Różne szkice...

Zaczęty przez Feles, Listopad 28, 2011, 16:34:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#540
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Ładnie się prezentuje dwuznak 'h, naprawdę, urzekł mię. Co do tonu wysokiego i niskiego i tego, że nie występują w niektórych otoczeniach - czy nie sądzisz, że mogłoby to doprowadzić do zmian fonetycznych i rozhuśtać system tonów?
Fajne są te inkorpowane rzeczowniki, fajny pomysł. Czy język będzie zachowywał się jak język aglutynacyjny w ogóle?
Przez ortografię trochę przypomina mi navaho (ale pewnie przez to, że dziś o nim troszkę czytałem).
No i co do nagrania - powiem, że brzmi z lekka jak japoński, czasem przechodzący w "płaski" chiński.

Ghoster

#542
[...........]
  •  

Borlach

No właśnie, też wyczułem tutaj nutkę Polinezji, głównie przez te piękne dyftongi typu ea czy oa, chociaż momentami ten polinezyjski feel był przyćmiewany przez chińskość/coś dalekowschodniego
Generalnie wygląda ciekawie, nagrania bardzo miło się słuchało xD

Masz już jakiś konłorld aby ten język umieścić?
+ właśnie, język ma już jakąś nazwę 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Kazimierz

Na moje ucho brzmi jak połączenie arabskiego, koreańskiego i czegoś polinezyjskiego.
  •  

Pluur

Słuchało się miło, fakt - ale zawiodłeś mnie dwukrotnie:
1. Nie podoba mi się brzmienie, jakieś takie trochę jakby Chińczycy kolonizowali Afrykę. Plus jednak za w mniarę oryginalność.
2.
Cytat[i] i    [ʉ] u
[ɛ] e     
  • o
       [a] a
Ghosterze jesteś od robienia języków z rzędami samogłosek /a i u/! :D
  •  

Ghoster

#546
[...........]
  •  

Borlach

A, dobra - umknęła mi ta informacja że język nazwy nie ma. Myślałem że nic na ten temat nie napisałeś, mea culpa
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytat: Ghoster w Grudzień 26, 2017, 21:50:27
Tożto samogłoski zerżnięte z maoryskiego. Do tej pory zrobiłem tylko jeden konlang z systemem /a i u/ i to kilka lat temu go zacząłem na dobrą sprawę. Większość moich konlangów ma raczej te 5-10 fonemów.
Ale raczej opartych na /a i u/, tj.: dodając iloczas i/lub nosowość i/lub dyftongi - zawsze mi się z tym kojarzyły twe języki, ale cieszę się, że nie porzuciłeś ich tworzenia na wik wików <3
  •  

Obcy

#549
Język Wschodu (taki eksperyment bałto-słowiańsko-nowogrecki):

οτικέ νώσιο, κοτορός εσί υν νεβεσισύ,
/o̞.ti.ce̞ no̞.sjo̞ | ko̞.to̞.ro̞s e̞.si in ne̞.ve̞.si.si/
σεντί σεν ίμεν τοιέ,
/se̞n.di se̞n i.me̞n ti.e̞/
πρειειδί κορλιέυιστον τοιέ,
/pri.i.ði ko̞r.li.e̞.vi.sto̞n ti.e̞/
βόνδι ολιά τοιά
/vo̞n.ði o̞l.ja ti.a/
  •  

Henryk Pruthenia


Obcy

No nie do końca, cały eksperyment ma nieco inne założenia.
  •  

Todsmer

/o̞/, /e̞/
No chyba przesadziłeś, albo zapis fonetyczny, albo fonologiczny.
  •  

Ghoster

#553
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Co zrobiłeś tym biednym literkom? I co to za tekst?