Éxan Khshāyarvan Aydīnirani (Wielkie Imperium Ajdyniriańskie)

Zaczęty przez Borlach, Wrzesień 14, 2016, 01:43:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

#15
Cytat: Borlach w Wrzesień 27, 2016, 20:29:43
Djyazhoar, dzięki budowie Kanału, jest połączony z miastami wybrzeża i morzem, stołeczny port może więc przyjmować nawet pełnomorskie okręty. Żaden problem. Poza tym, Trugom powinno chyba zależeć na znalezieniu konkurencyjnych szlaków handlowych, na szkodę tym znienawidzonym Esmom.
Mimo wszystko, tamtejsza droga byłaby chyba łatwiejsza, ale dla kogoś kto stać na pełnomorskie statki mogące przepłynąć taki dystans (coś jak z Europy do Indii dookoła Afryki). Inni kupcy pewno przypływaliby do Djyazhoaru, sprzedawali towary, które byłyby przewożone dalej przez Twoich kupców, bądź rzadko przez moich.

Cytat: Borlach w Wrzesień 27, 2016, 20:29:43
Rozumiem, że ci pomarańczowi to Esmowie, a ci fioletowi? Bo ich jakoś nie kojarzę. W ogóle na kyon-wiki jako twoje państwa było wpisane jedynie Państwo Trugskie, pozwoliłem sobie dopisać tam Drugie Cesarstwo.
Ci fioletowi są nieopisani, federacja kupiecka, coś jak Hanza + terytoria zależne.

CytatSwoją drogą, skąd masz te mapy, bo wyglądają świetnie. Dałbyś radę może skombinować taką dla moich terenów?
Gimp :) Nie mam dla Twoich terenów, bo obrysowywałem już tylko mapę przyciętą do moich terenów.

CytatTeraz dopiero zauważyłem, że na terenach Ajdyniru są rzeki, których nie uwzględniłem na mojej zrobionej w paincie mapce - te najbardziej wysunięte na południe.
Nie zależy mi na tych rzekach, ale tam jest jedna gigantyczna, samotna góra, prawdopodobnie pochodzenia wulkanicznego (może nawet czynna), i na pewno pokryta śniegiem, to myślałem, że rzeki będą od niej spływać.
  •  

Pluur

Co do 30 milionów ludzi w twoim państwie, takie coś mi się wspomniało (moje obliczenia dotyczące liczebności ludzi na świecie):
Możemy założyć, że część mieszkańców jest niższego poziomu, nie?
Cytat
To niech będzie 200 milijonów. Bacząc na mój podział załóżmy, że:
poziom 1: 62.000.000 ludzi
poziom 2: 50.000.000 ludzi
poziom 3: 37.000.000 ludzi
poziom 4: 26.000.000 ludzi
poziom 5: 25.000.000 ludzi
  •  

Borlach

#17
CytatCo do 30 milionów ludzi w twoim państwie, takie coś mi się wspomniało (moje obliczenia dotyczące liczebności ludzi na świecie):
Możemy założyć, że część mieszkańców jest niższego poziomu, nie?

CytatTo niech będzie 200 milijonów. Bacząc na mój podział załóżmy, że:
poziom 1: 62.000.000 ludzi
poziom 2: 50.000.000 ludzi
poziom 3: 37.000.000 ludzi
poziom 4: 26.000.000 ludzi
poziom 5: 25.000.000 ludzi
Pewnie, Imperium zamieszkuje wiele ludów. Ajdyniriańczycy są kulturowo i cywilizacyjnie najwyżej, ale reszta co cały konglomerat różnorodnych nacji - jedne przed podbojem miały własne 3 poziomowe królestwa, inne to nomadzi z 1 poziomu cywilizacyjnego. Imperium zamieszkuje ponad 30 milionów ludzi, ale rodowitymi Ajdyniriańczykami jest jedynie część z nich.

CytatNie zależy mi na tych rzekach, ale tam jest jedna gigantyczna, samotna góra, prawdopodobnie pochodzenia wulkanicznego (może nawet czynna), i na pewno pokryta śniegiem, to myślałem, że rzeki będą od niej spływać.
Wielki, możliwie czynny, wulkan, powiadasz? Hmm,  świetnie! XD Z tego co patrzyłem były tam jakieś wzgórza (Białe Wzgórza), ale jeśli pośród nich znajduje się paro tysięczny wulkan to narzekać nie będę - ba, nawet zawre ten szczegół w mitologii.   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Todsmer

Ta biała kropka w miejscu, skąd na mojej mapie wypływają trzy rzeki. A góra jest naprawdę wysoka, rząd 10 000 m n.p.m, wyrasta poza tereny o wysokości max 2500 m n.p.m. Spodziewam się, że przy doskonałej pogodzie widać ją w promieniu 500 - 1000 km.
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Wrzesień 28, 2016, 00:35:23
Ta biała kropka w miejscu, skąd na mojej mapie wypływają trzy rzeki. A góra jest naprawdę wysoka, rząd 10 000 m n.p.m, wyrasta poza tereny o wysokości max 2500 m n.p.m. Spodziewam się, że przy doskonałej pogodzie widać ją w promieniu 500 - 1000 km.
To jest miejsce, w którym bóg spamu zasadził ziarenko Viagry.
  •  

Borlach

A z Boskiego Nasienia zrodzili się pierwsi ludzie. I Bóg Spamu wiedział, że to co powstało jest dobre i zgodne z Jego wolą.
Tak było.

Skoro już o rasie człowieczej mówimy:

Ajdyniriańczycy
Parę słów o narodzie, który stworzył Imperium

Ajdyniriańczycy to lud srogi, ambitny i dumny, skory do walki - tak na miecze jak i słowa. Cenią oni w równej mierze wprawę we władaniu ostrą klingą, co ostry język i celną argumentację, w związku z czym od najmłodszych lat są uczeni sztuk walki i sztuki retoryki. Cenią mądrość, inteligencje, przedsiębiorczość, spryt i zaradność, a również opanowanie, mimo że z natury są dość porywczy. Szanują władzę i autorytet, a osoby obdarzone zdolnościami przywódczymi cieszą się wielkim poważaniem, jako osoby pobłogosławione przez Radhevara, jednego z najwyższych bóstw ichniego panteonu. Takim samym powarzeniem cieszą się również uczeni i wynalazcy, oni również cieszą się przychylnością Radhevara, boga władzy, panowania, mądrości i wiedzy.   
Chociaż parają się również handlem czy rzemieślnictwem, Ajdyniriańczycy są przede wszystkim narodem wojowników-artystów, w przeciwieństwie jednak do innych wojowniczych nacji, nie marzą o godnej śmierci na polu bitwy w walce z wrogiem, lecz o odniesieniu nad nim zwycięstwa. Ajdyniriańscy artyści tworzą rzeczy wielkiej i przedziwnej urody, a w akcie tworzenia rzeczy pięknych widzą największy hołd, jaki mogą złożyć swoim Bogom, zwłaszcza Ishār, bogini kreacji, piękna, seksualności, przyjemności, lecz również wojny. Dla tego narodu miłość nie jest w cale tak odległa od walki, oby dwie rzeczy są aspektami bogini. Generalnie uznaje się że życie jest walką - z Losem i własnymi słabościami - i ciągłym samodoskonaleniem, będącym wielkim testem siły charakteru. Chcą dzięki własnej pracy i sile pokonać przeciwności. Można rzec że są ludźmi czynu.   

Ich samych można porównać do ich narodowej broni: chamzhir jest bowiem bardzo piękny, lecz potencjalnie śmiertelnie niebezpieczny.

Charakteryzują się unikalną urodą i wyglądem, a ich rysy twarzy uznawane są za atrakcyjne - są wysocy (średni wzrost to około 1.95m), długonodzy, oczy ich są duże i w kształcie migdałów, przeważnie w kolorze zielonym, czasem brązowym i złotym. Posiadają oliwkową cerę (taki południowy odcień skóry, coś jak Włosi) a włosy mają czarne, brązowe lub rude.

Z wyglądu nie przypominają żadnego z okolicznych ludów, również ich język, kultura, wierzenia czy sztuka są inne niż u sąsiadów, można więc wysnuć wniosek, iż nie są spokrewnieni z żadnym innym narodem Środkowego Kyonu. Zgadzałoby się to z ich własnymi podaniami, wedle których są potomkami Ayńadhów, Pierworodnych, którzy przybyli nad Jezioro Szmaragdowe tysiące lat temu, zmuszeni uciekać z ich ojczyzny, znajdującej się daleko w głębi gór południowych, które nazwano Górami Pochodzenia.

Ajdyniriańska kultura nie wstydzi się seksualności czy erotyki, nie są to tematy wstydu czy tabu, są to bowiem również aspekty Ishār. Pod tym względem ich tradycje nie znają wielu ograniczeń. Kobiety i mężczyźni stoją na tym samym szczeblu drabiny społecznej, nie ma hierarchii płci. Sztuka, znana ze swego realizmu, często przedstawia sceny miłosne i łóżkowe. Równie często co sceny wielkich bitew i walk. 

Ich etnicznymi terenami są Równiny Ikheril i Azrif, połorzone dookoła Jeziora Szmaragdowego, chociaż zamieszkują również północne i wschodnie ziemie Imperium.
   

Ajdyniriańczyk na targowisku (powinien mieć tylko ciut jaśniejszy odcień skóry)


Ajdynirianka



Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytatśredni wzrost to około 1.95m

Hola, hola nie przesadzajmy. Mamy niejako XV/XVI wiek ziemski a ludzi wysokich jak, przypuszczalnie, z XXIIwieku (jeśli trend się utrzyma).
  •  

Borlach

#22
Cytat: Pluur w Październik 01, 2016, 01:01:55
Cytatśredni wzrost to około 1.95m

Hola, hola nie przesadzajmy. Mamy niejako XV/XVI wiek ziemski a ludzi wysokich jak, przypuszczalnie, z XXIIwieku (jeśli trend się utrzyma).

A nie mamy trochę innych warunków na Kyonie? Mniejsza grawitacja na przykład. To że na Ziemi taki wzrost w tamtych czasach zdarzał się niewiarygodnie rzadko nie znaczy że w kyońskich warunkach tez musiał.
Ale jeśli będę musiał to mogę ich wzrost lekko przyciąć, tak naprawdę chodzi mi o kolejny element wyróżniający ich od bardziej 'rdzennych' ludów tej okolicy.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytat: Borlach w Październik 01, 2016, 01:12:05
Cytat: Pluur w Październik 01, 2016, 01:01:55
Cytatśredni wzrost to około 1.95m

Hola, hola nie przesadzajmy. Mamy niejako XV/XVI wiek ziemski a ludzi wysokich jak, przypuszczalnie, z XXIIwieku (jeśli trend się utrzyma).

A nie mamy trochę innych warunków na Kyonie? Mniejsza grawitacja na przykład. To że na Ziemi taki wzrost w tamtych czasach zdarzał się niewiarygodnie rzadko nie znaczy że w kyońskich warunkach tez musiał.
Ale jeśli będę musiał to mogę ich wzrost lekko przyciąć.

Zgoda, ale średnia wzrostu jest chyba mimo wszystko zbyt wysoka, niech się specjaliści wypowiedzą.
  •  

Borlach

Hmm... może faktycznie trochę przeszarżowałem z liczbami. Jaki wzrost byłby w takim razie dopuszczalny?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Todsmer

#25
Nie przeszarżowałeś, wysoki średni wzrost (choć nie aż taki jak tutaj) już notowano, z tego co wiem Indianie północnoamerykańscy mieli ponad 1.80. Poza zależnością od środowiska (wyżywienia itp) wzrost zależy również od predyspozycji genetycznych.

Nie bądźmy ślepo wpatrzeni w nasz świat.

Natomiast co do odmienności Ajdyniriańczyków. Mogłoby to się powieść tylko wtedy, kiedy zajęte tereny były z jakiegoś powodu puste (albo zajęte przez koczowników). W zachodniej Europie ludy zasadniczo nie zmieniły się od czasów neolitu, wpływy wielkich migracji miały marginalny wpływ.
  •  

Borlach

#26
Może dokładniej opiszę to w poście o wierzeniach, legendach i mitologii, ale w zamierzeniu gdy Ayńadhowie dotarli nad Jezioro Szmaragdowe odleźli krainę niemal niezamieszkałą, a nad brzegami Jeziora stały jeno opuszczone ruiny pradawnych miast. O tej dawniejszej cywilizacji dużo nie myślałem, ale może jej upadek dało by się połączyć np. z erupcją tego wielkiego 10 tysięcznego wulkanu. Ayńadhowie osiedli w tej opuszczonej krainie, i tak narodzili się Ajdyniriańczycy. Otoczeni wrogimi ludami, nie krzyżowali się z innymi nacjami, lub robili to niezwykle rzadko, a takie rzadkie małżeństwa były zazwyczaj mariażami politycznymi. Mieszane małżeństwa mogą być popularne jedynie na Północnym Wybrzeżu i innych rejonach poddanych silnej ajdynirianizacji, gdzie koloniści mieszają się z ludnością autochtoniczną, lecz na pewno nie w 'sercu Imerium', czyli wokół Jeziora. Dzięki temu Ajdynirańczycy generalnie zachowali wygląd swoich Ayńadhańskich przodków.

Brzmi logicznie?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Todsmer

#27
Tak :)

Btw daj datę erupcji tego wulkanu, bo efekty musiałyby też być u mnie (jeśli nie na całym świecie).
  •  

Borlach

Jeszcze się nad tym zastanowię, ale szacunkowo musiałoby się to wydarzyć jakieś 4000 lat temu, może nawet dawniej. Zważywszy na to że Imperium założono ok 3.500 lat temu, a Ayńadhowie przybili nad Jezioro coś około 3.700 lat temu, od erupcji do ponownego zasiedlenia tych terenów i musiało minąć parę wieków. Popiół musiał zarosnąć i przemienić się na powrót w glebę wulkaniczną, musiało więc minąć trochę czasu.   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Todsmer

  •