Uwagi techniczne

Zaczęty przez Toivo, Luty 21, 2012, 19:33:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Cytat: Canis w Lipiec 18, 2016, 15:45:07Problem powinien już nie występować, dajcie znać, gdyby 403 znowu przeszkadzało wam w pisaniu postów.
Co to było?
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Lipiec 18, 2016, 16:17:39
Cytat: Canis w Lipiec 18, 2016, 15:45:07Problem powinien już nie występować, dajcie znać, gdyby 403 znowu przeszkadzało wam w pisaniu postów.
Co to było?
Duży post w temacie "Ahtialia" powodował wystąpienie 403, uznałem, że to nie jest odosobniony przypadek, i go zgłosiłem.

Z innej beczki, jak to było z tym obowiązkiem powiadamiania o cookies?
  •  

Todsmer

Potrzebowalibyśmy, gdybyśmy używali ich do czegoś innego niż logowanie, np. gdybyśmy mieli reklamy na stronie.
  •  

Canis

Selam, jak pewnie zauważyliście, nadałem sobie uprawnienia administratora.

TO JEST ZAMACH STANU
Ja i Dynozaur przejmujemy całkowitą władzę nad forum
Zamykamy mosty na Bosforze

Dotychczasowi admini się ukrywają
Prosimy o zachowanie spokoju, będziemy zmieniać konstytucję w imię p-prawa i d--d-demokracji?
Jednym z kluczowych punktów jest pisanie czcionką o rozmiarze od 1 do 5.

Spoiler
Taki dżołk x-DdDdDdD

Testuję jeszcze kilka rzeczy, to chwilę potrwa.
W weekend będę chciał się przymierzyć do aktualizacji silnika SMF na forum, a zanim to zrobię, muszę odtworzyć całe forume na dysku lokalnym i sprawdzić, czy coś się nie wypierdzieli po drodze.
[Zamknij]
  •  

Dynozaur

#334
Heeej, ale z tym zamachem to całkiem niezły pomysł xDDD

Trzeba będzie kiedyś spróbować...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

elslovako

Wszystko sfingowane przez Widsiða ;//
  •  

Todsmer

Teraz pozostaje mi tylko was pobanować wszystkich :D
(chyba jeszcze to mi zostało)
  •  

Canis

Todsmer zostaje zbanowany
Skazany na osiem lat odrabiania prac domowych z języka polskiego w ciasnym pomieszczeniu z brzydką polonistką

Przysięgam, że Widsið nie ma z zamachem stanu nic wspólnego
  •  

Todsmer

No nie ma, jak się ma dostęp do bazy, zmiana uprawnień to kwestia jednego zapytania pewno :)
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Lipiec 19, 2016, 14:09:09
No nie ma, jak się ma dostęp do bazy, zmiana uprawnień to kwestia jednego zapytania pewno :)
Ta, kwestia przestawienia grupy u danego użytkownika z 0 na 1. A że u nas jest śmiechowa sytuacja, że nasza administracja jest organem decyzyjnym, ale nie wykonawczym i nie ma nawet dostępu do serwera, to takie rzeczy nie dziwią... teoretycznie nawet dałoby się twojego posta przypisać jasnemusfinksowi, jeśli się nie mylę, albo dać mu 9543 pochwał.

Tak czy siak, będę przez cały ten tydzień prowadził pewne prace techniczne, a w weekend (o ile się czegoś nie przestraszę i się nie wycofam) postaram się zrobić większą kopię serwera i upgrade. Tzn. kopie są automatycznie robione na webd.pl, ale co jakiś czas wolę je zapisywać u siebie na dysku.

Potem oczywiście zdam uprawnienia.
Spoiler
Może...
[Zamknij]
Spoiler


[Zamknij]
  •  

Todsmer

Super, a co będziesz robić? (w sensie te pewne prace techniczne)
  •  

Canis

Cytat: Todsmer w Lipiec 19, 2016, 14:41:46
Super, a co będziesz robić? (w sensie te pewne prace techniczne)
Gdy byłem administratorem, pododawałem dla ubawu pewne mody, które zmodyfikowały nam strukturę bazy danych. Te dodatkowe tabele chciałbym usunąć. Również, po upgradzie forum (o ile się uda), chciałbym zobaczyć, czy nie ma jakichś modów, które mogłyby się przydać dokładnie naszej społeczności (aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby czegoś nam brakowało). To tylko pewne zabiegi, oprócz tego chciałbym wprowadzić funkcjonalność, która będzie mi raportować o waszych myślach, położeniu waszych seksownych sióstr i stanie waszego konta.
No, to drugie nie powinno być problemem, przecież robiąc zbiórkę mam wasze numery bankowe...
le happy doge
[Zamknij]
ACHTUNG, przez ten tydzień, a zwłaszcza w weekend i poniedziałek w ciągu dnia, na całym serwerze mogą się dziać cuda niewidy, takie jak np. kompletne wyłożenie się wszystkiego. Nie wpadać w panikę, wszystko zostanie ogarnięte w pewnym tempie, aczkolwiek w razie pośpiechu mój numer konta znacie, więc nie ma się czego obawiać. Posty możecie normalnie pisać, nie przewiduję żadnego ryzyka utraty czegokolwiek.
  •  

Canis

Aha, i zgodnie z sugestią kote, może w końcu coś zrobię z tym "Ojapierdolę" w bazie danych.
  •  

Canis

Fun fact: baza danych naszego serwera ma skromny gigabajt =D
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •