Pytanie o wiki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 11, 2012, 03:44:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Mi to akurat nie przeszkadza, zresztą znajduję mój język w liście konlangów.

Natomiast przydałoby się coś zrobić ze stroną główną - po apdejcie wygląda niezbyt atrakcyjnie.
  •  

Canis

Cytat: tqr w Październik 18, 2012, 13:37:13
Mi to akurat nie przeszkadza, zresztą znajduję mój język w liście konlangów.

Natomiast przydałoby się coś zrobić ze stroną główną - po apdejcie wygląda niezbyt atrakcyjnie.
Też mi coś nie gra. Mam wrażenie, że kolory ssą.

Co do listy conlangów - zacząłem mozolną robotę dodawania do listy tych, które mają artykuły na Wiki a tam ich nie ma. To niestety potrwa, bo to trudna sprawa.
  •  

Widsið

Cytat: Canis w Październik 18, 2012, 13:36:58Nazwa pełna, nazwa krótka, czy kod. Co Ci wygodniej.
No ok, teraz rozumiem. Ale po chuj ten kod? Trochę to niepotrzebne mnożenie bytów, jeśli ktoś nazwie swój język protosakomanofrazowobodrzykański, to raczej jest gotowy wpisać tę nazwę, poza tym, przynajmniej mnie, po wpisaniu w wyszukiwanie "język pom" jeszcze przed naciśnięciem enter, przeglądarka sama otwiera mi listę pasujących artykułów w rozwijalnej liście, tak jak w rozmaitych Wikimediach.
  •  

Canis

Cytat: Widsið w Październik 18, 2012, 13:43:05
Cytat: Canis w Październik 18, 2012, 13:36:58Nazwa pełna, nazwa krótka, czy kod. Co Ci wygodniej.
No ok, teraz rozumiem. Ale po chuj ten kod? Trochę to niepotrzebne mnożenie bytów, jeśli ktoś nazwie swój język protosakomanofrazowobodrzykański, to raczej jest gotowy wpisać tę nazwę, poza tym, przynajmniej mnie, po wpisaniu w wyszukiwanie "język pom" jeszcze przed naciśnięciem enter, przeglądarka sama otwiera mi listę pasujących artykułów w rozwijalnej liście, tak jak w rozmaitych Wikimediach.
Korzystaj z tej metody, która Ci jest wygodna. Z tego, co wiem, strony przekierowujące (jak np. c34) nie są liczone do liczby artykułów, a więc polecam traktować to jako wprowadzenie stron technicznych, a nie mnożenie bytów.
  •  

Canis

Uwaga, na razie kończę robotę (zmęczyłem się i zaczynam robić pomyłki), ale to nie jest koniec zmian.

Chciałbym jeszcze jakiś feedback odnośnie nowego układu menu.

UWAGA: fail fundacji MediaWiki, który uniemożliwia (tymczasowo, mam nadzieję) ściąganie z ich strony, uniemożliwił mi instalację oprogramowania antybotowego na Conlanger Wiki. Aby wiki w ogóle działało, usunąłem starą wersję tego moda, a aby uniknąć kurwa tego, zamknąłem możliwość rejestracji na Wiki. Mam nadzieję, że taki stan nie potrwa dłużej niż kilka dni. Jeśli ktoś bardzo chce się teraz rejestrować, to niech da mi znać.
  •  

Feles

Cytat: Canis w Październik 18, 2012, 13:28:45
To akurat, jak ktoś bardzo się upiera, można nagiąć. Możesz sobie zostawić "anatolski", choć ja teraz masowo wszystko przestawiam. Ale norma będzie taka, jak w antycznych czasach, czyli "Język x". Powody są dwa, po pierwsze, wygląda to elegancko,
Za to nieelegancko się kategoryzuje, nieelegancko sortuje i nieelegancko linkuje.

Cytat: Canis w Październik 18, 2012, 13:28:45
a po drugie, istnieje hipotetyczny Język parambambam i państwo Parambambam. Stron ujednoznaczniających nie lubię.
Równie sensowne byłyby artykuły: Parambambam i Państwo Parambambam. Conlanger Wiki to wiki przede wszystkim o językach, nie państwach.

Zresztą, może zgodziłbym się co do nazw przymiotnikowych, jak np. ęmucki, które same z siebie wymagają rzeczownika, ale robić to samo z nazwami rzeczownikowymi? Język esperanto? Język toki pona? Język Czarna Mowa?

