Język ikanejski [Ziemlia]

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 22, 2015, 15:42:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Heh, niechcący. Była to kombinacja kresek u dołu i kresek krótkich. Obydwa elementy powtarzają się tu i ówdzie.

Obcy

CytatJesteś w stanie policzyć jedną dłonią do 12.

Dokładnie, a ja dodałem sobie, że 1-12 policzę kciukiem, jednak 13 i14 policzę palcem wskazującym.  :-D

A system sześćdziesiętny przecież do dziś wykorzystujemy m.in. do liczenia sekund i minut (w fizyce i w geografii).
  •  

Henryk Pruthenia

O, ja zawsze interpretowałem system dwunastkowy jako pięść = 1, pięć palców = 6, + druga dłoń.

Henryk Pruthenia

#18
Wie ktoś jak ładnie byłoby tą moją tabelkę przekonwertować na biało czarną? Coby to ładniej można obrobić i pisać w tym.

No i dodatkowo muszę wprowadzić parę znaków odpowiadających fonetyce języka ikanejskiego. Na przykład przy duplikacji wskaźnik jej, bo po co podwajać ten dźwięk? I oczywiście, byłoby to od razu po duplikowanej sylabie, a nie w swoim miejscu w słowie.

No i przy okazji chyba czas powrzucać inne konlangi spod znaku Ziemli. Mam ich od groma, i zastanawiam się, czy zaspamować forum, czy wrzucić na wiki, gdzie nikt tego z drugiej strony nie zobaczy...

Caraig

CytatNo i przy okazji chyba czas powrzucać inne konlangi spod znaku Ziemli. Mam ich od groma, i zastanawiam się, czy zaspamować forum, czy wrzucić na wiki, gdzie nikt tego z drugiej strony nie zobaczy...
Spamuj, w sumie po to chyba jest to forum, żeby były tu conlangi.
A na wiki też możesz wrzucić później. Przynajmniej ja tam zaglądam.
  •  

Henryk Pruthenia

Dzięki.  Ale tu chodzi o jakieś piętnaście nawet konlangów. Dlatego użyłem słowa spam - są dość dobrze opisane i ich wrzucenie nie zajmie wiele czasu.

No i tak poza tym: właśnie kończę robić własną glinę, więc możecie się szykować na konlangerskie zapisy nań!

Henryk Pruthenia

Rozjaśniłem zapis i dodałem zasady transliteracji. Link oczywiście

Lukas

Co z resztą gramatyki nawet na wiki jest niekompletną czy można prosić o jej upublicznienie? A co do ergatywności to poza kilkoma na starym forum wiele takich nie było.
  •