stockowe strony z free use, gdzie jest sporo fajnych zdjęć, których jak rozumiem możemy używać w artykułach, o ile w opisie pliku damy link do źródła. Na przykład tutaj.

Poza tym, swego czasu grając w AC Origins korzystając z tamtejszego photo mode zrobiłem bardzo dużo fajnych skrinów, część specjalnie z myślą o Kyonie.
Z tego co wynika z ubisoftowskich stron, skrinów można używać w celach niekomercyjnych
https://support.ubisoft.com/en-au/Faqs/000031881/Photo-Mode-Game-to-Web-ACO
https://support.ubisoft.com/en-GB/faqs/000025598

Tak samo jest chyba z Wiedźminem i CDP Red
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Pousuwałeś? W sensie, pliki są skasowane z serwera?
  •  

Borlach

#53
Nie, pousuwałem obrazki z artykułów. Ja chyba nawet nie mogę usuwać plików z serwera, tak samo jak nie mogę usuwać starych wersji obrazków
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Stare strony plików można usunąć przez opcję, ale oczywiście ich historia pozostanie, a zarazem plik na serwerze. Walczyłem z tym ostatnio na prywatnej wiki. Silnik nie ma w ogóle opcji usuwania tego.
Jedyna opcja to php /maintenance/deleteArchivedFiles.php uruchomione z konsoli.
  •  

Canis

Borlach, rzadko kogoś chwalę, ale cieszy mnie twoja aktywność na Wiki. Lubię czytać o Ajdynirze.

Borlach

#56
A dzięki wielkie  ;D

Ale zaczekaj tylko, jak skończę pisać licencjat - dopiero wtedy będę masowo dodawał opisy Ajdyniru. Pisanie tej pracy, a przede wszystkim szukanie i czytanie materiałów do niej, daje mi bardzo dużo nowych pomysłów i inspiracji do wykorzystania w Imperium
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

#57
Zgodnie z sugestią Henryka, wzbogaciłem szablon państwa "cpaństwo" o kilka nowych parametrów:

Major update: kategoria "religia". Parametry do wykorzystania:
|religia państwowa =
|religia dominująca =
|typ religii =
|siła wyższa =
|ośrodki kultu =
|wolność wyznaniowa =
|inne religie =


Wyjaśnienie:

  • religia państwowa - uzupełniacie tylko wtedy, kiedy w waszym państwie jest religia jedyna lub główna ustanowiona państwowo. Jeżeli nie ma jej w prawie, to pomijacie. Np. "karaizm (80%)".
  • religia dominująca - uzupełniacie tylko wtedy, kiedy w kraju jest więcej niż jedno znaczące wyznanie lub kiedy nie ma państwowej religii, ale jedna dominuje w praktyce.
  • typ religii - "państwo bezwyznaniowe", "deizm", "teizm", "boski kult cesarza", "system filozoficzno-religijny", "politeizm", "wiara w duchy przodków" itd.
  • siła wyższa - wpisujecie boga lub bogów w kolejności od znaczenia, czy inne siły wyższe
  • ośrodki kultu - miejsca kultu, raczej oczywiste
  • wolność wyznaniowa - trochę rozważam, czy tego nie podpiąć pod politykę, ale jednak umieszczam tutaj, chodzi o swobodę wyznania
  • inne religie - wszelkie inne religie występujące w kraju, najlepiej wraz z %
Jak zawsze, pominięcie parametru spowoduje, że w finalnej tabeli się on nie pokaże.

EDIT: wprowadzam dodatkowo trzy nowe parametry w kategorii polityka:
porządek prawny - chodzi o podział na prawo stanowione (rzymskie)/prawo kazusowe (Common Law), anglosaskie/prawo religijne (teokratyczne)/inne (np. zwyczajowe)
ustawa zasadnicza - konstytucje, dzieła religijne, i odpowiedniki
zbiory praw - kodeks cywilny, kodeks karny, kodeks spółek handlowych, itd.