Kyon > Kyon

KYON, EPIZOD VI: WIELBŁĄD I REKIN

<< < (6/6)

Borlach:
Najpierw trzeba znaleźć ten region świata xD

Ja zawsze znajdę jakąś pustą imperialną prowincję, albo jej cześć. Ale ciekaw jestem czy któryś z innych graczy może zaoferować jakiś region by umieścić ten eksperyment? Jeśli tak, to świetnie, jeśli nie, to ja coś zaproponuję.

Borlach:
Dobra, nikt nic nie proponuje, to ja to zrobię. To jest mapa administracyjna Imperium Ajdyniriańskiego:
Spoiler[close]
Proponuje kawałek prowincji 43. Roboczo zwana jest Atrypią, od ludu prowadzonego przez innego członka projektu (na którego opis czekam na wiki!). Ale to jest jedna z większych prowincji, w dodatku jej środek przecina niewielkie/średniej wielkości pasmo górskie, zwane Granitowymi Wzgórzami. To sprawia, że spora cześć prowincji będzie miała trudny, górzysty teren, w którym spokojnie mogłoby przetrwać kilka różnych ludów, odlegle ze sobą spokrewnionych lub nie spokrewnionych wcale. Moja propozycja jest więc taka - mogę udzielić część tej prowincji na "projekt testowy".

Co do uwarunkowań regionu: były by 3 główne grupy etniczne w prowincji
1. Twój lud
2. Atrypowie
3. Ludy tahareńskie
Tahareńczycy to grupa ludów, rodzina językowa, która napłynęla do tego regionu, podbiła go i zasiedliła około 1000 lat ziemskich temu. W wielkim uproszczeniu wzorowani są na Arabach oraz ludach aryjskich/indoirańskich. Zarówno Atrypowie jak i Twój lud byliby potomkami rdzennych mieszkańców regionu, sprzed tahareńskich podbojów.

Co więcej, Atrypia jest prowincją wchodzącą w skład Imperium Ajdyniriańskiego - państwa o którym bardzo wiele możesz poczytać na wiki (nie chwaląc się jeden z najbardziej rozbudowanych artykułów!), w uproszczeniu będącego czymś pomiędzy Persją-Indiami Kyonu. Cały ren region znajduje się pod silnym ajdyniriańskim wpływem kulturowym. Historycznie, znajdował się też pod wpływem kulturowym pobliskiego Kejrenu - dawniej jednej ze światowych potęg, obecnie państwa na skraju upadku. Kejren jest mocno hellenistyczny, inspirowany też Armenią.

Spacepunker:
Do końca tego tygodnia zrobię ten projekt i tu wyślę.

Spacepunker:
Jako iż miał być kawałek Atrypii, zrobiłem krainę geograficzną na jej południowej części.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej