Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Dynopruthopa: polska redakcja języka cerkiewnego

<< < (2/3) > >>

Mścisław Bożydar:
Gołąbeczki, ustalcie to może między sobą, co? :P

Henryk Pruthenia:
Dynozaur, Kraków to też Polska ;p
Ja to sobie wyobrażałem tak:
Kraków i tamte rejony to prawosławie, a w innych rejonach jakiś mniejszy procent (~5%?). Ludzie w końcu migrują. I myślę, że byśmy mieli zachodniosłowiańską redakcję SCS, lub dwie: morawską i polską. Ta Polska była by używana jeszcze na Litwie. Prusach etc. 

Mścisław Bożydar:

--- Cytuj ---Dynozaur, Kraków to też Polska ;p

--- Koniec cytatu ---
O.O
Dynek, Poguś chyba serio nie żyje! On w życiu by nie napisał, że Kraków to Polska!

Ej Ty, co się podajesz za Henryka! Kim jesteś i co z nim zrobiłeś?!

Dynozaur:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 06, 2012, 15:12:26 ---Dynozaur, Kraków to też Polska ;p
--- Koniec cytatu ---

Lwów też, co chyba ustaliliśmy. Z tym, że co do ustalenia dokładnej polsko-małoruskiej granicy, to jeszcze czeka nas parę wojen i wojenek.

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 06, 2012, 15:12:26 ---Ja to sobie wyobrażałem tak:
Kraków i tamte rejony to prawosławie, a w innych rejonach jakiś mniejszy procent (~5%?). Ludzie w końcu migrują. I myślę, że byśmy mieli zachodniosłowiańską redakcję SCS, lub dwie: morawską i polską. Ta Polska była by używana jeszcze na Litwie. Prusach etc.

--- Koniec cytatu ---

Mogę na to przystać pod jednym warunkiem.

SKREŚLAMY z Dynopruthopy twoją popierdzieloną warjację na temat języka pruskiego. I tak jej już nie rozwijasz. Będzie archaiczna pruszczyzna i to ja się ją kiedy-to w przyszłości zajmę (będzie to mniej więcej rekonstruowany pruski, tylko bez jermańskich naleciałości i zbędnych uproszczeń, walnę też parę drobnych procesików fonetycznych).

Jak chcesz, to możesz pokombinować z jaćwieskim, ale w granicach rozsądku (i pamiętaj, że według nacjonalistycznych Prusów jaćwieski to "djalekt wzchodniopruski", więc nie może się jakoś drastycznie różnić). Ale od pruskiego łapy precz.

Offtopną dyskusję o Dynopruthopie Bahadyr Dobrodziej mógłby wydzielić do tematu o Dynopruthopie w Conworldach? Byłbym wdzięczny.

Henryk Pruthenia:
Chodziło mi o Dynopruthopę ;p
Polskę w Dynopruthopie.

Co do Prusów - OK.
Ale zostają one prawosławne, czy inaczej jest? Bo nie wiem...
A co z Litwą?
Robimy Litwę słowiańską z Białorusami rządzącymi? Hę?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej