Uwagi techniczne

Zaczęty przez Toivo, Luty 21, 2012, 19:33:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Obcy

Cytat: Feles w Grudzień 28, 2015, 15:59:09
Czy któryś z administratorów mógłby wykonać na bazie danych polecenie UPDATE f2_messages SET poster_name = 'Feles' WHERE poster_name = 'Ojapierdolę'?

E, nie fair! Trzeba było nie udawać Greka, na takie nabijactwo się nie zgadzam...
  •  

Silmethúlë

Ale to mu nie przejmie postów do jego konta, tylko zmieni wyświetlaną nazwę na normalną. Nie będzie trzeba się zastanawiać kto te posty kiedyś, kurwa, pisał.
  •  

Canis

Nic nie robcie dopoki nie wykonam kopii bazy danych i plikow. Jak to zrobie to bedziecie mogli sie bawic.
  •  

Vilène

Cytat: Feles w Grudzień 28, 2015, 15:59:09
Czy któryś z administratorów mógłby wykonać na bazie danych polecenie UPDATE f2_messages SET poster_name = 'Feles' WHERE poster_name = 'Ojapierdolę'?
Ja się domagam UPDATE f2_messages SET poster_name = 'Canis', żeby wszystko było zgodne z prawdą.
  •  

Canis

Nie wódź mnie na pokuszenie... :D
  •  

ShookTea

Cytat: Silmethúlë w Grudzień 28, 2015, 18:11:39
Ale to mu nie przejmie postów do jego konta, tylko zmieni wyświetlaną nazwę na normalną. Nie będzie trzeba się zastanawiać kto te posty kiedyś, kurwa, pisał.

To wyświetlana nazwa nie zależy od ID autora? :O
W sensie, w bazie nie jest umieszczone ID użytkownika tylko nazwa?
  •  

Vilène

  •  

Silmethúlë

Cytat: ShookTea w Grudzień 28, 2015, 18:28:46
To wyświetlana nazwa nie zależy od ID autora? :O
W sensie, w bazie nie jest umieszczone ID użytkownika tylko nazwa?

Z tego, co widzę na sieci o bazie SMF, to przechowywane jest id użytkownika, ale też nazwa autora postu – najwyraźniej redundancja, by przyspieszyć wyświetlanie wątków – mniej joinów. Choć pewnie może zrobić sieczkę z bazy przy zmianie nazwy.
  •  

Obcy

#263
Cytat: ShookTea w Grudzień 28, 2015, 18:28:46
Cytat: Silmethúlë w Grudzień 28, 2015, 18:11:39
Ale to mu nie przejmie postów do jego konta, tylko zmieni wyświetlaną nazwę na normalną. Nie będzie trzeba się zastanawiać kto te posty kiedyś, kurwa, pisał.

To wyświetlana nazwa nie zależy od ID autora? :O
W sensie, w bazie nie jest umieszczone ID użytkownika tylko nazwa?

Myślę, że nie, no ale nie może być do dwóch ID przypisana jedna nazwa użytkownika, więc i tak mamy do czynienia z jakimś oszustwem (oczywiście zakładając, że Felesek nie usunie konta). To wygląda tak, jakbym jako niezalogowany pisał pod nickiem np. Dynozaur czy Vilène...

Tak na marginesie... Feles miał konto już od sierpnia.
  •  

Feles

Cytat: Silmethúlë w Grudzień 28, 2015, 20:24:12
Z tego, co widzę na sieci o bazie SMF, to przechowywane jest id użytkownika, ale też nazwa autora postu – najwyraźniej redundancja, by przyspieszyć wyświetlanie wątków – mniej joinów. Choć pewnie może zrobić sieczkę z bazy przy zmianie nazwy.
Zapisane jest jedno i drugie. Jeśli konto istnieje, to wyświetlany jest nick ustawiony w profilu. Jeśli nie istnieje (jak w przypadku tych starych postów), to wyświetlany jest poster_name przechowywany w poście.

Zresztą, gdyby zależałoby mi, żeby te wiadomości mieć przypisane do nowego konta, to to da się zrobić z samego panelu administratora SMF.

(Ale jeśli chcecie mieć na forum ekspletywy, to wasza sprawa.)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Możemy taki myk zrobić, ale najpierw to ja zrobię kopię plików.
  •  

Henryk Pruthenia


Canis

Ale argument, że wchodzą nowi, buszują po forum i widzą posty jakiegoś usuniętego "ojapierdolę" i powinniśmy coś z tym w końcu zrobić też jest prawidłowy.
Możemy to zmienić na kotałke.
  •  

Dynozaur

Dynozaur przeciw cenzurze.

Co wy się tak o tych nowych przejmujecie... Zbyt dużo ich nie ma - jeden na ruski rok, a i tak większość z nich znika jeszcze zanim się na dobre pojawi.
Nie sądzę, żeby usunięcie "Ojapierdole" tutaj cokolwiek poprawiło. Szukanie dziury w całem.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Caraig

Mnie tam w sumie nigdy nie raziło "ojapierdolę", więc cokolwiek się stanie, nie zrobi mi to różnicy.
  •