Cytat: Canis w Październik 18, 2012, 13:28:45
Ponieważ przeszkadzają długie nazwy takich artykułów, wprowadzam kody skrótowe. Jeśli nadałem Językowi parambambam kod c953, to zapamiętujesz ten numerek Twojego conlangu, w szukajce wpisujesz c953, i lądujesz gdzie trzeba. Skróty niestandardowe (własne) też można sobie, rzecz jasna, na własną rękę, wprowadzać.
W tym nie widzę sensu zupełnego. Jako przeciętny użytkownik już wolałbym wpisywać długie nazwy, które coś mi mówią, niż pamiętać krocie kodów, które i tak będą mi się mylić.
Jako autystyczny użytkownik – a co, jeśli uznam, że wolałbym np. 157 zamiast 953, i w ogóle dlaczego ja dostaję ciągle takie brzydkie liczby, a reszta takie ładne?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Dostaniesz ładny numerek, jak ładnie poprosisz. Nie chcesz tego systemu - nie używaj. Proste jak drut. To jest opcja, a nie obowiązek.

>Język Czarna Mowa
Obraźliwy argument. A co ja, maszyna? Żebym nie widział, że takie zwroty nie mają sensu? "Guno" zostawiłem jako "guno" i z wieloma nazwami będzie tak samo. Przecież kiedyś też tak było, że normą było "Język x", ale niektóre języki miały tylko nazwę własną w tytule artykułu. To były wyjątki. Teraz będzie tak samo.
  •  

Pingǐno

#37
Mi się tam podoba.
WIKIPEDYZACJA KONLANGERA!

Ja prosiłbym o innych o estetyzację własnych artykułów (Et medice, cura te ipsum!)

Cytat: Post na doleChłopcy!
So gay.
  •  

Serpentinius

Chłopcy!

Potrzebuję waszej pomocy.
Chcę przystąpić do akutalizacji informacji w wiki.
Czy dysponujecie szablonami do wieży języków? Potrzebuję zmienić conieco.
Poza tym przygotujcie się na artykuły o kirylindzkim (cyrylindyjskim, cyrylinduskim), szlawskim i słowskim.
Będzie wielki comeback. :)
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Serpentinius w Październik 18, 2012, 17:50:59
Czy dysponujecie szablonami do wieży języków? Potrzebuję zmienić conieco.
Otwierasz stronę z wieżą języków (Np. Pruthenia ma okazałą kolekcję :D) i klikasz napis «Edytuj». Kopiujesz zawartość i sobie wklejasz na swoją przyszłą piękną stronę. Edytujesz tekst i voila :p
The n-word
  •  

Canis

#40
Cytat: Serpentinius w Październik 18, 2012, 17:50:59
Chłopcy!

Potrzebuję waszej pomocy.
Chcę przystąpić do akutalizacji informacji w wiki.
Czy dysponujecie szablonami do wieży języków? Potrzebuję zmienić conieco.
Poza tym przygotujcie się na artykuły o kirylindzkim (cyrylindyjskim, cyrylinduskim), szlawskim i słowskim.
Będzie wielki comeback. :)
Czym jest wieża języków? (I czym jest akutalizacja, tym, czym myślę, że jest? xD)

Zawsze można skorzystać z tego. Dobrze wygląda i można ładnie to dostosować do swoich potrzeb.

@up: A, chodzi o wieżę Babel... niektórzy mają starą, dobrą, pionową, a niektórzy (np. ja) mają poziomą, która wygląda jak ordery na marynarce, ale mniej mieści. Skopiuj, wklej, dostosuj :D
  •  

Widsið

Możnaby zmienić to ewidentnie łamiące prawa autorskie logo?
  •  

tob ris tob

Ewidentnie? Nie widzę tego.
Dzień dobry :-)
  •  

Todsmer

Które logo? To będące derywatem loga Wikipedii, będącego na licencji GNU FDL, pozwalającej na kopiowanie, dystrybucję i modyfikację?
  •  

Widsið

Logo Wikipedii nie jest oferowane w ramach licencji GNU FDL, a jeśli ewidentna inspiracja nim nie jest dla kogoś widoczna, polecam kontakt z prawnikiem.
  •