Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Świt Vegi

(1/3) > >>

Lukas:
Jest to świat z mojej powieści. Główną planetą jest Vega krążąca wokół Proximy centauri. Dzień trwa 28h, a rok 365 tych dni.
Najważniejszy kraj to Królestwo Aralii a głową państwa: JKM Olert IV Temoron, król, Arali, książę ingustijski, biskup diecezjalny Myth. Media są w 90% państwowe. Aralskie Radio i Prasa nadaje ze studia w Myth aralskojęzyczny program od 5-25 oraz ze studia w Pene ingustijskojęzyczny dwa kilkugodzinne bloki (wieczorny, dla drugiej zmiany).

Spiritus:

--- Cytat: Lukas w Listopad 18, 2014, 22:06:08 ---Najważniejszy kraj to Królestwo Aralii a głową państwa: JKM Olert IV Temoron, król, Arali...

--- Koniec cytatu ---

Janusz Korwin-Mikke Olert IV Temoron?

Lukas:
JKM to Jego Królewska Mość, a dalej:
Stolica: Myth
Największe miasto: Pene
Władzę ustawodawczą stanowią ministerialne komisje, których członkowie są wybierani w wyborach większościowych z listy ogólnokrajowej na okres do dymisji, na żądanie, przez ministra lub referendalnie.
Dominującym Kościołem jest Kościół Toriański. Jest Kościołem politeistycznym posiadającym diecezje w całym znanym wszechświecie. Centrum tego kościoła stanowi Pene

ShookTea:
Odkop, ponieważ mogę. Zresztą, dopiero niecały miesiąc, więc chyba się nie liczy.

Ewentualne planety mogą krążyć wokół Proximy Centauri w odległości nie większej, niż 0.5 AU, podczas gdy planeta o okresie obiegu równym 365 dni musiałby krążyć na odległości 1 AU.

Henryk Pruthenia:
Planeta może szybciej lub wolniej biedz po orbicie. Nie wiem, jaką wielkość ma ta gwiazda, ale jest to możliwe.

A. Już wiem. Gwiazda jest mała, więc powinno wszystko być spoko. Tylko, że to jest układ potrójny, i oczywiście, przy dość świeżym osadnictwie wszystko powinno być dobrze, ale jeżeli to jest tamtejsza cywilizacja, to racji bytu zbytnio by nie miała.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej