Pytanie o wiki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 11, 2012, 03:44:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

spitygniew

Cytat: Towarzysz Mauzer w Styczeń 06, 2013, 17:17:01
Super, wszystko usuwać. Nie ma nic bardziej wkurwiającego niż znikanie postów - a zwracam uwagę, że w takich np. althistach czy aposteriorykach wypierdolić trzeba byłoby dużą część wiadomości, bo przecież mogą być zarzewiem ostrej dyskusji i mowy nienawiści.
Jak komuś zniknie post, to przynajmniej będzie wiedział za co.

Poza tym nie chodzi mi o kasowanie wszystkiego co zawiera dosadne sformuowania, ale tylko argumenty in personam. No, i może po paru postach takiego szamba, jak nie chcesz od razu.
P.S. To prawda.
  •  

Fanael

Cytat: spitygniew w Styczeń 06, 2013, 17:07:32
Cytat: Silmethúlë w Styczeń 06, 2013, 14:57:17
W związku z powyższym proszę o ponownego bana dla Canisa. Przez chwilę było spokojnie. A teraz znowu się zacznie.
Popieram, a co więcej, o cofnięcie mu władzę nad Wiki (o ile to wykonalne) i danie ją komuś normalnemu.
Canis ma władzę nad serwerem. Jeśli chcieć mu zabrać władzę nad Wiki, to trzeba by się wynieść gdzie indziej.
  •  

spitygniew

Cytat: Fanael w Styczeń 06, 2013, 17:35:47
Canis ma władzę nad serwerem. Jeśli chcieć mu zabrać władzę nad Wiki, to trzeba by się wynieść gdzie indziej.
Zaraza.
P.S. To prawda.
  •  

Feles

Cytat: spitygniew w Styczeń 06, 2013, 17:39:48
Cytat: Fanael w Styczeń 06, 2013, 17:35:47
Canis ma władzę nad serwerem. Jeśli chcieć mu zabrać władzę nad Wiki, to trzeba by się wynieść gdzie indziej.
Zaraza.
Klątwa.
Bo to już n+1-sze przenosiny wiki.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Noqa

Tyle, że ustanowienie instytucji apelacji i przywracanie postów skończy się kilometrowyi dyskusjami o to, jakie posty należy przywrócić. Co też sensu nie ma.

Ja już kiedyś proponowałem rozwiązanie. Które sprawdza się na innych forach.
Zamiast tajemniczego usuwania postów i stania nad ludźmi jak przedszkolanka, jasne ostrzeżenia. Mod nie usuwa postów, zamiast tego w trybie moda (tj. aby odróżnić to od osobistej opinii) nakazuje i np. ostrzega, że kolejne posty nie na temat polecą w kosmos. Tylko jeśli jest taka inicjatywa, wydziela niepasujące z wątka posty.
A przy tym ostrzega użytkowników, którzy brużdżą. Jeśli oni się do tego dwa-trzy razy nie zastosują dostają bana dwutygodniowego lub miesięcznego.
Wszelkie dyskusje nt. stosowności ostrzeżeń odbywają się na privie z modem lub adminem. I ta zasada działa tak samo - rozwijanie dram na forum skutkuje ostrzeżeniami i w dalszej perspektywie banem. Jakkolwiek faszystowsko to brzmi.

A Canis i jego humory - na to raczej nie ma rozwiązania, póki forum i wiki nie wyjdą z jego rąk.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#140
[...........]
  •  

Fanael

#141
Gdyby ktoś nie zauważył, nie jestem już moderatorem.

Admin: I znów jesteś, na własną prośbę.
  •  

Canis

Nie mam związku z obecnymi dyskusjami. Do tego przypominam, że nie o moje humory chodzi, ale o szastanie banami Felesa. Nie argumentowałem ani za zmianą moderacji, ani za zmianą administracji, tylko za załagodzeniem decyzji.

Jeżeli ktokolwiek robi burdy, to w tym momencie Silmethúlë oraz spitygniew. Proponuję to zignorować.

Cytat: Towarzysz Mauzer w Styczeń 06, 2013, 17:17:01
Super, wszystko usuwać. Nie ma nic bardziej wkurwiającego niż znikanie postów - a zwracam uwagę, że w takich np. althistach czy aposteriorykach wypierdolić trzeba byłoby dużą część wiadomości, bo przecież mogą być zarzewiem ostrej dyskusji i mowy nienawiści.

