Artykuł Października

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 03, 2017, 07:04:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wybierz artykuł października,

Język ərütat
2 (18.2%)
Logiczny język
1 (9.1%)
Nazwy miejscowe w Prusiech
8 (72.7%)
Język szyrneński
0 (0%)
Bohenizm
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Henryk Pruthenia


Kazimierz

Głosuję na Nazwy miejscowe w Prusiech. Bardzo ciekawy i potrzebny artykuł, szukałem nawet czegoś takiego. A tematyka jest mi bliska, bo to przecież moje okolice.
  •  

Henryk Pruthenia

Ja takoż.
O, i jeszcze jedno, głosowanie potrwa trzy dni jeszcze tylko.

Caraig

Również głosuję na artykuł Dynka. Zacny to projekt i miejmy nadzieję, że wyjdzie poza to forum.
  •  

Dynozaur

Zagłosowałem na ərütat. Conlang ładnie opisany, w sposób jasny i czytelny. Czego chcieć więcej?

PS: Inspirujecie mnie do dalszej pracy. A czy wyjdzie poza Somięz - zobaczymy, kontaktuję się ostatnio ze znawcami tematu w kwestji pewnego rękopisu (spisanego w okresie IIWŚ i krótko po), tylko nikt nic nie wie xDDDD Jeśli by się odnalazł (jeżeli gdzieś się zachował, to prawdopodobnie w Krakowie), to pewnie zyskalibyśmy potężne źródło ludowych nazw i naprawdę byłoby co analizować (potencjalny doktorat). Ale szanse na to są jak na wyleczenie raka trzustki w stadjum terminalnym xDDDDD Ale cóż, przynajmniej kontaktuję się z naukowcami, przez co już mnie trochę znają. Może coś z tego będzie.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia


Dynozaur

#6
"Polskie nazwy miejscowe dla Warmji (sic) i Pomorza Mazurskiego" Przemysława Olszewskiego (1913-1972).

Praca dokończona po wojnie, dostała pozytywną opinję profesorów UJ (gdzie wówczas pracował Olszewski), ale niestety nigdy nie została przepisana ani wydana drukiem. Autor chciał ją wydać, ale niestety nie znalazł funduszy i pozostała ona jedynie rękopisem.

Pytanie brzmi - co z tym rękopisem się stało? Jeżeli leży w zbiorach UJ to jest przynajmniej bezpieczna - może nie będzie prosto do niej dotrzeć (każda bibljoteka ma zbiory, których nie udostępnia nikomu... a to muszą być bardzo głębokie zbiory, że nikt do tej pracy nie dotarł - zakładając, że ona tam jest), ale być może wstawiennictwo jakiegoś znanego w dziedzinie profesora mogłoby ułatwić zadanie. Ale jeżeli Olszewski nie oddał pracy UJowi, tylko zachował dla siebie, to mogło się z nią stać dosłownie wszystko i nawet jeśli przetrwała, to raczej się do niej nie dotrze.

Tak więc, sprawa jest naprawdę skomplikowana... ale cóż, cuda czasem się zdarzają, a "święte grale" czasem odnajdują. To, że tak zacna badaczka jak prof. Biolik nie wiedziała o tej pracy praktycznie nic może świadczyć o tym, że być może nie tyle tej pracy nie odnaleziono, co nikt jej tak "na poważnie" nie szukał i może faktycznie przeleżała w zapomnieniu gdzieś na UJcie?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Ciekawa sprawa. Skąd się o tym dowiedziałeś?

PS: Wymyśl jakąś informację, by mieć co wpisać na wiki :P

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Zamknąłem głosowanie.
Nazwy miejscowe w Prusiech wygrały z niespotykaną do tej pory ilością głosów - aż ośmiu!
Gratuluję!

Dynek, mała prośba - co wpisać w infoboksie? Pamiętaj, że wezmę Twoją propozycję na poważnie :D

Borlach

I nie ma się chyba czego dziwić xD Samemu bym zagłosował najpewniej na erutat, ale ogrom projektu Dynozaura... no zasługuje na szacunek
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

#11
Ano, prawda.
Mam nadzieję, że kiedyś dzieło owe, po mnogich perturbacjach, drukiem się ukaże!

EDIT: Dynek, dodaj sobie też medal (wikikod: {{AM}} ), jeżeli nie chcesz, bym Ci psuł monoetnicznej (xD) historii artykułu. :D

Henryk Pruthenia

Dobra, zrobione. Temat zamykam. Pozwoliłem sobie przywrócić parę wcześniejszych pytań - docelowo na stronie będzie dwanaście pytań, za każdy rok, dzięki czemu artykuł miesiąca będzie oznaczony na stronie przez okrągły rok :)