Ciekawe zasłyszane formy

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Październik 04, 2011, 03:26:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ainigmos

Bezkobiecie (wzorem bezrobocie) jako czanowa nazwa na obywanie się bez bliższych więzi (innych niż formalne) z kobietą.
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja

ZBronk

Zdrobnienia czasowników (a ściślej rozkaźników) - występuje w gwarze kociewskiej typu idźkaj, chodźkaj. Rzadziej spotyka się je też w kaszubskim (wpływ sąsiedztwa?): idzky, chòdzky.
  •  

SchwarzVogel

Cytat: Ainigmos w Marzec 16, 2021, 20:30:00
Bezkobiecie (wzorem bezrobocie) jako czanowa nazwa na obywanie się bez bliższych więzi (innych niż formalne) z kobietą.

Bańkowski zna także bezpienięże z 1588 do kompletu (bardzo często te zjawiska będą występowały razem).

Gógl znajduje kilka użyć w Internecie
  •  

Ainigmos

Przedpiśca jako nieradopolska (nieoficjalna) nazwa na piśmienniczego odpowiednika przedmówca na wielu forach internetowych.
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Tolasz

Cytat: ,,Jeszcze kilka lat na karuzeli, bo nadal jest atrakcyjna fizycznie, a potem już staropanieństwo i »wychowywanie« psyna."  :-)
Uwolnić szamana Gabyszewa!!!
  •  

spitygniew

Fajne, tylko jak to brzmi w mianowniku?
P.S. To prawda.
  •  

dziablonk

Dziwno wam, iżem ja to tako pomieszany?
Jak ciećwierz przyszedłem w płatczyska ubrany.
  •  

Grzybacz

Przy imek za dla czasu
  •  

dziablonk

może lepiej płaższy, skoro jest niski - niższy albo bliski - bliższy? :P
Dziwno wam, iżem ja to tako pomieszany?
Jak ciećwierz przyszedłem w płatczyska ubrany.
  •