Przeciwnie: trzeba raczej stworzyć dział z koszem, tak żeby działania moderatury były przejrzyste i możliwe do cofnięcia, a zamiast robić dramę - rozmawiać.
Jestem za tym rozwiązaniem.
  •  

spitygniew

#143
Cytat: 카니스 w Styczeń 06, 2013, 19:55:24

Jeżeli ktokolwiek robi burdy, to w tym momencie Silmethúlë oraz spitygniew. Proponuję to zignorować.
Pisałem o remedium na obecną sytuację, więc co najwyżej robię metaburdy. Poza tym nie obrażaj się za "nienormalnego", to nie było ad personam, tylko diagnoza. Bo nie chodziło mi o robienie kolejnych przepychanek, a martwię się o moją pracę - nie zapominaj, że razem z Wiki zablokowałeś też moje projekty, a ja o ile sobie przypominam żadnych postów nie usuwałem.

PS. Wyjdźcie z tego domu, plz.
P.S. To prawda.
  •  

Canis

#144
Cytat: spitygniew w Styczeń 06, 2013, 20:21:20
Cytat: 카니스 w Styczeń 06, 2013, 19:55:24

Jeżeli ktokolwiek robi burdy, to w tym momencie Silmethúlë oraz spitygniew. Proponuję to zignorować.
Pisałem o remedium na obecną sytuację, więc co najwyżej robię metaburdy. Poza tym nie obrażaj się za "nienormalnego", to nie było ad personam, tylko diagnoza. Bo nie chodziło mi o robienie kolejnych przepychanek, a martwię się o moją pracę - nie zapominaj, że razem z Wiki zablokowałeś też moje projekty, a ja o ile sobie przypominam żadnych postów nie usuwałem.

PS. Wyjdźcie z tego domu, plz.
Ale ja nie mam nic do Ciebie, a w szczególności nie obrażam się za rzucanie obelg w moją stronę (nawet przeoczyłem) xD Tylko po co to ciągniemy, skoro problem rozwiązany, bo tak:
Fanael otrzymał przeprosiny za to nieporozumienie, a Feles zdjął bana. Boli mnie jeszcze liczba bzdur na mój temat, a ten niesprawiedliwy ban blokował mi możliwość obrony, więc do wtorku sobie powisi ogłoszenie na wiki.

Od początku blackout wiki to miał być protest (acz wiem, że pisałem inaczej, by nie bagatelizowano sprawy), wiem, że nie da się blokować całej społeczności za błędną decyzję jedej osobę na stołku na forum.



Ad rem:
Jak mówię, chcę uzupełnić listę conlangów tak, by zawierała w jednym miejscu odnośniki do każdego conlangu, jaki opisano na wiki. Tylko szczerze mówiąc, liczba conlangów mnie trochę przerosła :) Pomoże mi ktoś? Zadanie będzie polegało na odnalezieniu pod "wszystkie strony" artykułów o conlangach i wpisaniu ich na listę.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

#146
Chyba sobie jaja robicie. xD

Admin: Pisz na temat i z sensem.

Ojweź, myślałem, że to było na temat. :<
  •  

Canis

Wiki zostało wznowione.

Podjąłem decyzję (pod argumentacją Fanaela) o nienaprawianiu piaskownicy, którą spamboty zajeździły na śmierć. Mało kto z niej korzystał i wręcz o niej zapomnieliśmy. Pomysł był fajny, ale należy do tych, które się nie sprawdziły. Proszę przejrzeć, czy ostało się tam coś istotnego (polecam sprawdzić historię strony, jeśli spamboty nadpisały artykuł), przenieść gdzie trzeba, itp. Po około tygodniu piaskownica ulegnie likwidacji.
  •  

Feles

Alszo, chciałbym, aby każdy wypowiedział się, co sądzi o istniejącym podziale administracji na wiki i na forum.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Noqa

Ja liczę na zgodne z ustaleniem całkowite przekazanie kontrolii Felesowi.
Żeby nie było więcej dziwnych jazd i roszczeń.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •