Menu główne

Mapy Kyonu

Zaczęty przez Úlfurinn, Kwiecień 03, 2018, 10:54:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Úlfurinn

Temat z uniwersalnymi(?) mapami Kyonu i regionów Kyonu.
Na początek dam dwie (jeśli komuś zgwałciłem granice w górach, to przepraszam):


MAPA POLITYCZNA KYONU
Spoiler
[Zamknij]
MAPA KYONU
Spoiler
[Zamknij]

Jeszcze przygotuję mapy poszczególnych regionów Kyonu, jeśli ktoś potrzebuje poza tym mapy regionu swojego państwa mogę zrobić, ale nie wiem dokładnie. kiedy.
Chciałbym jeszcze zrobić mapę fizyczną Kyonu (nie jakąś super-dokładną), co pozwoliłoby na zaznaczenie najważniejszych rzek, tylko nie wiem, jak wygląda ukształtowanie terenu na planecie.
smrt zidum
  •  

Pluur

Chapeaux bas! Bardzo, bardzo, bardzo dobre mapy! Jedynie w paincie przy kolorowaniu państw zostają takie trójkolorowe granice, acz dla mnie nie jest to problem.

Cytat: ÚlfurinnChciałbym jeszcze zrobić mapę fizyczną Kyonu (nie jakąś super-dokładną), co pozwoliłoby na zaznaczenie najważniejszych rzek, tylko nie wiem, jak wygląda ukształtowanie terenu na planecie.
To tak:
- rzeźba terenu: kiedyś, chyba Todsmer, toto wrzucił, jednak jest to takie przybliżenie, jakby powiedzieć, że Polska leży na wysokości 500 m. n. p. m.
- równiki
- klimat
- rzeki: i tutaj jest problem, bo każdy robił rzeki na mapach lokalnych,
--- Ajdynir, Ajdynir 2 - pustynia
--- Trugowie
--- Erutia, Erutia 2
--- Iszarja
--- Mokucja, Mokucja 2
--- Szur/Enekowie
--- Wschód
Tyle znalazłem
  •  

Úlfurinn

Rzeki łatwo przeorganizować, natomiast ukształtowanie terenu w skali po 100m n.p.m. by się przydało.

Mógłbym zrobić taką alternatywną mapę terenu, opierając się na tym, co dał Todsmer i na własnych fantazjach, ale z drugiej strony w ten sposób mogę popsuć czyjeś założenie (położenie miasta/rzeki).

No chyba, że najpierw porobię konkretne regiony, a następnie osoby posiadające kraje w danym regionie powiedzą, jak mniej więcej wygląda ukształtowanie i wskażą najważniejsze góey/kotliny/doliny/depresje itd.
smrt zidum
  •  

Pluur

Cytat: Úlfurinn w Kwiecień 03, 2018, 13:08:42
Mógłbym zrobić taką alternatywną mapę terenu, opierając się na tym, co dał Todsmer i na własnych fantazjach, ale z drugiej strony w ten sposób mogę popsuć czyjeś założenie (położenie miasta/rzeki).

No chyba, że najpierw porobię konkretne regiony, a następnie osoby posiadające kraje w danym regionie powiedzą, jak mniej więcej wygląda ukształtowanie i wskażą najważniejsze góey/kotliny/doliny/depresje itd.
Jak da się łatwo edytować to może pierw zrobić krok pierwszy, a potem edytować w newralgicznych miejscach?
  •  

Henryk Pruthenia

Hola, hola, Panowie!
Nic beze mnie!
Co do mapy ukształtowania terenu - dawno temu zostało ustalone, że jest ona nieważna. Jedyną granicą gór, jest granica gór z mapy klimatycznej i politycznej - innych gór nie zaznaczamy.
Sama mapa ładnie powiększona, na pewno się przyda :)

