Przywitanie - peterlin, woofla.pl

Zaczęty przez peterlin, Marzec 11, 2015, 09:32:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

peterlin

Szanowni językotwórcy,

Być może kojarzycie mnie z moich stron i aktywności na różnych forach językowych (nie jestem pewien, czy byłem i na conlangerze, ale to prawdopodobne).

Tym razem odwiedzam Was, by zachęcić do współpracy w tworzeniu drużynowego bloga językowego www.woofla.pl Pomyślałem, że może któryś z Was zechciałby się podzielić doświadczeniami językotwórczymi (czy innymi językowymi) z nieco szerszym, choć wciąż kameralnym audytorium.

W przypadku zainteresowania dajcie znać mi, bądź bezpośrednio redakcji - redakcja@woofla.pl

Pozdrawiam,
Piotr

  •  

Canis

Nie żebym miał nieczyste intencje, bo projekt mi się podoba, ale ten post to wprowadzenie do współpracy czy mamy go traktować jako spam?
  •  

peterlin

Zagajenie, zasygnalizowanie, wprowadzenie - nazywaj jak chcesz :)

Woofla ma jakiśtam potencjał, pewnie ze dwieście opublikowanych artykułów, dość aktywny profil na FB etc. etc., ale brakuje jej masy krytycznej (i po stronie autorskiej i czytelniczej), by miała szanse wyewoluowania w coś więcej niż hobbystyczny blog paru osób. Zakładam, że profile zainteresowań przynajmniej części forumowiczów PFJ pokrywają się z wooflowymi, więc czemu nie opublikować czegoś i tam i tu. Jakieś wprowadzenie do językotwórstwa dla (myślących) laików na przykład? Może przyciągnęłoby to trochę świeżej krwi i do was i na wooflę? Tak sobie głośno myślę.

Jak to widzisz?
  •  

Canis

Nie jestem administratorem ani osobą odpowiedzialną tu za nic poza Wiki oraz poza serwerem od strony technicznej, to mówię na wstępie.

Proszę zauważyć, że my jesteśmy forum i wiki bez strony internetowej, a woofla.pl jest stroną internetową bez forum i wiki. Miejsce dla współpracy jest. Gdybyśmy mogli się nawzajem podpiąć, jako serwis językoznawczo-języko-/świato-twórczy, składający się ze strony internetowej, forum, bloga, wiki i szeroko znanego profilu na Facebooku, to moglibyśmy wszyscy na tym bardzo skorzystać.
  •  

ArturJD

  •  

peterlin

To świetnie, bo ja z kolei nie odpowiadam za wooflę :)

Pomysł fuzji ciekawy, idzie nieco dalej niż myślałem, ale jak najbardziej do pociągnięcia. Trzeba by pomyśleć jak połączyć -całkiem różne (chyba że PFJ się ustatkowało i nie ma już inwazji kalmarów)- 'kultury organizacyjne' obu miejsc. Za chwilę zawołam redaktorów, żeby włączyli się do dyskusji.

Cytat: ArturJD w Marzec 11, 2015, 11:55:51
Czyżby inspiracja Sapkowskim? :)

Tak, błędy młodości, gdybym zaczynał teraz, występowałbym pod własnym nazwiskiem, ale skoro już iluśletnia historia marki jest, to szkoda się tak całkowicie odcinać.
  •  

Canis

Cytat: peterlin w Marzec 11, 2015, 12:19:52
To świetnie, bo ja z kolei nie odpowiadam za wooflę :)
To się dogadaliśmy, jak nierówny z nierównym :^)
Z zaciekawieniem czekam na opinie na temat tego pomysłu.
  •  

Ghoster

#7
[...........]
  •  

Silmethúlë

Ja tylko zauważę, że owszem, byłeś na Conlangerze: https://conlanger.fora.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=20, choć nie jakoś długo i nie jakoś strasznie dużo postów napłodziłeś. O ile ty, to ty. ;-)

Damn, po kiego chuja ja takie rzeczy pamiętam?
  •  

Canis

Cytat: Silmethúlë w Marzec 11, 2015, 13:25:55
Ja tylko zauważę, że owszem, byłeś na Conlangerze: https://conlanger.fora.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=20, choć nie jakoś długo i nie jakoś strasznie dużo postów napłodziłeś. O ile ty, to ty. ;-)

Damn, po kiego chuja ja takie rzeczy pamiętam?
To jest jedna z tych sytuacji, w których dobra pamięć się nie przydaje.

Cytat: Ghoster w Marzec 11, 2015, 13:15:55
Spam to spam, jestem temu zawsze przeciwny, zatem szkoda, że autor tematu nie rzucił pomysłem fuzji z początku. Tak czy inaczej szczytna idea i byłbym za nią rękami i nogami patrząc na to co spłodziliście (od bardzo dawna sugerowałem jakąś reprofilizację forum ku ściągnięciu ludzi zainteresowanych językami naturalnymi), ale aż za gardło ściska ta głupio-brzmiąca nazwa "Woofla" i mogę zaświadczyć za siebie jak i wielu innych użytkowników tutaj (jak zakładam), że nie chcieliby porzucić nazwy "Conlanger", a już tym bardziej nie na rzecz tej waszej. Poza tym oponuję za usunięciem adresu strony z nazwy tematu, bo to czysta reklama.
a...ale to mój pomysł, nie autora tematu ;_;

Poza tym, fakt faktem, nazwa "Woofla" brzmi jak słabo przetworzone słowo "wafla"; źle brzmi. Choć "conlanger" też niewiele mówi masom, to my jeszcze możemy posługiwać się PFJ - Polskie Forum Językoznawców lub Polskie Forum Językotwórców. Tak czy siak, jeśli by rozpatrywać fuzję na poważnie, to na pewno trzeba by zmienić tę nazwę, bo jest po prostu szpetna.

Ale najpierw to poczekajmy na to, co powiedzą w redakcji tego serwisu, i co o tym całym bajzlu sądzą nasi obecni administratorzy. Fakt, że obecnie u nas admin to raczej sprzątacz niż król (decentralizacja władzy to zawsze miła rzecz), ale no mimo wszystko, oprócz mopa mają też koronę.
  •  

Silmethúlë

Też zauważę, że bliska współpraca (wzajemne linkowanie, wzajemne tworzenie sobie treści na wiki i blogu, ew. wspólne większe inicjatywy, jeśli się takie pojawią) nie muszą od razu oznaczać pełnej fuzji ze zmianą nazw.

I też nie podobałoby mi się zmienianie PFJ/Conlangera (swoją drogą aktualnie w banerze rozwinięcie skrótu to Polskie Forum Językowe) na cokolwiek. Z drugiej strony to, że woofla nazywa się wooflą mi też nie przeszkadza.
  •  

Ghoster

#11
[...........]
  •  

Canis

Cytat: Ghoster w Marzec 11, 2015, 14:20:39
O, z takich redaktorczastych byków:
Cytat: http://woofla.pl/kiedy-i-jak-korzystac-z-wikipedii-przy-nauce-jezyka-obcego/Język to nie przedmiot szkolny, to przede wszystkim narzędzie[...]
Rozwalają mnie takie rzeczy. I niech tu nikt nie wyskakuje z "dzięki temu zapamiętasz o czym był tekst", bo akurat nie ma to żadnej wartości naukowej.
Nie mówimy tu o dokumencie naukowym, więc twój komentarz jest nie na miejscu.
  •  

Ghoster

#13
[...........]
  •  

Canis

Cytat: Ghoster w Marzec 11, 2015, 14:32:35
nie sugeruję, że ma mieć czy też nie.
Inaczej to odebrałem. Czyli chodzi ci w ogóle o taki zawstydzająco prasowy styl pisania zamiast wychodzenia do ludzi z usypiającym naukowym bełkotem, którym się tu staramy posługiwać na co dzień?
  •