ciekawostki okołopismowe

Zaczęty przez varpho :Ɔ(X)И4M:, Wrzesień 29, 2011, 15:02:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pingǐno

Cytat: Noqa w Styczeń 17, 2013, 16:09:01
Chiński stylizowany na devanagari.

O, ciekawe Masz tego wincej?
Bo żródłaś nie podał. :P
  •  

Noqa

Przecież widać. To logo płyty 萨顶顶 - 来者摩羯. Ona sporo flirtuje z Tybetem i całą Hindosferą, więc takie jej zrobili logo. Nie znalazłem nic więcej ponadto. Ale jak widać - da się.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Silmethúlë

Z ciekawostek o alfawicie greckim: unikod w standardzie ma kod dla kursywnej pi: ϖ.

Cytat: Angielska Wikipedia prawiVariant pi or "pomega" ([latex/mathml]\varpi\,\![latex/mathml] or ϖ) is a glyph variant of lower case pi sometimes used in technical contexts as though it were a lower-case omega with a macron, though historically it is simply a cursive form of pi, with its legs bent inward to meet.
  •  

Todsmer

Cytat: Silmethúlë w Styczeń 18, 2013, 15:39:54
Z ciekawostek o alfawicie greckim: unikod w standardzie ma kod dla kursywnej pi: ϖ.
Znam to z pewnego znanego nooblangu  :-P
  •  

Ghoster

#79
[...........]
  •  

Noqa

ϑ kompletnie cudaczne, bardziej mi przypomina pisane ni, którego co dziwaczne Unicode chyba nie ma, a standardowo wyświetla się jako coś nieodróżnialnego od <v>.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#81
[...........]
  •  

Pingǐno

#82
Ja właśnie się uczę pisać po gretsku, bo nigdym nie miał okazji.
Ale tak na sucho - chociaż może pomyślę o nauce języka nowogreckiego (i może też ktoś pomyśli o nauczaniu nowogreckiego).

A jak wygląda kursywne duże ksi? Byłbym bardzo ciekaw.

EDIT: Aaa xD Sry, wydawało mi się, że nie ma tam wypisanego ksi.
  •  

Silmethúlë

#83
Pingijno, cholera jasna, przecież masz to nawet tutaj: http://typophile.com/node/32859, linkowałem na poprzedniej stronie.

Poza tym tu sporo przykładów pisanej greki: http://ellinikasimera.dartmouth.edu/resources/texts/shapes1.html

A samemu wczoraj rano kupiłem sobie pióro, więc musiałem się pobawić. Zatem oberwało się m. in. greckiej kursywie.




  •  

Ghoster

#84
[...........]
  •  

Pingǐno

#85
Myślałem nad zapisem polskiego greckim. :P Wyślę do osobnego tematu, jak budu miał.

Cytat
Spoiler
[Zamknij]

:> Nieczytelne.
  •  

Todsmer

Cytat: Pingǐno w Styczeń 19, 2013, 17:57:25
Myślałem nad zapisem polskiego greckim. :P Wyślę do osobnego tematu, jak budu miał.
Przynajmniej dwie propozycje na tym forum już są, niczego nowego nie wymyślisz, możesz ulepszać :)
  •  

Pingǐno

Ech, no trudno. :(
A ja taką ładną ligaturę dla [ts] wymyśliłem. Te stigma i sampi są niefajne dla [ts]. :>
  •  

Rémo

Pozdrawiam! :)
  •  

Towarzysz Mauzer

#89
Τροξκε̌ μι ζαλͅ, ϐοβεͅμ ςαεͅχαλϐυμ χε̌τνεͅ δο Ιξπανιͅ αλͅϐο ι ßωγ βεͅ γδεͅ δαλῃι̌, αλεͅ νεͅ εͅστεμ τσωρκο̌ ραδσι. Greka nie nadaje się absolutnie do niczego poza greką, zdecydowanie! Wydobywanie starożytnych liter wygląda niewiele gorzej, ale sto razy gorzej niż jusy.

EDIT: Jedyne, co można, to iść w ślad filozofa Konstantyna. Τροϣκε̌ μι ϫαλͅ, βοϙεͅμ ζαεͅχαλβυμ χε̌τνεͅ δο Ιϣπανιͅ αλͅβο ι Bωγ ϙεͅ γδεͅ δαλῃι̌, αλεͅ νεͅ εͅστεμ ϛωρκο̌ ραδ̟ι.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •