Odnośniki przydatne językotwórcy - wasze sugestie

Zaczęty przez Towarzysz Mauzer, Sierpień 28, 2011, 14:10:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Toivo

  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

#287
Cytat: Feles muribus w Styczeń 16, 2013, 13:24:26
http://gesc19764.pwp.blueyonder.co.uk/vowels/vowel_systems.html

O.
Tylko, że lingwistyka opisywana po angielsku jest trudna do zrozumienia. :(

---
  •  

Henryk Pruthenia

Jak się nie umie po angielsku - to tak. Jako osobie siedzącéj na forze lingwistyczno-konlangerskiém polecam Ci ogarnięcié tegoż języka, ze względu na to, że większość rzeczy będzie w tém języku właśnie podawana.

Towarzysz Mauzer

No i ostatecznie, nad tekstami naukowymi po angielsku trzeba się po prostu trochę skupić, ale to nie jest taki trudny rejestr, jak np. literatura, nie-e?
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Pingǐno

#290
Cytat: Towarzysz Mauzer w Styczeń 16, 2013, 18:16:13
No i ostatecznie, nad tekstami naukowymi po angielsku trzeba się po prostu trochę skupić, ale to nie jest taki trudny rejestr, jak np. literatura, nie-e?

Nie porównywałbym literatury do esejów prac naukowych (mah fawlt). xP Aleno racja, w sumie.
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Henryk Pruthenia

A wy się dziwicie, że ja za niém nie przepadam.
Jasnego wyrzuciliśmy, choć tamten nie spamował. Po prostu pisał za mało, no po prostu po jasnosfixowatemu. A ten tutaj spamuje, a daléj jest tolerowany przez swojego kumpla Felesa...
Ja tam jestem za ostrzeżeniém dlań, by przestał spamować. Naprawdę, nie trzeba komentować każdego nowowyświetlonego posta...

Feles

Ależ ostrzeżenie już dostał, i to nie pierwsze.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Towarzysz Mauzer

Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Todsmer

Dysponuje ktoś zmianami fonetycznymi między średnioniderlandzkim a współczesnym? Nigdzie tego nie mogę znaleźć (wszystko, co znalazłem, kończy się na średnioniderlandzkim, a nie opisuje nic dalej).
  •  

Pluur

Ni wiem czy znocie, ale tutej wom daja taki link, w kerym je wymowa MAF-owskiech dźwięków (niestety nie wszystkiech); myśla że doś dobrze to robiom.
http://ipa.group.shef.ac.uk/symbols.php
  •  

Towarzysz Mauzer

Podrzucam moje notatki z gramatyki dolnołużyckiej, a w zasadzie skrócone tłumaczenie rozdziałów o fleksji z gramatyki Šwjeli na polski:
https://docs.google.com/file/d/0B4Afwps9vfX8NWVwLUwzU0V0dUk/edit?usp=sharing
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Pluur

  •