Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

> sugerowanie, że każdego interesuje prowadzenie świata z epoki kamienia łupanego
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

spitygniew

#136
Dobra, jako że dzielę kontynent z Ghosterem i Henrykiem, chcę poprosić ich o wspólne ustalenie podstawowych spraw. Trzeba najpierw zdecydować, na jakim poziomie technicznym znajduje się obecnie jego ludność; czy stanowi on jeden krąg kulturowy czy też jest pod tym względem zrónicowany; jak wygląda jego geografia fizyczna (bo np. nieprzypadkowo mieszkańcy żyznej Niziny Chińskej podbili górzyste południe, a nie na odwrót); podział tamtejszych języków; ogólną historię.

I mam jeszcze pytanie: czy granice państw zarysowane przez autora są ostateczne, cy mogę też na swoim terytorium je pozmieniać?
P.S. To prawda.
  •  

Canis

Cytat: Feles w Wrzesień 13, 2011, 12:12:15
> sugerowanie, że każdego interesuje prowadzenie świata z epoki kamienia łupanego
> sugerowanie że prowadzenie państwa z XVIII wieku jest dużo bardziej atrakcyjne
xD
  •  

spitygniew

Cytat: Canis w Wrzesień 13, 2011, 13:32:54
Cytat: Feles w Wrzesień 13, 2011, 12:12:15
> sugerowanie, że każdego interesuje prowadzenie świata z epoki kamienia łupanego
> sugerowanie że prowadzenie państwa z XVIII wieku jest dużo bardziej atrakcyjne
xD
Bo w epoce kamienia łupanego nie można zrobić ruchu oświeceniowego ani antyklerykalnej rewolucji ;p
P.S. To prawda.
  •  

BartekChom

Cytat: Ghoster w Wrzesień 13, 2011, 00:34:19
Nie mam słów do poniektórych z kilkunastu ostatnich odpowiedzi; pozostawię to zatem bez jakiegokolwiek komentarza.
A mapkę odnowię jutro.
Ale jednak komentarz się przyda. Chciałbym wiedzieć
1. na poziomie którego wieku jest rozwój techniki
2. czy w ogóle Aeloahalindoa z księżycowymi osłami jest zaakceptowana
  •  

Feles

A już sobie zabukowałem cały kontynent z dwudziestowieczną technologią...

---

Jeśli Aeloahalindoa przejdzie, to proponuję wskrzeszkę Gruszek Na Wierzbie.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

Nie wiem, jak wy, ale ja myślałem, że ten świat będzie przestrzegał prawa fizyki i nie będzie jak z baśni. :)
  •  

Canis

Cytat: Pingijno w Wrzesień 13, 2011, 15:10:43
Nie wiem, jak wy, ale ja myślałem, że ten świat będzie przestrzegał prawa fizyki i nie będzie jak z baśni. :)
Ja też :<
  •  

Ghoster

Cytat> sugerowanie, że każdego interesuje prowadzenie świata z epoki kamienia łupanego
Nie mówię, że z kamienia łupanego, niemniej; jeżeli nie pasują komuś przyjęte standardy i chce je zmieniać, to przepraszam, ale proszę stworzyć własny conworld. Wpadłem tu z pomysłem stworzenia świata dla zabawy na pewnych warunkach, które już przedyskutowaliśmy. Jeśli ktoś nie zamierza się przystosować raczej nie ma prawa bytu w tym świecie, a wierzcie mi, naprawdę ustaję wciąż na kompromisy, ale błagam, tworzymy coś, co jest dość realistyczne.

CytatDobra, jako że dzielę kontynent z Ghosterem i Henrykiem, chcę poprosić ich o wspólne ustalenie podstawowych spraw. Trzeba najpierw zdecydować, na jakim poziomie technicznym znajduje się obecnie jego ludność; czy stanowi on jeden krąg kulturowy czy też jest pod tym względem zrónicowany; jak wygląda jego geografia fizyczna (bo np. nieprzypadkowo mieszkańcy żyznej Niziny Chińskej podbili górzyste południe, a nie na odwrót); podział tamtejszych języków; ogólną historię.
Może i idziemy nieco od końca, ale historię państwa możesz sam sobie wymyślać. Jeśli natomiast chcesz ją połączyć z krajami wokół, przejmowaniem jakichś języków i tak dalej; wtedy skontaktuj się z osobą, która tym krajem przewodzi. Tutaj chciałbym napomknąć ważną rzecz; w ogólnym dziale conworldu możecie tworzyć tematy dotyczące takiej historii i spraw, które dotyczą krajów poszczególnych użytkowników, zaznaczając przy tym, z kim mamy zamiar dyskutować. I jak ktoś nie musi to proszę się w takich tematach nie wypowiadać, ewentualnie napisać PW.

Cytatmam jeszcze pytanie: czy granice państw zarysowane przez autora są ostateczne, cy mogę też na swoim terytorium je pozmieniać?
Możesz oczywiście zmieniać, ale pod warunkiem, że granice będą wyglądać tak jak do tej pory - jednopikselowe bez kantów.

Cytat1. na poziomie którego wieku jest rozwój techniki
XVIII, jak napomknięte zostało wcześniej. Nie więcej.

Cytat2. czy w ogóle Aeloahalindoa z księżycowymi osłami jest zaakceptowana
Ekhem... Nie, prosta odpowiedź.

CytatJeśli Aeloahalindoa przejdzie, to proponuję wskrzeszkę Gruszek Na Wierzbie.
Nie przejdzie.

CytatNie wiem, jak wy, ale ja myślałem, że ten świat będzie przestrzegał prawa fizyki i nie będzie jak z baśni. :)
Zgadzam się.

Postaram się dzisiaj uzupełnić mapkę.
  •  

Fanael

#144
Cytat: Ghoster w Wrzesień 13, 2011, 16:15:41
Cytat2. czy w ogóle Aeloahalindoa z księżycowymi osłami jest zaakceptowana
Ekhem... Nie, prosta odpowiedź.
Skoro Aeloahalindoa nie jest akceptowana, to żaden inny kraj, wliczając w to twoje, nie powinien być. Naprawdę odrzucasz ten kraj z powodu specyficznej odmiany feudalizmu tam panującej?
  •  

Artaxes

Czy można zaakceptować technologię pozyskiwania prądu elektrycznego z drzewopodobnych grzybów wytwarzających elektryczność ? To byłby taki lokalny, charakterystyczny wynalazek, nie gwarantujący ogromnych ilości prądu, wykorzystywany jedynie okresowo do oświetlania ważnych uroczystości państwowych, w tym podświetlania gigantycznych portretów przywódców.

Pingǐno

Cytat: Artaxes w Wrzesień 13, 2011, 17:00:53
Czy można zaakceptować technologię pozyskiwania prądu elektrycznego z drzewopodobnych grzybów wytwarzających elektryczność ? To byłby taki lokalny, charakterystyczny wynalazek, nie gwarantujący ogromnych ilości prądu, wykorzystywany jedynie okresowo do oświetlania ważnych uroczystości państwowych, w tym podświetlania gigantycznych portretów przywódców.
OMG. :P
Pomysł wg mnie fajny, ale skoro mamy robić konweld realistyczny, to niech będą tam zjawiska nieco prawdopodobne. :)
  •  

Canis

Cytat: Pingijno w Wrzesień 13, 2011, 17:04:22
Cytat: Artaxes w Wrzesień 13, 2011, 17:00:53
Czy można zaakceptować technologię pozyskiwania prądu elektrycznego z drzewopodobnych grzybów wytwarzających elektryczność ? To byłby taki lokalny, charakterystyczny wynalazek, nie gwarantujący ogromnych ilości prądu, wykorzystywany jedynie okresowo do oświetlania ważnych uroczystości państwowych, w tym podświetlania gigantycznych portretów przywódców.
OMG. :P
Pomysł wg mnie fajny, ale skoro mamy robić konweld realistyczny, to niech będą tam zjawiska nieco prawdopodobne. :)
Ale to akurat jest realistyczne. Znamy zwierzęta, które produkują elektryczność. Może i grzyby mogą. :P
  •  

BartekChom

Cytat: Ghoster w Wrzesień 13, 2011, 16:15:41
Cytat2. czy w ogóle Aeloahalindoa z księżycowymi osłami jest zaakceptowana
Ekhem... Nie, prosta odpowiedź.
Może jednak spróbuję się dostosować. Co Ci się nie podoba poza samą nazwą księżycowych osłów? Zamiast osłów mogą być nawet księżycowi ludzie. Zresztą feudalizm, zwłaszcza taki, nie wynika z dotychczasowych mitów o najstarszym kamieniu.

Cytat: Pingijno w Wrzesień 13, 2011, 17:04:22
Cytat: Artaxes w Wrzesień 13, 2011, 17:00:53
Czy można zaakceptować technologię pozyskiwania prądu elektrycznego z drzewopodobnych grzybów wytwarzających elektryczność ? To byłby taki lokalny, charakterystyczny wynalazek, nie gwarantujący ogromnych ilości prądu, wykorzystywany jedynie okresowo do oświetlania ważnych uroczystości państwowych, w tym podświetlania gigantycznych portretów przywódców.
OMG. :P
Pomysł wg mnie fajny, ale skoro mamy robić konweld realistyczny, to niech będą tam zjawiska nieco prawdopodobne. :)
Może po prostu naturalna substancja elektroluminescencyjna pobudzania do świecenia przy użyciu węgorzy elektrycznych?
  •  

Feles

Cytat: Ghoster w Wrzesień 13, 2011, 16:15:41
Cytat> sugerowanie, że każdego interesuje prowadzenie świata z epoki kamienia łupanego
Nie mówię, że z kamienia łupanego, niemniej; jeżeli nie pasują komuś przyjęte standardy i chce je zmieniać, to przepraszam, ale proszę stworzyć własny conworld. Wpadłem tu z pomysłem stworzenia świata dla zabawy na pewnych warunkach, które już przedyskutowaliśmy. Jeśli ktoś nie zamierza się przystosować raczej nie ma prawa bytu w tym świecie, a wierzcie mi, naprawdę ustaję wciąż na kompromisy, ale błagam, tworzymy coś, co jest dość realistyczne.
Hmm...
Na początku sugerowano poziom roku 1990, a ja dodałem pomysł wyprowadzenia sieci telekom. od radio- i telefonii i zabrałem się do tworzenia.
Nie miałeś nic przeciwko.
Później Mścisław zaproponował umiejscowienie historii w epoce 1600-1800.
Również nie miałeś nic przeciwko.
Po czym Canis napisał, aby na większości kontynentów panowało wczesne średniowiecze.
Ponownie się zgodziłeś.

Pytanie pierwsze: obecnie obowiązuje wizja Canisa - czy to naprawdę kompromis?
Pytanie drugie: czy moglibyśmy przyjąć, że każdy kontynent ma swoje własne stadium rozwoju - na tyle, na ile nie wpływa na inne?

Jeśli decyzja o poziomie technologicznym jest ostateczna, to proszę o usunięcie mojego zachodniego kontynentu/ ew. przygarnięcie przez innego uczestnika.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •