Uwagi techniczne

Zaczęty przez Toivo, Luty 21, 2012, 19:33:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Silmethúlë

U mnie jest chyba OK (nie ogarniam chińskich krzaków), ale ja mam font Ubuntu ustawiony na forum.
  •  

Noqa

OK, to taki test:
爸爸给我们红的松树的籽 - domyślnie
爸爸给我们红的松树的籽 - Georgia
爸爸给我们红的松树的籽 - Times New Roman
爸爸给我们红的松树的籽 - Courier
爸爸给我们红的松树的籽 - Arial

Powinno wyglądać tak:

Albo jeszcze lepiej tak:


Nie wiem jak wam, ale u mnie to działa tak, jakby były dwa kompletnie obce zestawy znaków w każdej czcionce. 给, 们, 红, 树 i czasem 籽 są elegancko, reszta to jakieś potworki.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Henryk Pruthenia

U mnie wsio widać w porządku... A mam Windowsa, nie instalowałem nic.
Dziko dziwne.

Noqa

O, otworzyłem tęż stronę w Chromę i rzeczywiście wszystko dobrze, tam dla odmiany wszystkie czcionki identyczne, ale przynajmniej ładnie.

Ech, coraz więcej mnie od tej Opery odpycha.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

Ja mam chrome i też wygląda jak zlepek kilku czcionek. Ale może dlatego, że mam jakieś dzikie czcionki zainstalowane. No i może temu, że linux.
  •  

Pingǐno


Używam Firefoksa.
Ale nie jestem teraz u siebie w sumie. ;P (mam jednak tu 7.)
  •  

Noqa

Masz to samo co ja Pingino.
Mi tej strony Firefox w ogóle nie chce otworzyć. Na baidu też się wyświetla dobrze.

A ten obrazek porównawczy to chyba zgasł, tu jest stabilniejszy:

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Henryk Pruthenia

A u mnie Ogniolis (<3) wszystkie Twoje przykłady w CODE2000, ale wszystkie znaczki są równiutkie, jak rząd Żydów przed rzostrzelaniém.

Znaki są wyraźne, nie ma falowanéj fali, raz grubszéj, raz cieńszéj.

Feles

Rozwiązanie

Ci, którzy mają Fajerfoksa:
W opcjach -> treść -> czcionki -> zaawansowane zmieńcie sobie domyślną czcionkę japońską na jakąś porządną (jeśli nie wiecie, sprawdźcie w Paincie, jak w różnych to wygląda).
Dlaczego rozpoznaje to jako japoński? Bug raczy wiedzieć.

Ci inni:
U was też jakoś podobnie.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 21, 2012, 23:44:42jak rząd Żydów przed rzostrzelaniém.
Lól, jaki żart.

U mnie wsio ok (chrome). Czcionki wyglądają identycznie :D
The n-word
  •  

Pingǐno

Cambrię włączyłem. ;P
A Quiviry nie do końca lubię, bo jest za cienka i słabo widoczna.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

ostatnio coraz częściej miewam problemy z forum. albo error 404 [najczęściej po wysłaniu odpowiedzi], albo strona ładuje się tak jakby bez stylów. z innymi stronami raczej takiego problemu nie mam.

w sumie jakimś wielkim problemem to nie jest, wystarczy zwykle odświeżyć stronę, ale na wszelki wypadek daję znać.
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Vilène

Tak to jest, jak się wybiera bëlejaki serwer.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

na wszelki wypadek - wyrobiłem w sobie nawyk ctrl+a ctrl+c co jakiś czas podczas pisania komentarza i tuż przed wysłaniem. poza tym polecam programik Ditto zapamiętujący kilkadziesiąt zawartości schowka.
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •