Alena Zdras

Zaczęty przez Baron Arald, Grudzień 12, 2015, 11:26:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Baron Arald

Beru
Na imię mi Jakub, ale w internecie posługuję się pseudonimem Arald. Mam 17 lat, a tworzeniem języków interesuję się od Kwietnia tego roku i już w Maju, jeśli się nie mylę, zacząłem tworzyć krotijski, czy też omerski. Początkowo miało to być jedynie podstawowe słownictwo, jakie spotka czytelnika w jakiejś opowieści fantasy, którą zechcę napisać za jakiś czas, ale uznałem, że głupio by było to po prostu zostawić.
O swoim hobby powiedziałem dziewczynie, na co ta odparła: "Nie wygłupiaj się Kuba". Kiedy ze mną zerwała, zacząłem jeszcze bardziej pracować nad jezykiem, dhciałem po prostu o niej nie myśleć. I tak oto powstawał język krotijski, język urzędowy Imperium Krotji, państwa, które powstanie w jeszcze nie zaczętym przeze mnie universum.
Blisko tydzień temu znalazłem conlangerową wiki, gdzie przeczytałem instrukcje odnośnie tego, jak ułatwić sobie tworzenie własnego języka. Zrozumiałem wówczas, że chyba niepotrzebnie zostawiałem fonetykę na koniec.
Mam nadzieję, że to, co tworzę nie zostanie uznane za nooblang. Co prawda mniej więcej połowę słów wziąłem z języków znanych Tłumaczowi Google (głównie: łacina, angielski, węgierski, chiński, polski, japoński, arabski i trochę suahili), ale starałem się jakoś je zmodyfikować, aby ciężko było je zauważyć i uznać za pochodzące z jakiegoś języka (wyjątek dotyczy chyba jedynie "stoo").
Mam nadzieję, że mój pobyt tutaj zaowocuje masą dobrych pomysłów i dobrymi radami ze strony bardziej doświadczonych pasjonatów  :-)
"Każdy ma prawo do bycia głupim" - Arthur Schopenhauer
  •  

Canis

#1
>ten cały post


Skoro już mamy tradycję odstraszać wszystkich nowych, kto odstraszy tego kolegę?
  •  

Caraig


* Caraig odstrasza nowego.
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Obcy

Cytat: Baron Arald w Grudzień 12, 2015, 11:26:05
Mam nadzieję, że mój pobyt tutaj zaowocuje masą dobrych pomysłów i dobrymi radami ze strony bardziej doświadczonych pasjonatów  :-)

O to na forum nie tak łatwo, będziesz potrzebował trochę szczęścia  ;-) .
  •  

Baron Arald

Mnie raczej ciężko "odstraszyć". Widziałem już tą nerdową mowę o fonetyce i gramatyce i niczego się nie ulękłem.
Propos nerdowej mowy... Chyba będę miał pojęcia do zakuwania
"Każdy ma prawo do bycia głupim" - Arthur Schopenhauer
  •  

spitygniew

Jak miała na imię twoja dziewczyna?
P.S. To prawda.
  •  

Piołunnik

Cytat: spitygniew w Grudzień 15, 2015, 18:23:02
Jak miała na imię twoja dziewczyna?
Zgaduję, że Reńka. Reńka Prawa.
  •  

ArturJD

Kuźwa, Piołunnik, weź zrób od czasu do czasu jakiś konlang a nie docinaj każdemu, w dodatku w tak wrażliwych kwestiach.
  •  

Henryk Pruthenia

Ja tam zawsze popieram tępienie gorszych. Więc propsy.
No chyba,  że kolega tutaj dla beki. To witamy,  witamy!

Mahtlactli Omome Tochtli

Dżizas, ludzie, ogarnijcie się. Nie wiem, dlaczego niektórym się wydaje, że coś, co w "realu" jest zwykłym chamstwem, nagle stanie się zabawne i inteligentne, jak napisze się to na forum. Ludzi, których poznajecie w pracy czy na ulicy, też od razu obrażacie?

Araldzie - cześć, witaj na forum :-)
  •  

Canis

Normalnie zawsze pisałem tak jak ty, o czcigodny Mahtlactli Omome Tochtli, ale teraz postanowiłem zrobić wyjątek.
  •  

Baron Arald

Przywitanie chamstwem? Czemu nie.
Dzięki Ci, Mahtlacli, za twoją postawę przeciwko chamskim przywitaniom. Co do reszty, dawno mnie tak nigdzie nie witano :D
A co do imienia tej dziewczyny: nie powiem. Jeszcze ją znajdziecie i raka dostaniecie.
"Każdy ma prawo do bycia głupim" - Arthur Schopenhauer
  •  

Henryk Pruthenia


Baron Arald

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 16, 2015, 13:08:15
Marta?
A właśnie, o co chodzi z Martą? Rozumiem, że to jakiś stary inside joke? Na początku byli sami mężczyźni i Marta?
"Każdy ma prawo do bycia głupim" - Arthur Schopenhauer
  •