Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Takie sobie mapy...

(1/59) > >>

Dynozaur:
Ponieważ poprzedni wątek lóźnych map został wykolejony i wyrzucony, postaram się z drugim.

A o to Europa z marzeń sennych Dynozaura:
TADAAAM!

Jak widać, pare krajów zyskało, paru się dostało, parę zniknęło, powstały dwa nowe. Zlikwidowałem też większość sztucznych tworów.

Na Afrykę i Blizki Wzchód (poniżej Kurdystanu) za mocno nie patrzcie, muszę się zastanowić, co zrobić z tymi kontynentami (Afryka - śmieszne murzyńskie państewka czy kolonjalizm? I przydałoby się też zmniejszyć liczbę państw arabskich).

Granice niektóre rysowane "pi razy oko". Np. granica między Węgrami a Rumunją miała być taka, jak między Austro-Węgrami a Turcją (poza Czerniowcami). A kto zgadnie, na czym oparłem wzchodnią granicę Polski?

Mam nadzieję, że się podoba.

Henryk Pruthenia:
Aleś moich cofnął na wschód...
Murmańsk, Pribałtyka, Wyborg, Odessa... Wszystko nie tak! :D

Feles:

--- Cytuj ---Na Afrykę i Blizki Wzchód (poniżej Kurdystanu) za mocno nie patrzcie, muszę się zastanowić, co zrobić z tymi kontynentami
--- Koniec cytatu ---
Zrób Federację Elamu wedle historyjnych granic. ;-D

tob ris tob:
A dlaczemu Malta jest brytyjska? A dlaczego jest kraj Basków, a nie ma Katalonii?

Dynozaur:

--- Cytat: тоб рiс тоб w Wrzesień 14, 2011, 20:52:49 ---A dlaczemu Malta jest brytyjska? A dlaczego jest kraj Basków, a nie ma Katalonii?

--- Koniec cytatu ---

Malta jest brytyjska dlatego, że nie chciałem, żeby to coś było niepodległe. Fakt, Malta ma swój język, ale i tak go nie używa, więc strata niewielka...

A Katalonja - to głównie dlatego, że nie chciałem rozpieprzać Iberji. Poza tym, jak Katalonja, to czemu nie Galicja? Ale nie wiem... przemyślę to.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej