Uwagi techniczne

Zaczęty przez Toivo, Luty 21, 2012, 19:33:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

A co, bagiety za to grożą?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

  •  

Silmethúlë

Cytat: Todsmer w Luty 25, 2015, 21:26:53
Taka refleksja mnie teraz naszła - nie powinniśmy przypadkiem dodać ostrzeżenia o ciasteczkach?

Nie! Na świecie nigdy nie powinno się pojawić coś takiego jak ostrzeżenie o ciasteczkach. Człowiekowi, który to wymyślił, powinno się przybić narządy płciowe gwoździem do drewnianego mostu, dać mu do ręki nóż, a most podpalić.

Ostrzeżenie o ciasteczkach jest jedną z bardziej wkurwiających i bezużytecznych rzeczy we współczesnych internetach.
  •  

Dynozaur

Cytat: Silmethúlë w Luty 25, 2015, 22:29:15
Cytat: Todsmer w Luty 25, 2015, 21:26:53
Taka refleksja mnie teraz naszła - nie powinniśmy przypadkiem dodać ostrzeżenia o ciasteczkach?

Nie! Na świecie nigdy nie powinno się pojawić coś takiego jak ostrzeżenie o ciasteczkach. Człowiekowi, który to wymyślił, powinno się przybić narządy płciowe gwoździem do drewnianego mostu, dać mu do ręki nóż, a most podpalić.

Ostrzeżenie o ciasteczkach jest jedną z bardziej wkurwiających i bezużytecznych rzeczy we współczesnych internetach.

Zgadzam się w pełni... ale jeżeli mają nam za takie gówno przyjechać na forum bagiety, to trochę kiepsko...

Jakby co, to kto zdechnie za to w Sztumie? Pies?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

#184
Mi też się to nie podoba, niemniej jednak nie mając tego ostrzeżenia, łamiemy prawo. Nie mam pojęcia, co za to grozi, niemniej jednak byłoby warto to zmienić. Nie chodzi o to, że podobają mi się takie skrypty (bo nienawidzę ich), ale że posianie takiego ostrzeżenia jest wymagane przez prawo.

Cytat: Prawo TelekomunikacyjneArt. 173. 1. Przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym
urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego jest dozwolone, pod warunkiem że:
1) abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały, o:
a) celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji,
b) możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi;
2) abonent lub użytkownik końcowy, po otrzymaniu informacji, o których mowa w pkt 1, wyrazi na to zgodę;
3) przechowywana informacja lub uzyskiwanie do niej dostępu nie powoduje zmian konfiguracyjnych w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego i oprogramowaniu zainstalowanym w tym urządzeniu.


EDIT:
Chyba jednak nie musimy, o ile ciasteczka są wykorzystywane wyłącznie do celów technicznych (logowania na przykład):

Cytat3. Warunków, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się, jeżeli przechowywanie lub uzyskanie dostępu do informacji, o której mowa w ust. 1, jest konieczne do:
1) wykonania transmisji komunikatu za pośrednictwem publicznej sieci telekomunikacyjnej;
2) dostarczania usługi świadczonej drogą elektroniczną, żądanej przez abonenta lub użytkownika końcowego.
  •  

ShookTea

W takim razie dlaczego nawet niektóre statyczne "nic-nie-robiące" strony dają ostrzeżenia? Na odczep się?
  •  

Todsmer

Niektóre strony zawierają skrypty Google Analytics lub podobne, które z kolei wymagają tego ostrzeżenia.
  •  

Canis

Nasze forum nic chyba nie robi poza logowaniem. Ale przeanalizujcie jeszcze wiki i dajcie mi znać, czy taki skrypt jest konieczny.
Cytat: Dynozaur w Luty 25, 2015, 22:38:52
Jakby co, to kto zdechnie za to w Sztumie? Pies?
;_;
  •  

Ghoster

#188
[...........]
  •  

Canis

Cytat: Ghoster w Marzec 08, 2015, 10:10:48
Chciałbym pochwalić i gorąco podziękować za to, że to forum jest *jedynym* jakie ładuje się bezproblemowo na słabym łączu kradzionym od sąsiada dostarczanym od słabego dostawcy internetu. Naprawdę, są momenty, że ta strona to jedyna jaka w ogóle się załaduje. Nie zmieniajcie tego nigdy i nie wpychajcie nigdy tysięcy skryptów.
Widzisz, dobry goju, za to właśnie płacicie szekle, żeby nie było tu reklam, i po to forsowałem SMF zamiast innych silników forum, żeby chodziło gładko.
  •  

Mścisław Bożydar

Skąd do licha tyle reklam na forze?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

elslovako

  •  

Vilène

Dzień dobry, nazywam się Tomasz Czapla i taka piosenka mi chodzi ciągle po głowie: raz, dwa, trzy — MEDIA ŻELAZO! ORAMY MOCNO CENY!

Hm, myślałam że Mścisław nie włączył po prostu blokowania reklam, ale przecież jesteśmy na własnym płatnym serwerze gdzie takich rzeczy nie ma, w każdym razie mój µBlock najlepsze rozwiązania na blokowanie reklam i skryptów naruszających twoją prywatność dla Firefoxa i Chrome, spróbuj! nic godnego blokady nie pokazuje...

TEN POST ZAWIERAŁ LOKOWANIE PRODUKTU
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Noqa

Czy jest techniczna możliwość dodania obok pochwaliszów jakiegoś ich przeciwieństwa? Taki alert o shitposterstwie z jednej strony by jako tako shitposterów piętnował (w czego specjalny efekt nie liczę, ale jednak), a z drugiej, i to istotniejsze, określona ilość skarg informowałaby moderatorów/admina czy ludzie już mają powstającego shitofftopu dosyć i należy to wyjebać.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •