Uwagi techniczne

Zaczęty przez Toivo, Luty 21, 2012, 19:33:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Dynozaur: Na pewno przejmuję się nowymi bardziej niż tobą, walnięty knurze*, więc twoja opinia to wiesz xDDD
Oczywiście decyzja należy do adminów, ja tylko mogę pociągnąć za spust cenzury na ich rozkaz.

*że zacytuję twój ukochany utwór literacki, o ile mogę tak go nazwać.
  •  

Canis

Kopia bazy danych jest zrobiona. (chyba x--DDDD)

To jaka decyzja?
  •  

Towarzysz Mauzer

Ja byłbym za zmienieniem tego na coś normalnego. Do contentów możemy podchodzić liberalnie, ale, do diabła, no, jak to wygląda w połowie wątków? Nie przekonywa mnie ani argumentacja, że, ojezu, jak usuniemy ojapierdole, to jacyśmy pruderyjni, ani - jeszcze gorsza - że trzeba do teraz konsekwentnie karać Felesa.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Canis

Dobra, to mam podstawkę od kogoś z plakietką "administrator", więc pozamiatane. Potem się tym zajmę. Dziś mam urodziny a zaraz idę do pracy, więc nie mam do tego głowy.
Spoiler
[Zamknij]
  •  

Dynozaur

#274
Skoro Święta Inkwizycja już wkroczyła i zrobiła robotę, to ja tylko poruszę pewien temat, który się pojawił.

Ktoś (chyba pies) wysunął argument o "nie odstraszaniu nowych".

Wiecie co odstrasza nowych?
Te idjotyczne kapcze, które forum każe wypełniać nowym użytkownikom (jakieś głupie łączenie obrazków) przy próbie napisania KAŻDEGO posta i których wypełnienie trwa nierzadko dłużej niż napisanie posta. A i tak zwykle post szlag trafia, bo te cholerne obrazki nie przesuwają się tak, jak powinny. Aż się odechciewa cokolwiek pisać. I jak tu być nowym na tem forze?!

Jeśli chcecie, aby forum przyciągało nowych użytkowników, a nie ich odciągało, to to jest pierwsza rzecz, którą należałoby się zająć, a nie jakiś problem dziesiątej wagi, pod jaką nazwą widnieją stare posty koteła...

To tak na przyszłość, elo.

PS: nie pytajcie, skąd to wiem...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

Przydałoby się zorganizować jakiś styl mobilny, zarówno na forum (zwłaszcza), jak i dla wiki. Nawet jeśli my nie wchodzimy tutaj z telefonów albo tabletów, niektórzy mogą. Poza tym, Google wyżej indeksuje strony, które są bardziej przyjazne dla telefonów (i ogólnie lepiej przechodzą powyższy tekst). I przydałoby się zoptymalizować stronę pod SEO :)

Co wypluwa Insights?
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=jezykotw.webd.pl&tab=mobile
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fjezykotw.webd.pl%2Fwiki

EDIT: Btw, jeśli chciałbym jakiś nowy styl forum, kto jest władny go dodać?
  •  

Canis

To wszystko do przeanalizowania w weekend. Styl na pewno mogę załadować przez ftp, ale to administratorzy będą musieli go aktywować. Z tego co wiem, mogą oni też samodzielnie wstawić styl.

Co do SEO, robienie SEO na conlanging i językotwórstwo mija się z celem, bo nie mamy grupy odbiorców, dla której warto by się męczyć. Ja od dłuższego czasu jestem za pełną konwersją w forum językoznawców, i wtedy ma to sens. Zamieszczamy artykuły, bawimy się w pogrubianie słów kluczowych, sprawdzamy wyniki wyszukiwania w Google adwords i tak dalej. Kategorie na językoznawstwo wędrują do góry, na Wiki rozwijamy artykuły. Wtedy tak.
  •  

Todsmer

#277
Możnaby w ogóle zrobić oprócz forum jakiś portal językowy. Wtedy robimy SEO pod portal, i nie ryzykujemy bandy różnej maści ludzi wchodzących na forum :)

BTW szukałem jakiegoś ładnego stylu mobilnego do SMF i chyba nie ma żadnego sensownego. W wolnym czasie mogę się czymś takim zająć.
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Styczeń 26, 2016, 22:40:10
Możnaby w ogóle zrobić oprócz forum jakiś portal językowy. Wtedy robimy SEO pod portal, i nie ryzykujemy bandy różnej maści ludzi wchodzących na forum :)

BTW szukałem jakiegoś ładnego stylu mobilnego do SMF i chyba nie ma żadnego sensownego. W wolnym czasie mogę się czymś takim zająć.
Byłoby fajnie.
Portal językowy, jak najbardziej, tylko musiałbyś sam się tym zająć lub znaleźć chętnych. Jestem nooblangerem, więc niestety nie pomogę. Pomogę jedynie od technicznej strony.
  •  

Todsmer

No ja raczej też tylko od technicznej strony :P
  •  

Canis

No wiesz, ktoś te artykuły musiałby napisać. Ktoś kompetentny.
  •  

Noqa

To chyba już się przewijało i nigdy nie wyszło. Można posklejać to z jakichś dłuższych postów i pdfów produkcji niektórych użytkowników (Wedyowisz kiedyś wrzucał chyba przemiany od PSu do polskiego swojego autorstwa), ale to będzie raczej taki Frankenstein.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Henryk Pruthenia

E, ja forum przeglądam na telefonie już rok i żadnych większych nie mam o.O.

Todsmer

Ja zacząłem od niedawna i jestem w szoku, jak beznadziejnie nieprzystosowany do telefonów jest aktualny styl forum.
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Styczeń 27, 2016, 11:04:50
Ja zacząłem od niedawna i jestem w szoku, jak beznadziejnie nieprzystosowany do telefonów jest aktualny styl forum.
Cóż, ratuje nas prostota układu i kompletny brak reklam.
  •