Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mścisław Bożydar

Jakie znowu próby jądrowe? W XVIII wieku?!
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Pingǐno

Cytat: spitygniew w Wrzesień 12, 2011, 21:39:58
Mistrzu gry, dawaj mapę fizyczną.

Trzeba się skonsultować z twórcami kontynentów. :)

  •  

Hapana Mtu

#122
Cytat: Ghoster w Wrzesień 12, 2011, 16:31:29
Cytat
· Aeloahálindoá ·
· Aeloahalindoa ·

Flaga Aeloahalindoy:
[Obrazek]

Aeloahalindoa [aɛlɔaˈxalindɔˈa] to feudalna monarchia, której mieszkańcy dzielą/dzieli się na stany takie jak chłopi, seniorzy i księżycowe osły. Czczą kamienie i od wieków toczą wojny z Urażem (jego poprzednikami). Kiedy pojawił się tam komunizm, stali się antykomunistami, a obecnie walka zaczyna tracić na sile.

Mapa Aeloahalindoy:
[Obrazek]

W Aeloahalindole żyją zielone słonie i stadne tygrysy. W oceanie nie można pływać ze względu na dużą ilość szkodliwych meduz, koralowców itp., a a w jeziorze, nazywanym po prostu Morzem, jest dużo ryb.
Nie wiem jak ty; my bierzemy ten conworld nieco poważnie.
Nie wiem, na ile system gospodarczy z Wysp absurdu sprawdzi się tutaj, ale kult kamieni, zielone słonie, czy jezioro zwane Morzem są całkiem normalne.
Zaczynam się bać, co będzie, jak nazwę główną rzekę nowej Tarakanii Gangreną.

Cytat: Ghoster w Wrzesień 12, 2011, 20:49:39
Ogólnie to raczej temat wcześniej trochę przesadzony był; w tym conworldzie i tak nie ma zbyt dużo rzeczy, które można zapożyczać, ot jakieś konfederacje, protektoraty, związki, dominia i tym podobne, do tego raczej powszechnie używane słowa oznaczające komputer, telewizję i tak dalej, raczej nikomu nie będzie to chyba przeszkadzać?
Osobiście przywykłem już do bilgisayarów, tietokonetów i innych számítógépów, stąd "komputera" zapożyczać nie będę (acz tarakańska jego nazwa jest dalekim echem komputera).
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Henryk Pruthenia

Próby jądrowe w późniejszych czasach... :p

Mścisław Bożydar

Ale "teraz" to XVIII wiek.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Henryk Pruthenia

A moi są skurwysyny i rozwijają broń nuklearną. Od razu widać, że moi. :D

Mścisław Bożydar

Cholerka, nie kumasz... albo kumasz ale udajesz że nie:
Najbardziej rozwinięte państwo tego althistu ma być na poziomie XVIII wieku.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Artaxes

No to moi są na nieco lepszym poziomie, bo wytwarzają prąd elektryczny.

Canis

Cytat: Artaxes w Wrzesień 12, 2011, 22:31:28
No to moi są na nieco lepszym poziomie, bo wytwarzają prąd elektryczny.
Następny, który nie zrozumiał. A jednak stereotyp jest prawdziwy.
  •  

Henryk Pruthenia

Kumam, kumam.
Żartuję, jak to mam w zwyczaju.

Artaxes

Ja tylko chciałem dobrze dla swego ludu :D

BartekChom

Cytat: Ghoster w Wrzesień 12, 2011, 16:31:29Oczywiście. Ostrzegam jednak, że nazwy prowincji się zmienią (prócz Ulrn oraz Katal Uraż). Mam zamiar wprowadzić tam pewnego potomka Aburielu; pamiętam, że ten język strasznie mi się podobał fonetycznie.
Aha.

Cytat: Ghoster w Wrzesień 12, 2011, 16:31:29Nie wiem jak ty; my bierzemy ten conworld nieco poważnie.
Jeżeli nie chcecie księżycowych osłów i czcicieli kamieni, nie ma sensu, żebym brał udział w tym projekcie. Nic nowego nie dam rady wymyślić. A po uwzględnieniu mitologii ten cały kult nie jest aż taki absurdalny. Mam już sporo opowieści.

Zielone słonie nie są aż takie dziwne. To po prostu maskujące ubarwienie w lasach.

A jezioro nazywane morzem to w ogóle nic dziwnego - np. Morze Martwe i Morze Kaspijskie to formalnie jeziora. Chociaż mam wrażenie, że jakaś nazwa własna jednak się przyda.
  •  

Ghoster

Nie mam słów do poniektórych z kilkunastu ostatnich odpowiedzi; pozostawię to zatem bez jakiegokolwiek komentarza.
A mapkę odnowię jutro.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

A ja rozumiem Ghostera. Też chętnie bym widział ten świat z następującymi cechami: realistyczny, aprioryczny, ze szczytem rozwoju na poziomie XVIII wieku. I wydaje mi się, że niektórzy też nie wpadną na to - przeinteligentnie - że takie zdanie oznacza tylko tyle, że poziom XVIII wieku mogą mieć ze trzy, góra cztery imperia, i to upakowane obok siebie, a reszta świata siedzi w X wieku albo w ogóle jest na poziomie kamienia łupanego.

I to oznacza, że te imperia to mogą kolonizować świat, podbijać wasze państwa (z uwzględnieniem absolutnej aneksji) i prawdopodobnie będą w tym skuteczne. A wasze ludy mogą się bawić w niezłą partyzantkę.

Dlatego właśnie jestem za tym, by prowadzić to jako grę. Niech każdy przydzieli swojemu krajowi jakieś surowce i dostępną armię... inb4 europa universalis II
  •