Twórczość w użyciu > Opowiadania

Studenci

<< < (2/10) > >>

varpho :Ɔ(X)И4M::
co się czepiacie...
przecież to już jest napisane w konlangu.
w języku polskim poluzowanym.
...

Pingǐno:

--- Cytat: Hapana Mtu w Sierpień 31, 2011, 20:26:33 ---Jak ja bym chciał, żeby ktoś uczył się moich konlangów i jeszcze mi za to płacił...

Jasny, dostałeś się na studia i wyprowadziłeś z domu? Jeśli tak, to gratuluję. I co to będzie - medycyna? filologia? prawo? chemia? UW? UJ? WSKSiM?

I przyznawać się, czyja matka wynajęła pokój naszemu koledze z Torunia?

--- Cytat: Pingijno w Sierpień 31, 2011, 20:17:30 ---O, Sfinks.

--- Cytuj ---- Ten pokój ma lokatora - oznajmiła włascicielka - Pan Tomek student chemii.
- Niepalący?
- Zakaz palenia całkowity
- Super! - ucieszyłem się -  mogę prosić o klucz?
--- Koniec cytatu ---

A tego to ja już kompletnie nie rozumiem...
--- Koniec cytatu ---
[polonistka mode] Z dialogu dowiadujemy się, że narrator, sam będąc zagorzałym przeciwnikiem palenia, będzie dzielił pokój z palącym studentem chemii, jednak ze względu na panujący w mieszkaniu przy Konopnickiej 12 zakaz palenia nie będzie narażony na przykry kontakt z dymem papierosowym. Fragment ten unaocznia nam, jak przebiegłą osobą jest niepozorna pani Maria, która unikając odpowiedzi wprost, pozwala narratorowi odnieść wrażenie, jakoby jego kolega również nie palił. [/polonistka mode]

--- Koniec cytatu ---

Dziękuję psze pani.

Vilén:
Swoją drogą, czy ten temat nie powinien wylecieć? W końcu dział „Opowiadania” na tym forum miał być przeznaczony tylko dla twórczości:

a) napisanej w conlangu (i wtedy dowolnej)

albo:

b) której akcja umieszczona jest wewnątrz conworldu.

Opowiadanie gwinta żadnego warunku nie spełnia.

tob ris tob:

--- Cytat: Pingijno w Sierpień 31, 2011, 20:32:58 ---
--- Cytat: Hapana Mtu w Sierpień 31, 2011, 20:26:33 ---[polonistka mode] Z dialogu dowiadujemy się, że narrator, sam będąc zagorzałym przeciwnikiem palenia, będzie dzielił pokój z palącym studentem chemii, jednak ze względu na panujący w mieszkaniu przy Konopnickiej 12 zakaz palenia nie będzie narażony na przykry kontakt z dymem papierosowym. Fragment ten unaocznia nam, jak przebiegłą osobą jest niepozorna pani Maria, która unikając odpowiedzi wprost, pozwala narratorowi odnieść wrażenie, jakoby jego kolega również nie palił. [/polonistka mode]

--- Koniec cytatu ---

Dziękuję psze pani.

--- Koniec cytatu ---
[uczeń, którego polonistka nie słucha, bo ONA wie lepiej] A ja myślę, że owy współlokator wcale nie pali, a wiadomość o zakazie wykonywania tej czynności miała narratora zawiadomić, że nigdy w tym mieszkaniu palacz się nie znajdzie. [/uczeń, którego polonistka nie słucha, bo ONA wie lepiej]

--- Cytat: Ⓐ Vilén w Sierpień 31, 2011, 20:45:44 ---Swoją drogą, czy ten temat nie powinien wylecieć? W końcu dział „Opowiadania” na tym forum miał być przeznaczony tylko dla twórczości:

a) napisanej w conlangu (i wtedy dowolnej)

albo:

b) której akcja umieszczona jest wewnątrz conworldu.

Opowiadanie gwinta żadnego warunku nie spełnia.

--- Koniec cytatu ---
Czepiasz się.

Feles:
A mnie ciekawi dalszy przebieg akcji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej