Przywitania

Zaczęty przez Feeana, Luty 23, 2012, 22:24:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alfrún Trollsdóttir

Nowi użytkownicy, proszę. Ale jestem Pierwszą Martą, o ile pamiętam. Więc zawłaszczam sobie przywilej marudzenia na ten temat w lutym.
I conlanger płci męskiej to w moim idiolekcie "językotwórca", gdzie kobieta robiąca to samo to "językotwórczyni". Ale to ja jestem zboczona. Chociaż n00blangerzy... to inna historia.
Kiedy ktoś pyta cię o religię i poglądy polityczne - udaj że nie mówisz w jego języku. Nigdy nie wiesz, kiedy zacznie się pogrom ruchu miłośników truskawek.

<a href="http://trollsdottir.wordpress.com">Trolls love coldness</a>
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: Alfrún Trollsdóttir w Luty 25, 2012, 10:36:47
Nowi użytkownicy, proszę. Ale jestem Pierwszą Martą, o ile pamiętam. Więc zawłaszczam sobie przywilej marudzenia na ten temat w lutym.
I conlanger płci męskiej to w moim idiolekcie "językotwórca", gdzie kobieta robiąca to samo to "językotwórczyni". Ale to ja jestem zboczona. Chociaż n00blangerzy... to inna historia.
Dobra, przekonała jeś mię.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Vilène

Cytat: Alfrún Trollsdóttir w Luty 25, 2012, 10:36:47
I conlanger płci męskiej to w moim idiolekcie "językotwórca", gdzie kobieta robiąca to samo to "językotwórczyni".
A dla mnie conlanger płci męskiej to w moim idiolekcie "językotwórca", a kobieta robiąca to samo to też "językotwórca"...
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Ⓐ Vilén w Luty 25, 2012, 16:47:55
A dla mnie conlanger płci męskiej to w moim idiolekcie "językotwórca", a kobieta robiąca to samo to też "językotwórca"...
No racja... Wafelki nie mają płci, to jak je możesz rozróżniać?

Feles

CytatI conlanger płci męskiej to w moim idiolekcie "językotwórca", gdzie kobieta robiąca to samo to "językotwórczyni".
Lubię. :-*

Do tego myślałem kiedyś nad rozróżnieniem "językotwórcy" (r. wspólny) - "językotwórcowie" (r. męski) - "językotwórczynie" (r. żeński).
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Vilène

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 25, 2012, 17:37:00
No racja... Wafelki nie mają płci, to jak je możesz rozróżniać?
A odczepta się wszyscy od tych wafelków... to, żem asekszual nie oznacza, że wszyscy muszą się z tego naśmiewać ;/.
  •  

Fanael

Cytat: Ⓐ Vilén w Luty 25, 2012, 17:46:34
Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 25, 2012, 17:37:00
No racja... Wafelki nie mają płci, to jak je możesz rozróżniać?
A odczepta się wszyscy od tych wafelków... to, żem asekszual nie oznacza, że wszyscy muszą się z tego naśmiewać ;/.
Raczej nie chodzi o to, żeś aseks, a o same wafelki. Przecież nawet samo słowo "wafelki" brzmi śmiesznie ;-)
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Mścisław Bożydar

Ta, zauważyłem ostatnio w sklepie i ażem się zdziwił.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

Ja spotkałem je chyba pierwszy raz w wakacje nad morzem.
Czekolada po bokach - genialne, jakieś wafelki w czekoladzie, które można jeść i się nie pociapciać.

A polska nazwa też na plus.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Vilène

Cytat: Fēlēs w Luty 25, 2012, 19:17:08
Ja spotkałem je chyba pierwszy raz w wakacje nad morzem.
Czekolada po bokach - genialne, jakieś wafelki w czekoladzie, które można jeść i się nie pociapciać.
A ja pierwszy raz o nich słyszę... karfurowskie wafelki za złotówkę > *, są tanie, dobre, i ich jest aż 6, przez co starczają na cały dzień.
  •  

Wedyowisz

Cytat: Feeana w Luty 24, 2012, 21:13:42
W takim razie miałabym pytanie, gdzie można nabyć potrzebną wiedzę? Internet jest bardzo pomocny, ale nie wiem od czego zacząć, moja wiedza jest bardzo chaotyczna i powinnam najpierw stworzyć sobie solidne podstawy. Od czego zacząć?

Możesz spróbować przeczytać language construction kit Zompista: http://www.zompist.com/kit.html
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

sinn.diroe

No nie wiem jak się tu wyrazić,by nikogo nie obrazić a ni zanudzić...
Powiem po prostu:
,,Dzień Dobry,raczej Dobry Wieczór..."
Fragment Biblii po lidwoińsku(fonetycznie):
Nogats el Betsaidu
Luitalcoron nest re Betsaidu,swe zisim konpresan.
Bif ber gartan nogatsu um ivefekiuem bi tialaidan.
(Ślepiec z Betsaidy,Ewangelia
św.Marka,pierwsze 3-4 wersety)
  •  

Feles

A może więcej od siebie? Takie coś każdy może wytrzasnąć. :-D
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Mścisław Bożydar

Sinn.diroe, witamy.
Możesz napisać coś więcej?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •