Marność i doniosłość: cywilizacja olseska

Zaczęty przez Pluur, Wrzesień 19, 2016, 23:00:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pluur

Pragnę zaprezentować poszerzony artykuł o wspaniałej Republice Surdu.

Canis

Cytat: Pluur w Wrzesień 27, 2020, 00:43:00
Pragnę zaprezentować poszerzony artykuł o wspaniałej Republice Surdu.
Hej, dobra robota. Artykuł może nie jest mega rozbudowany, ale zawiera najważniejsze elementy, mówiące o tym jakie to państwo, gdzie jest na świecie, i kto tam rządzi. Jest czytelny, jest schludny. Na pewno wyniósłbym go z klasy B do klasy A. Mam tylko dwa problemy z tym:
1. To jest część państwa olseskiego czy nie? Bo musiałbym to twardo rozdzielić. I wtedy albo Olsenia jest pokazywana bez Surdu, albo Olsenia jest z Surdem a Surdu nie ma wcale. Wskazówką może być tabela 9505 EK, gdzie Buania jest włączona w Tangię, ale można to rozwiązać przez specjalne oznaczenie terytoriów zależnych. Nie mamy na to jeszcze precedensu, więc daj znać, co myślisz.
2. Terytorium ja Ci obliczę, ale musisz podać liczbę ludności.
  •  

Pluur

Dzięki Canisie. Nie przepadam za długimi formami, przeto długość tego artykułu jest w mojej ocenie idealna, patrząc przez pryzmat znaczenia Surdu na Kyonie.
Cytat: Canis1. To jest część państwa olseskiego czy nie? Bo musiałbym to twardo rozdzielić. I wtedy albo Olsenia jest pokazywana bez Surdu, albo Olsenia jest z Surdem a Surdu nie ma wcale. Wskazówką może być tabela 9505 EK, gdzie Buania jest włączona w Tangię, ale można to rozwiązać przez specjalne oznaczenie terytoriów zależnych. Nie mamy na to jeszcze precedensu, więc daj znać, co myślisz.
Nominalnie jest częścią Monarchii, gdzie władca olseski jest jedną z dwu głów państwa. Rzeczywiście republika ma szerokie uprawnienia wewnętrzne. Na mapie w ty artykule zaznaczyłem Surd ciemniej, zaś całą Monarchię Olseską (z Rubanią i Szyszenią) jaśniej. Uważam, że jaśniejszymi odcieniami należy zaznaczać terytoria zależne. W przypadku Olsenii takimi terytoriami będą:
- Surd, jako bardzo zależna od Olsenii republika
- Rubania, będąca w unii realnej z Olsenią
- Szyszenia, jako swego rodzaju terytorium okupowane/bardzo zależne politycznie od woli króla Olsów.
Cytat: Canis2. Terytorium ja Ci obliczę, ale musisz podać liczbę ludności.
Przeca podałem. W samej republice żyje około 200.000 ludzi, zaś w stolicy 80.000.
  •  

Canis

No tak, ale nie przewidziałeś mojej ślepoty.

Okej, wszystko jasne. Ale:

Zobacz, że nie widać rozróżnienia kolorów na miniaturze. Można się pomylić.
  •  

Pluur

  •