Mam pytanie, Krewetko, jak to robiłeś? W Paintu? :P Będę musiał załagodzić/wyostrzyć linię brzegową w niektórych miejscach niestety, już to widzę :) Ale jak się zgra z mapami gór, a potem doda rzeki, to każdy ją będzie mógł dalej rozszerzać :)

Úlfurinn

Wziąłem tę pierwszą mapę Kyonu, powiększyłem czterokrotnie i w paint.necie uprzezroczystniłem ją.
Nałożyłem na to warstwę i z tej warstwy to robiłem. Brzegi wyszły postrzępione, ponieważ może zbyt wiernie próbowałem to upodobnić do kanciastej mapy, która była na wiki.
smrt zidum
  •  

Pluur

Cytat: Henryk PrutheniaCo do mapy ukształtowania terenu - dawno temu zostało ustalone, że jest ona nieważna. Jedyną granicą gór, jest granica gór z mapy klimatycznej i politycznej - innych gór nie zaznac
A co szkodzi dodanie tego elementu?
  •  

Henryk Pruthenia

Rozwalenie mapy klimatycznej i niezgodność map?
Tam się nie zgadzają góry :P

Todsmer

Przecież ta mapa klimatyczna to w ogóle nie jest aktualna :P
  •  

Henryk Pruthenia

O, a w którym miejscu? :P

Todsmer

  •  

Henryk Pruthenia

No akurat to miałeś samemu poprawić :P
Co radzę zrobić, nim skończymy robić ostateczną powiększoną mapę, albo jakoś to przekonwertować.

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 03, 2018, 15:46:38
Rozwalenie mapy klimatycznej i niezgodność map?
Tam się nie zgadzają góry :P
Cytat: 密豪 w Kwiecień 03, 2018, 17:13:34
Przecież ta mapa klimatyczna to w ogóle nie jest aktualna :P
No ok :(
  •  

Borlach

Henryk, mógłbyś tu tą mapę .svg wrzucić jak się da
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Dobra, jak korzystać naprędce z Inkscape'a?
1. Jesteś osobą heteroseksualną.
2. Instalujesz darmowego Inksape'a z internetów, jest też wersja polskojęzyczna.
3. Bierzesz jakikolwiek obrazek z Kyonu i wklejasz go do programu, ew. otwierasz plik z poziomu Inkscape'a. Masz w programie obrazek zapisany w formacie rastrowej (składający się z pikseli).
4. Zaznaczasz obraz i konwertujesz plik na grafikę wektorową. Aby to zrobić albo zaznaczasz plik i w okienku wybierasz opcję wektoryzuj bitmapę, albo wchodzisz w góry pasek w > Ścieżka > Wektoryzuj bitmapę (są dwie możliwości, ty wybierasz tą niekolorową > Zaznaczasz w okienku Tryb Kolory, a także Stack scans (czasami są zaznaczone inne rzeczy, to odznacz). a w Opcjach zaznaczasz Wygładź narożniki i Optymalizuj ścieżki. Pozostaw też podane tam wartości liczbowe tak jak chcesz. Możesz też samemu poeksperymentować, w zależności od tego, jaki rezultat oczekujesz, ale według mnie to daje najlepszy efekt.
5. Otrzymujesz obrazek w grafice wektorowej. Największą różnicą między nim a zwykłym pngiem jest fakt, że możesz wszystko dodwolnie skalować i przybliżać, bez spadków jakości obrazu. 
6. Przyda się też przyciąć obszar roboczy pliku do naszego obrazu. Wchodzisz w Plik w górnym pasku, potem we Właściwości dokumentu, a następnie naciskasz plusik przy Dopasuj stronę do zawartości i tam klikasz w odpowiedni przyciska. Jeżeli potrzebujesz, możesz zrobić odpowiedni margines (np. by zrobić ramkę dla mapy, jeżeli chcesz z niej zrobić oldskulówkę).

Dzięki warstwom można zrobić naprawdę wiele, od nakładania rzek i miast, robienia map historycznych, etc. etc.

Parę przykładów jak to wygląda:
Rastrowo


Wektorowo