Zarządzanie forum > Organizacja

Conlangerowy Wikisłownik

(1/12) > >>

LucasEasedUp:
Ostatnio przeglądając Wiktionary wpadłem na pewien pomysł (mam nadzieję, że trafiony) -- Conlangerowy Wikisłownik (czy jakby to tam się nazywało). Co o tym myślicie? :) Encyklopedię conlangową mamy, to może i słownik by się przydał?

Technicznie nie byłoby to trudne, bo Wiktionary opiera się przecież na tym samym silniku co Wikipedia. Jest tylko jeden problem z wykorzystaniem MediaWiki jako słownika -- wielkość pierwszej litery w nazwie strony nie jest rozróżniana i zawsze na dużą zamieniana (hehe, zrymowało mi się :D). Ale to, mam nadzieję, dałoby się naprawić jakimś pluginem (choć nie wiem jeszcze jakim), a jak nie, to pozostaje modyfikowanie samego silnika.

Kto jest za?

P.S. Mógłbym chętnie pomóc w moderacji, gdyż mam trochę doświadczenia z Wikisłownikiem, a sam nawet zacząłem prowadzić swój do własnych conlangów, który jest niestety jeszcze w powijakach.

Feles:
Jest angielski contionary.  Mieliśmy też polską wersję, ale nie przenieśliśmy jej na nowy serwer.

LucasEasedUp:

--- Cytat: Fēlēs w Styczeń 20, 2012, 14:58:36 ---Jest angielski contionary.

--- Koniec cytatu ---
Ale hostowany na wikia.com. Nie znosze Wikia. Interfejs -- nieintuicyjny i wszystko w ogóle takie jakieś dziwne...

--- Cytat: Fēlēs w Styczeń 20, 2012, 14:58:36 ---Mieliśmy też polską wersję, ale nie przenieśliśmy jej na nowy serwer.

--- Koniec cytatu ---
Ooo, może warto byłoby przenieść? Podrzuciłbyś mi link?

tob ris tob:
Ja myślę, że Conlanger's Dictionary jest fajny, bo jest przejrzysty, prosty, można słownik importować i eksportować, przeglądać dzieła innych użytkowników... Dla mnie OK. ;-)

Vilène:

--- Cytat: LucasEasedUp w Styczeń 20, 2012, 14:48:53 ---Ostatnio przeglądając Wiktionary wpadłem na pewien pomysł (mam nadzieję, że trafiony) -- Conlangerowy Wikisłownik (czy jakby to tam się nazywało). Co o tym myślicie? :) Encyklopedię conlangową mamy, to może i słownik by się przydał?

--- Koniec cytatu ---
A nie możesz po prostu na wiki założyć strony typu "Słownik języka cipcipańskiego" czy "Słownik cipcipańsko-polski"? Czy wrzucanie każdego słowa do osobnego artykułu naprawdę ma jakąś wielką przewagę w stosunku do jednej listy...?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej