Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conlangi: a posteriori

Język boj(k)owski

<< < (2/7) > >>

Pluur:
No to czekamy na innych - póki co 1:1 :D

Widsið:
A ja się zastanawiam, jak zrobić etymologiczną ortografię do języka, który na tym etapie jest w swojej dobie starej, czyli poprzedni etap to praceltycki, silą rzeczy pozbawiony ortografii. U mnie bazą dla ortografii staroburgundzkiej był galijski, bo bliski genetycznie, tutaj może ciekawsze będą faktycznie te hellenizujące opcje, gdzie co autor, to inny zapis tego samego dźwięku? Galijski przed łaciną też miał taką fazę (i swoją drogą nadal chętnie pomogę w rozgryzaniu galijskich zagadek, jakby ktoś chciał, trochę się tym zajmowałem na studiach, a i medalowy artykuł na polskiej Wikipedii jest mojego autorstwa).

Henryk Pruthenia:
Ja bym z chęcią poczytał o tym. Niedługo biorę się za "Języki Świata" i tam jest też według spisu treści o języku Galatów.

A jeżeli rozumiem - to Pluurowi chodzi o nowoczesnę ortografię.

Pluur:

--- Cytuj ---A ja się zastanawiam, jak zrobić etymologiczną ortografię do języka, który na tym etapie jest w swojej dobie starej, czyli poprzedni etap to praceltycki, silą rzeczy pozbawiony ortografii.
--- Koniec cytatu ---
Tak jak wspomniał HP chodziło mi o najnowsze (nowoczesne) stadium języka.

--- Cytuj ---U mnie bazą dla ortografii staroburgundzkiej był galijski, bo bliski genetycznie, tutaj może ciekawsze będą faktycznie te hellenizujące opcje, gdzie co autor, to inny zapis tego samego dźwięku?
--- Koniec cytatu ---
Ogólnie galijski jest dla mnie takim, trochę niestety ubogim, pomocnikiem. Myślę, że bojkowski i galijski byłyby sobie dużo bliższe, niż bojkowski a irlandzki, czy walijski. Co do ortografii póki co to spróbuję tą etymologiczną (greką) i fonetyczną łacinką.

--- Cytuj ---Galijski przed łaciną też miał taką fazę (i swoją drogą nadal chętnie pomogę w rozgryzaniu galijskich zagadek, jakby ktoś chciał, trochę się tym zajmowałem na studiach, a i medalowy artykuł na polskiej Wikipedii jest mojego autorstwa).
--- Koniec cytatu ---
Oj tak wszelkie informacje o tym języku przydadzą się.

--- Cytuj ---Ja bym z chęcią poczytał o tym. Niedługo biorę się za "Języki Świata" i tam jest też według spisu treści o języku Galatów.

--- Koniec cytatu ---
Czytałbym.

--- Cytuj ---A jeżeli rozumiem - to Pluurowi chodzi o nowoczesnę ortografię.
--- Koniec cytatu ---
Ano ;)

Pluur:
Post pod postem, ale trudno. Poniżej lista liczebników w języku średniobojkowskim. Myślałem, że dzisiaj zdążę opisać ten okres, ale jednak nie, wiec musicie się uzbroić w cierpliwość, aczkolwiek liczebniki dużo o tym języku powiedzą:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej