Czas edytowania własnych postów

Zaczęty przez lehoslav, Sierpień 20, 2011, 22:44:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

lehoslav

warto by według mnie ograniczyć.
  •  

tob ris tob

Cicho, bo jeszcze komuś podsuniesz pomysł!
Dzień dobry :-)
  •  

Silmethúlë

A według mnie nie. Jedynym argumentem za jest chyba to, żeby userzy nie oszukiwali, po napisaniu czegoś, że tego wcale nie napisali. Przez n lat istnienia tego forum takie historie się nie zdarzały. A czasem późniejsza edytacja posta się przydaje, choćby w rzeczach typu wspólne projekty, gdzie podsumowanie ustalonych rzeczy ląduje do listy w pierwszym poście.

A poprawienie literówki w poście kilka tygodni po napisaniu go też zbrodnią nie jest.

Od biedy możnaby wyłączyć edycję postów, na które ktoś odpowiedział (ale dopóki nie ma odpowiedzi - można edytować), wtedy nie sfałszuje się posta, który wywołał burzę, ale będzie można poprawić literówkę albo dodać nowe informacje do ostatniego posta w temacie.

Ale nawet takie rozwiązanie wprowadziłbym dopiero po wystąpieniu kilkakrotnie problemów z edytowaniem postów... Wcześniej to na siłę ograniczanie możliwości użytkownikom, bo "coś kiedyś może się wydarzyć".
  •  

Henryk Pruthenia

Popieram Silmethúlë.
A czy administrator przypadkowo nie ma wglądu do poprzednich edycji wiadomości? Nie wiem, pytam się.

Pingǐno

O nie, nie, nie!
Ja umrę bez edytowania postów!
  •  

Henryk Pruthenia

#5
Cytat: Pingijno w Sierpień 20, 2011, 22:56:37
O nie, nie, nie!
Ja umrę bez edytowania postów!
Zmieniam zdanie.
Trzeba możliwość edytowania postów zablokować! :D xD

A sam edytuję... Ech!

Ghoster

Jezu, ludzie, błagam, jeżeli jakiś użytkownik będzie zmieniał własne słowa by wygrać słowną debatę to świadczy to i wyłącznie o jego niedojrzałości psychicznej. Nie widzę powodu by to ograniczać, tym bardziej, że na starym forum właśnie dodawałem mnóstwo rzeczy do swoich postów (ha, cztery aktualizacje w przeciągu tygodnia), a i poprawienie pewnej literówki, która się przypadkowo trafiła też grzechem nie jest.
Pomysł moim zdaniem nietrafiony.
  •  

Canis

Lehoslav: pisz dłuższe posty, i z większą gracją, do stu rozjechanych jeży...

Nie widzę żadnego powodu, by blokować możliwość edytowania postów. Jak to się mówi: "Błędem nie jest błąd popełnić. Błędem jest błędu nie poprawić." A jeśli ktoś zmienia posty tylko po to, by wygrać dyskusję, to szybko go rozniesie presja społeczna. Bo jestem pewny, że to samo wyjdzie na jaw.
  •  

Vilén

Cytat: Silmethúlë w Sierpień 20, 2011, 22:51:39Przez n lat istnienia tego forum takie historie się nie zdarzały.
Raz się zdarzyło. Kwadrat popełnił jakiegoś rażącego błęda, ktoś mu go wytknął, a wtedy Kwadrat po cichu zmienił swojego posta i tego wytykającego, a później napisał ,,i gdzie tu widzisz błąd?".

Also: Ja też jestem przeciw jakimkolwiek formom zabraniania edycji postów.
  •  

tob ris tob

I jeszcze raz jaśnie pan Sfinks w swym conlangu stosował niekonsekwentną diakrytykę, ktoś mu to wytknął i zmienił. Na szczęście, ktoś to zauważył.
Wniosek: cytuj posty, do których się odnosisz.
Dzień dobry :-)
  •  

Pingǐno

Cytat: тоб рiс тоб w Sierpień 20, 2011, 23:15:24
I jeszcze raz jaśnie pan Sfinks w swym conlangu stosował niekonsekwentną diakrytykę, ktoś mu to wytknął i zmienił. Na szczęście, ktoś to zauważył.
Wniosek: cytuj posty, do których się odnosisz.
Oj to przecież nic, jak tak samo robię. W dodatku to JasnySfinks!
  •  

Vilén

Cytat: Pingijno w Sierpień 20, 2011, 23:17:07
Cytat: тоб рiс тоб w Sierpień 20, 2011, 23:15:24
I jeszcze raz jaśnie pan Sfinks w swym conlangu stosował niekonsekwentną diakrytykę, ktoś mu to wytknął i zmienił. Na szczęście, ktoś to zauważył.
Wniosek: cytuj posty, do których się odnosisz.
Oj to przecież nic, jak tak samo robię. W dodatku to JasnySfinks!
No właśnie, to tylko jasnygwint. Ale on przynajmniej się nie wypierał, że zmienił, więc, zdecydowanie to nie przykład.

BTW, znalazłem takie coś:

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1841

Ale po szybkim zajrzeniu do kodu, okazało się, że to znów jest zależne od użycia konretnego, defaultowego skina. No i konieczne byłoby przetłumaczenie tego.
  •  

lehoslav

#12
Cytat: Canis w Sierpień 20, 2011, 23:07:40
Lehoslav: pisz dłuższe posty, i z większą gracją, do stu rozjechanych jeży...

Mogę tu w ogóle nie pisać, jeżeli to problem...

Wszystko fajnie, tylko ja akurat ludziom trochę mniej wierzę. Uważam, że możliwość edycji postu po tygodniu wprowadza zamęt. Poza tym wydaje mi się, że powinno się najzwyczajniej w świecie zastanowić i parę razy przeczytać własne wypociny, zanim naciśnie się "zapisz". Jak ktoś napisze jakieś gówno, sto razy to zmieni, a pięć osób to zacytuje i skomentuje na różnych stadiach, to nie bardzo wiadomo o co chodzi.
Ale skoro wszystkim stan obecny odpowiada, to niech tak będzie, jak jest.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: lehoslav w Sierpień 21, 2011, 00:22:17
wydaje mi się, że powinno się najzwyczajniej w świecie zastanowić i parę razy przeczytać własne wypociny, zanim naciśnie się "zapisz".

"« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 11:28:52 pm wysłana przez lehoslav »"

hm...
nie lubię nikomu niczego wytykać. z wyjątkiem hipokryzji...
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

zavadzky

A może pójdziemy w drugą stronę i zablokujemy możliwość odpowiedzi przez 24h, żeby był czas na refleksję? :D
  •